Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice w kolumnach estradowych

franc44 19 Maj 2015 19:11 714 7
  • #1 19 Maj 2015 19:11
    franc44
    Poziom 8  

Witam Panowie mam taki problem w zwrotnicach kolumn estradowych , kopiłem je w okazyjnych cenach,podczas czyszczenia ich w środku zauważyłem jedna cewkę wisząca na kablu i odlutowaną z drugiej strony ,chciałem zobaczyć jak powinno to być w drugiej kolumnie niestety tam cewka ta leżała urwana na dnie kolumny.Pytanie do was gdzie powinna być przylutowana ta cewka załączam zdjęcie ,nie chce sam tego robić powiewa nie bardzo mam pojecie o zwrotnicach , a nie chce popalić głośników Zwrotnice w kolumnach estradowych pozdrawiam. Nie wiem czy obrazek się dodał właściwie jakby co poprawie.Jeśli potrzeba narysuje w paint gdzie idą poszczególne przewody . Zwrotnice w kolumnach estradowych rysować tez nie za bardzo umiem ,tak to jest podłączone ,kolumna jest niby 3 drożna ,zaznaczona cewka jest oderwana jak można to sprawdzi Pan czy to jest dobrze podłączone i gdzie dokładnie przylutować ta cewkę .Z Pana odpowiedzi wynika ze ta cewkę należy przylutować do kondensatora ? czy źle zrozumiałem ? I czy w takim układzie głośniki sopranowe nie są zabezpieczone ? można je łatwo spalić ? ich jest 4 szt w kolumnie

• Pomocny post
    #2 19 Maj 2015 20:28
    marian133
    Poziom 37  

Kolumna jest dwudrożna?
    Coś nie mogę dodać obrazka, więc napiszę:

Duża cewka ma być w szeregu z głośnikiem basowym.
    Do głośnika wysokotonowego Kondensator idzie szeregowo, a potem mniejsza cewka równolegle z głośnikiem.

I weź tą zwrotnice rozbebesz i od nowa przytwierdź do jakiejś deski i polutuj, bo ten kto ją robił chyba nie do końca wie jak co działa. Zamiast druta użyj trytek (opasek) do przytrzymania cewki na klepce.

• Pomocny post
    #3 20 Maj 2015 11:26
    marian133
    Poziom 37  

franc44 napisał:
    kolumna jest niby 3 drożna

Teraz zauważyłem że to "coś" szare na środku to kondensator.
    On nie nadaje się do takich zastosowań.
    No ale jak już masz tą zwrotnicę to podłączone musi być to tak:

Zwrotnice w kolumnach estradowych

• #4 20 Maj 2015 11:56
    franc44
    Poziom 8  

A jaki kondensator tam powinien być ? czyli z kondensatora wychodzi już przewód do plusa średniotonowego i mam tylko dolutować cewkę do kondensatora , głośniki sopranowe są zabezpieczone tym kondensatorem czy to słabe zabezpieczenie ? ps. czy się robi takie ładne rysunki ? :) Patrze na Pana schemat i jednak sie cos zgubiłem według niego cewka ma być w szeregu z plusem srediotonowego a na zdjęciu jest przylutowana do minusa

• Pomocny post
    #5 20 Maj 2015 12:05
    marian133
    Poziom 37  

franc44 napisał:
    A jaki kondensator tam powinien być ?

Taki jak ten większy.

franc44 napisał:
    czyli z kondensatora wychodzi już przewód do plusa średniotonowego i mam tylko dolutować cewkę do kondensatora

Ma być tak jak narysowałem.

franc44 napisał:
    głośniki sopranowe są zabezpieczone tym kondensatorem czy to słabe zabezpieczenie ?

Ja bym wymienił go na foliowy, taki jak ten większy.

franc44 napisał:
    ps. czy się robi takie ładne rysunki ? :)

PAINT, standardowy program w windowsie.

Zrób zdjęcie całej kolumny, jestem ciekaw co to za twór.

• #6 20 Maj 2015 12:39
    franc44
    Poziom 8  

W tej chwili nie mam możliwości zrobienia zdjęcia ,kolumny stoją 30 km od miejsca zamieszkania ale zrobię i wrzucę przy okazji ,czyli teraz cewka jest źle przylutowana do minusa i od razu była złe zrobiona zwrotnica tak ? szkoda ze na forum nie ma jakiegoś komunikatora szybciej byśmy się dogadali ,a i taka sama pojemnosc tego kondensatora ma być jak tego co jest tak ?

• #7 20 Maj 2015 13:52
    marian133
    Poziom 37  

franc44 napisał:
    czyli teraz cewka jest źle przylutowana do minusa i od razu była złe zrobiona zwrotnica tak ?

Franc44, narysowałem jak ma to być podłączone. Chyba widzisz różnicę prawda? :)

franc44 napisał:
    taka sama pojemnosc tego kondensatora ma być jak tego co jest tak ?

Jeśli kondensator jest opisany (ten szary), to "nowy" kondensator powinien być tej samej pojemności, innej być nie może. Choć z drugiej strony jak patrzę na tą zwrotnicę, to obstawiam że tam jest wszystko na chybił trafił :)

Może "lepiej" będzie, jak nie będziesz kombinował, zostawisz ten szary kondensator i po prostu polutujesz to wszystko tak jak narysowałem, bo i tak lepiej nie zagra.

Polutuj i ciesz się tym co masz, a jak będziesz miał kasę to w przyszłości z pomocą forum zrobisz sobie nowe, lepsze kolumny.

• #8 21 Maj 2015 09:45
    franc44
    Poziom 8  

Na razie zrobię tak jak na schemacie od Pana i zobaczę co się stanie :) pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme