Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja

pietach 23 Maj 2015 00:32 6477 6
  • DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja
    Witam.
    Kolejna lampka z serii "SLIM"
    Wymiary: 390x160x10mm
    Wymienne nóżki o wysokości 5cm, 7,5cm, 10cm oraz wieszak.
    Tym razem o mocy 18W - do akwarium 40x25x25 - 25 litrów.
    Zasilanie już tym razem według prawideł - dedykowany zasilacz stałoprądowy 300mA 12-18 led 1W.
    Zapraszam do galerii.
    DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja

DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja

DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja

Fajne!
  • #2 23 Maj 2015 08:28
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Konstrukcja bardzo ładna tylko zastanawiam się co na to rybki :)
    18W w LEDach to jakieś 150W w porównaniu do klasycznych żarówek, pamiętam wizytę w muzeum naturalnym z bardzo dużą częścią akwarystyczną, wszędzie przyciemnione oświetlenie i bezwzględny zakaz błyskania lampami.
    Wielkie brawa za perfekcyjne wykonanie mechanicznie.
    Piotr

• #3 23 Maj 2015 09:21
    pietach
    Poziom 22  

Cytat:
    18W w LEDach to jakieś 150W w porównaniu do klasycznych żarówek

Tak tego się nie liczy.
    W sieci jest dużo różnych sposobów przeliczania, który jest prawidłowy nie wiem.
    Jedno jest pewnie a mianowicie to, że z mniejszej ilości "watów" w diodach mamy więcej światła.
    Najlepiej to jakimś światłomierzem zmierzyć ale nie posiadam.

• #4 23 Maj 2015 13:35
    gielo33
    Poziom 11  

Kolejna sprawa to jak z barwą światła tych diod? Wiem, że przy określonych barwach maja tendencję do nadmiernego wzrostu różne glony :)

• #5 23 Maj 2015 13:36
    krzysztofh
    Poziom 29  

Rzeczywiście bardzo ładnie wykonane.
    Prośba - opisz z jakich technologii korzystasz: cięcie, gięcie i malowanie.
    Zlecasz to komuś czy dysponujesz stosownym parkiem maszynowym.
    Wygląda na obróbkę CNC, ale gięcie?

• #6 23 Maj 2015 14:20
    elektronik000
    Poziom 19  

Proponuję wymianę diod na CREE, te chińskie stary mają straszny rozrzut parametrów, biedne pasmo i słabe CRI.

Połóż pod lampką płytę CD (tłoczoną) i sprawdź czy tęcza którą widzisz na płycie ma płynne przejście czy są widoczne paski.

• #7 23 Maj 2015 21:05
    pietach
    Poziom 22  

Cytat:
    Kolejna sprawa to jak z barwą światła tych diod? Wiem, że przy określonych barwach maja tendencję do nadmiernego wzrostu różne glony

Ja dasz za dużo ciepłych (3000K) to podobno glony to lubią.
    Z informacji w sieci oraz z gotowych lamp renomowanych producentów dla roślinnego akwarium stosuje się barwę zimną (6500-8000K) oraz mały dodatek pasmowych (niebieski tzw Royal Blue około 440nm i czerwony tzw Deep Red około 660nm)
    Z tymi niebieskimi i czerwonymi piszą na forach "ziela" - tam nawet nie używają białych bo im względy wizualne niepotrzebne.
    Ma to związek z większym pochłanianiem tego pasma przez chlorofil A i B - ja sie nie znam ale tak piszą.

Cytat:
    Prośba - opisz z jakich technologii korzystasz: cięcie, gięcie i malowanie.
    Zlecasz to komuś czy dysponujesz stosownym parkiem maszynowym.
    Wygląda na obróbkę CNC, ale gięcie?

Na kolanie tego nie robię.
    Mam kolegów na wykrawarce kombi (laser+narzędzia - Trumpf TC6000L) - kiedyś sam byłem operatorem i pragramistą, rysunki i programy robię sam.
    Zaginanie też CNC.
    Malowanie w tym wypadku to puszka sprayu ale mam kolegów w malarni proszkowej.
    Plexa zamówiona na allegro z wycięciem laserem według wysłanego rysunku.

Cytat:
    Proponuję wymianę diod na CREE, te chińskie stary mają straszny rozrzut parametrów, biedne pasmo i słabe CRI.

Połóż pod lampką płytę CD (tłoczoną) i sprawdź czy tęcza którą widzisz na płycie ma płynne przejście czy są widoczne paski.

Wiem, że firmówki trzymają podane parametry z karty katalogowe a tanie chińskie już mniej ale tragedii nie ma tym bardziej, że to wersja niskobudżetowa do akwarium roślinnego.
    Gdyby to było akwarium morskie ( nie mam doświadczenia) to tam nie oszczędza się na podzespołach bo mała odchyłka parametrów i pada całe życie.

Co do płyty CD..... ktoś to potrafi odczytać ?
    DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja DIY - Lampa LED 18W SLIM - fotorelacja

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme