Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr subwoofera DxSub, buczenie w głośniku

jaras231 11 Maj 2015 00:45 597 5
  • #1 11 Maj 2015 00:45
    jaras231
    Poziom 12  

Witam
    Jestem w trakcie budowy subwoofera aktywnego i mam mały problem z filtrem aktywnym, a mianowicie buczenie w głośniku.
    Sam wzmacniać subwoofera podłączony bezpośrednio do wyjścia sub out w ampli. nie brzęczy/buczy..natomiast po podłączeniu filtra słychać nieprzyjemne brzęczenie w trakcie cichych partii filmu/muzyki.
    Przy zwartym wejściu filtra również występuje brzęczenie. Zanika,ale nie całkowicie dopiero przy ściszeniu filtra, bądź obcięciu pasma na filtrze.
    Zasilanie dla filtra z zasilacza wzmacniacza.
    Co mogę sprawdzić, zmienić?

Filtr: http://dx-audio.pl/files/dxSUB-schemat.pdf
    Wzm: http://dx-audio.pl/files/dx450-schemat.pdf

• #2 12 Maj 2015 21:38
    janrtv
    Poziom 18  

Witam ostatnio robiłem filtr aktywny i miałem buczenie zrobiłem osobne zasilanie z transformatora sieciowego na LM7812 i LM7912 i problem zniknął . Pozdrawiam

• #3 13 Maj 2015 11:33
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Jak prowadziłeś przewód masy?

• #5 13 Maj 2015 19:56
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Bardziej mi chodziło o sposób jej prowadzenia - szeregowy, czy gwiaździsty?
    W szeregowym należy podać masę najpierw na stopień o najmniejszym sygnale (filtr. przedwzmacniacz) a z niego dopiero dalej - aż do samej końcówki mocy.
    W gwiaździstym każdy podzespół łączony jest do jednego wspólnego punktu masy - najczęściej tuż przy zasilaczu/transformatorze.
    Najgorszym z możliwych jest prowadzenie masy "mieszane" - chociaż w niektórych konstrukcjach to się sprawdza, należy to jednak traktować jako wyjątek.

• #6 14 Maj 2015 10:05
    jaras231
    Poziom 12  

U mnie jest tak
    Trafo wchodzi na płytkę zasilacza,przy wzmacniaczu
    Tam mam wyjście napięcia stałego pod które podłączam zasilanie filtra. sygnał z filtra leci krótkim przewodem ektanowanym doPanasonic SC-HT340 wzmacniacza

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme