Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szybkie pytanie dotyczące przyklejania kopułki do regenerowanego głośnika

AnyKey 15 Maj 2015 06:52 492 5
  • #1 15 Maj 2015 06:52
    AnyKey
    Poziom 25  

Witam.

Szybciutkie pytanko mam do kolegów. Co by się mogło stać w głośniku przeznaczonym do Sub'a jeżeli przykleił bym kopułkę odwrotnie tzn. "cyckiem" do wewnątrz zamiast na zewnątrz.

Regenerowany głośnik to GDN 30/60/1, poprzednio membranę z zawieszeniem zamieniłem na podobny zamiennik tylko, że STX'a (lakierowana membrana, gumowe zawieszenie, tak samo karbowana) i znacznie większa kopułka niż w typowym zestawie (miała ok. 13cm śr.) .

Nie wiem, jaki może mieć to wpływ na głośnik przeznaczony do Sub'a, dlatego pytam
    Szybkie pytanie dotyczące przyklejania kopułki do regenerowanego głośnika Szybkie pytanie dotyczące przyklejania kopułki do regenerowanego głośnika

• Pomocny post
    #2 15 Maj 2015 08:06
    CMK1990
    Poziom 21  

W zasadzie żadna różnica. Kopułka ma zadanie chronić a nie wydawać dźwięk.

• #3 15 Maj 2015 14:08
    AnyKey
    Poziom 25  

Dzięki za odpowiedź.

Poczekam jeszcze, z zamknięciem tego tematu, może ktoś jeszcze będzie miał coś do powiedzenia.

• #4 15 Maj 2015 14:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

AnyKey napisał:
    może ktoś jeszcze będzie miał coś do powiedzenia.
    AnyKey napisał:
    poprzednio membranę z zawieszeniem zamieniłem na podobny zamiennik tylko, że STX'a (lakierowana membrana, gumowe zawieszenie, tak samo karbowana) i znacznie większa kopułka niż w typowym zestawie (miała ok. 13cm śr.) .
    A teraz jest na czym regenerowany?
    Jeżeli na czymś innym niż oryginał, to nie ma znaczenia, bo dźwięk tak czy inaczej będzie inny niż powinien być.
    Jeśli na oryginalnym zestawie naprawczym, to w zasadzie też nie ma znaczenia. Wklejaj tak jak chcesz, ważne żeby była wklejona centrycznie.

• #5 15 Maj 2015 14:51
    marian133
    Poziom 36  

CMK1990 napisał:
    W zasadzie żadna różnica.

telecaster1951 napisał:
    Wklejaj tak jak chcesz

Jeśli rozmawiamy o głośniku basowym do subwoofera, faktycznie nie ma różnicy.
    Natomiast nie można tego powiedzieć o głośnikach które przetwarzają wyższe częstotliwości.
    Przykład - głośniki szerokopasmowe z podwójną membraną.

telecaster1951 napisał:
    ważne żeby była wklejona centrycznie.

W tym przypadku musi być przyklejona tak aby w całości zakryła cewkę. Czy będzie centrycznie czy też nie, nie będzie różnicy w dźwięku. Co innego efekt wizualny.

• #6 15 Maj 2015 20:56
    AnyKey
    Poziom 25  

@telecaster1951
    Tak na oryginalnym.

@marian133
    Tak jest to głośnik do Sub'a, jak pisałem wyżej.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, moim skronym zdaniem temat można uznać za rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME