Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marshall MG30 DFX - Przestał działać

turek86 13 Maj 2015 18:42 645 7
  • #1 13 Maj 2015 18:42
    turek86
    Poziom 14  

Witam, może ktoś miał podobny przypadek ze swoim wzmacniaczem, mianowicie ostatnio włączam wzmacniacz a tam cicho w głośniku, podłączyłem słuchawki i sygnał jest normalny, ale nie ma efektów. Wymieniłem końcówkę mocy TDA2050 na nową i dalej to samo. W załączniku schemat.

• #2 13 Maj 2015 20:43
    mariuszw19640717
    Poziom 33  

turek86 napisał:
    Wymieniłem końcówkę mocy TDA2050 na nową i dalej to samo.

W pierwszej kolejności należało sprawdzić gniazda, przełączniki i pomierzyć napięcia zasilające.

• #3 13 Maj 2015 21:19
    turek86
    Poziom 14  

Gniazda i przełączniki są ok. A napięcia zasilające z transformatora czy na końcówce mocy?

• #4 13 Maj 2015 21:57
    mariuszw19640717
    Poziom 33  

turek86 napisał:
    A napięcia zasilające z transformatora czy na końcówce mocy?

Na końcówce i na IC1 do IC5, IC7.

• #5 13 Maj 2015 22:01
    SlawekKedra
    Poziom 39  

Bezpośrednio z wyjścia TDA 2050 jest pobierany sygnał który po filtracji trafia do słuchawek, tak więc jeśli na słuchawkach sygnał jest, to na wyjściu TDA też musi być.
    Głośnik sprawny?

• #6 15 Maj 2015 14:16
    turek86
    Poziom 14  

Głośnik jest całkowicie sprawny, na maksymalnej głośności, gdy przyłożę ucho do głośnika, słychać ledwo ledwo. I martwi mnie, że nie słychać efektów

• Pomocny post
    #7 15 Maj 2015 15:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Dwie usterki - pierwsza to brak sygnału na głośniku(zakładam, że sprawdziłeś głośnik podłączając go do innego wzmacniacza i grał poprawnie) - Jak wspomniał Kolega wyżej; (jeśli się nie myli)sygnał na wyjście słuchawkowe i gniazdo głośnikowe jest podłączony do tego samego wzmacniacza mocy. Można więc założyć, że sama końcówka jest sprawna; a co za tym idzie należy posprawdzać połączenia - w pierwszej kolejności sprawdź czy gniazdo słuchawkowe działa poprawnie - podłącz i wyłącz kilkukrotnie słuchawki. Jeśli pojawi się jakaś zmiana w głośności - "Kontakt 60" do gniazda i znów kilkukrotne włączenie-rozłączenie słuchawek.
    Druga sprawa to brak efektów, ale tu jak podejrzewam bez bardziej zaawansowanego sprzętu się nie obejdzie (chyba, że wyłączniki nie mają poprawnego styku).
    Opisz efekty testu.

P.S. Przyjrzałem się dokładniej schematowi połączeń i wydaje mi się, że gniazdo słuchawkowe jednak nie jest podłączone do tego samego wzmacniacza mocy. Jedynie rozłącza masę głośnika (więc go odłącza). Wyjście na słuchawki jest natomiast podawane ze wzmacniacza operacyjnego - więc jedynie poprawa styku może uruchomić głośnik (o ile faktycznie końcówka mocy jest sprawna).

• #8 15 Maj 2015 19:18
    turek86
    Poziom 14  

Końcówka mocy została wymieniona na nową 3 dni temu, więc zakładam, że nowy element ze sklepu jest sprawny. Brakiem efektów na razie nie będę się zajmował. Wieczorem będę działał.

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

No i problem rozwiązany. Tak jak kolega wyżej pisał ... styk masy w gnieździe słuchawkowym był ciągle rozłączony i rozłączał w ten sposób głośnik. Oczywiście lecą punkciki :D Temat zamykam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme