Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FRST - cryptolocker witam mam logi do sprawdzenia

sobczaczek123 14 Maj 2015 10:58 522 1
  • #2 15 Maj 2015 22:02
    KaW
    Poziom 33  

Własnie skasowałem tego cryptolokera posługując sie kolejnościa i uwagami zawartymi w :

"Zanim zapytasz jak usunąć wirusa/trojana/adware poczytaj to!"

Jest to temat wyżej-podany przez : Mery84

Uwagi fachowca są takie: uzyj najpierw Dr.Web CureIt! potem Malwarebytes Anti-Malware i inne podane .

Nieszczeście polega na tym ,że Ten Dr Web CureIt! ma ok 596,09MB /nazwa:drweb-livedisk-900-usb.exe /
    i trzeba go ściagnac na pamięc flash wtykana do jakiegokolwiek portu USB .Pamiec taka ma swoja nazwe i pojemność 2Gb -moze być pewnie i nieco wieksza .
    Aby odciąc sie ze swoim oprogramowaniem DR WEB CUREIT // od systemu jaki sprawdzamy /zainfekowany// -przy starcie naciskamy klawisz funkcji F2 i wchodzimy we wnętrze zarzadzania-urzadzeniami komputera. Potrzebujemy wymusic start programu
    "dr web cureit" z tego portu USB , w którym jest włożona pamięć z tym programem .Operuje sie kursorami lub /i/ - cel : przesunąć rozpoznaną nazwe
    pamięci ... i portu USB - na pozycje 1-szą . Wtedy -korzystając z tego "patentu" program STARTUJE Z TEGO PORTU i
    spokojnie szuka wad przegladając wszystkie zasoby komputera. W tym czasie one się nie moga "ruszyć".. Malware bytes jest mniejszy -tez wymagania ma , ale takze jest tutaj potrzebny.
    To wszystko wymaga jakiegoś innego komputera , na którym mozna sciagać niezbedne programy i lokowac je na podrecznej pamieci USB .
    Zauwazyłem ,ze w trakcie pracy tych programów ,pojawiły sie również poprawki windowsa na komputerze "naprawianym" . Przy drweb curelt i malware internet odłaczyłem,aby nie dawać szansy na jakieś inne kanały dla szkodnika typu crypto.. Pozostałe kroki sa opisane w innych postach tego typu..

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme