Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil Blues 150 Regeneracja

AnyKey 10 Maj 2015 17:41 948 4
  • #1 10 Maj 2015 17:41
    AnyKey
    Poziom 25  

Witam.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim za pomoc jaką mi udzieliliście.

Zacznę od fotek, które powiedzą wam więcej :)
    Tonsil Blues 150 Regeneracja Tonsil Blues 150 Regeneracja Tonsil Blues 150 Regeneracja Tonsil Blues 150 Regeneracja Tonsil Blues 150 Regeneracja

Jak widać jednego GDM'a nie ma w skrzyni, bo jest w przygotowaniu do wymiany całego elementu drgającego, to samo tyczy się drugiej sztuki.
    W obu GDN'ach resory posypały się jak kurz z szafek kuchennych :P
    O dziwo ząb czasu nie naruszył GDWT, więc je pozostawię bez ingerencji.

Tylko i wyłącznie z powodu, iż oba GDM'y mają spalone/przerwane cewki (tak w tym, który jest rozebrany cewka jest zerwana, a uzwojenie "zeszło" z karkasa i było dziwnie przekrzywione, jak by w rąb), a wymiana samej cewki bez uszkadzania reszty układu nie powiodła się (lakier zaczął odchodzić po nałożeniu Nitro), wymieniał będę cały zestaw.
    GDN'y to już inna sprawa, oba grają, z czego jeden obija się o magnes (ale w takim stanie to raczej zrozumiałe), ale z powodu wymiany kompletu w Średniotonowcach, postanowiłem wymienić komplet także w Niskotonowych, chyba, że grono znających się na tym osób poleci mi wymianę samego górnego zawieszenia.

Oczywiście późniejsze zabiegi takie jak poprawienie wytłumienia, wymiana kabli w skrzynce czy poprawa estetyki na pewno pojawią się w rozpisce prac.

Pytania jakie mam do was :
    1. czy wymieniać tylko górny resor w głośnikach GDN czy iść za ciosem i zamienić na cały nowy zestaw.
    2. wygłuszenie tylko poprawić czy może zamontować jakieś nowe.
    3. i najważniejsze pytanie na, które nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi, to jakiego lakieru mam użyć po wklejeniu membran, aby wizualnie przypominały oryginalne.

Opcje jakimi dysponuję to wymiana kompletów w głośnikach GDM i GDN, wymiana kompletów tylko w GDM a w GDN tylko górne zawieszenie.

Pierwszy głośnik jaki "regenerowałem" to GDN 30/60/1, w którym oryginalną membranę oraz zawieszenie zamieniłem na STX'owskie z dość dobrym skutkiem, siedzi sobie teraz w ~120L skrzynce jako subik, a jego brzmienie mogą ocenić moi sąsiedzi :P

• #2 11 Maj 2015 21:39
    Slawek19-88
    Poziom 9  

Na miejscu kolegi jak najmniej ingerowałbym w oryginalne głośniki czyli wymienił w niskotonowych same zawieszenia górne. W takim przypadku będą brzmiały napewno lepiej niż w przypadku wymiany całego zestawu chyba że będzie on oryginalny z Tonsila ale taki ciężko dostać. Co do średniotonowych to czasami trafiają się na allegro oryginalne GDMy z lakierowaną na czarno membrana, moim zdaniem warto na nie zapolować.
    Niech kolega przypomni jaki dokładnie model GDM tam siedzi ?

• #3 12 Maj 2015 07:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

AnyKey napisał:

1. czy wymieniać tylko górny resor w głośnikach GDN czy iść za ciosem i zamienić na cały nowy zestaw.
    Kupno lakierowanej membrany może być niemożliwe.
    AnyKey napisał:
    wygłuszenie tylko poprawić czy może zamontować jakieś nowe.
    A jakie jest teraz?

• #4 12 Maj 2015 15:40
    AnyKey
    Poziom 25  

Lakierowanych membran nie widziałem niestety u nikogo.
    GDM'y jakie tam zastosowano to GDM 12/60/6 8Ω kosz zamkniety. jedymymi zamiennikami jakie znalazłem są GDM 12/60/2 i 12/60/4, reszta jaka jest obecnie w ofercie tonsila jest z koszem otwartym, co wymusiło by doszczelnienie samego przetwornika lub ingerencję w konstrukcję skrzyni, ani jedno ani drugie mi się nie uśmiecha.

Zapomniałem wrzucić fotki wygłuszenia, poprawię to za jakąś godzinę, ale wygląda jak to na Tonsila przystało. kawałek szmaty bawełnianej pochwytanej na kilka kropel kleju, który w niektórych miejscach już nie trzyma.

Myślałem o czymś takim Tonsil Blues 150 Regeneracja
    lekkie tanie i w miarę dobrze sobie radzi, czegoś takiego uzyłem przy okazji poprzedniej konstrukcji własnej, którą może kiedyś opiszę na elektrodzie, ale wiem, że niestety nie zostanie ona powielona.

Pytanie najważniejsze jakie pozostało, to w razie lakierowania membran to czym to robić i czy ma to jakiś większy sens w przypadku głośnika średniotonowego. Na chwilę obecną załóżmy, że będę wymieniał tylko resor w głośniku niskotonowym.

• #5 15 Maj 2015 17:10
    Lukson
    Poziom 32  

AnyKey napisał:
    postanowiłem wymienić komplet także w Niskotonowych, chyba, że grono znających się na tym osób poleci mi wymianę samego górnego zawieszenia.

Po jaki grzyb ruszać i niszczyć dobry ORYGINALNY głośnik?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme