Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie.

d3lta 18 Maj 2015 21:55 1833 7
  • #1 18 Maj 2015 21:55
    d3lta
    Poziom 18  

Witam.
    Jestem w posiadaniu wiekowej sprężarki jedno-tłokowej i próbuję znaleźć jakieś informacje na jej temat.
    Na korpusie sprężarki widnieje napis: I.A.P. VT. 36.402C a na głowicy: NTM E63 IAP 35-09-16-0 211-3509-309.
    Co to za sprężarka? Nada się na kompresor warsztatowy?

• #3 19 Maj 2015 05:04
    d3lta
    Poziom 18  

Oto zdjęcia sprężarki.
    Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie.

Zastanawia mnie jaki to ma sposób smarowania. Mam nadzieję że rozbryzgowe jednak martwi mnie ten krucieć w deklu. Jak rozpoznać sposób smarowania?

• #5 21 Maj 2015 22:16
    d3lta
    Poziom 18  

Części łudząco podobne jedyne co mnie zastanawia to fakt że w częściach zamiennych jest do kupienia cylinder sprężarki a w mojej cylinder z komorą korbową są jednością - nie widzę miejsca skręcania czy podziału.
    W sumie to chodzi mi o zakup kilku części: zaworów i uszczelek oraz wykonanie smarowania. Czy zdecydować się na smarowanie rozbryzgowe czy dorobić układ z jakąś pompą od wspomagania? Jakie ciśnienie oleju dobrać i jaką prędkość obrotową sprężarki?

• Pomocny post
    #6 22 Maj 2015 19:56
    BraHOL 12
    Poziom 11  

Na 99% sprężarka ifa

• #7 26 Maj 2015 18:33
    d3lta
    Poziom 18  

Tak wygląda ta sprężarka w środku:

Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie. Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie.
    Identyfikacja sprężarki jedno tłokowej - smarowanie.

Średnica cylindra: 65mm
    Skok tłoka: 40mm

Podpowie ktoś wymiary zaworków z HS-1 bo mi w sklepie powiedzieli że są mniejsze niż te które ja mam. Zgłupiałem.

• #8 29 Paź 2016 10:18
    d3lta
    Poziom 18  

Ta sprężarka to jakaś wersja HS-1 stosowana w kombajnach zbożowych. Różni się mniejszą średnicą cylindra i jednoczęściową budową cylindra i komory korbowej.
    Niektóre części pasują, np. zaworki.
    Smarowanie zrobiłem rozbryzgowe z rezerwuarem oleju pełniącym funkcję odpowietrznika komory korbowej.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme