Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację zestawu głośnikowego z lat 80-tych

wojmil 24 Maj 2015 21:39 522 7
  • #1 24 Maj 2015 21:39
    wojmil
    Poziom 8  

Witam

Szanowni Państwo mam taką mała zagwozdkę - różne "zabytki" widywałem i miewałem ale z tym co mi w ręce wpadło mam poważny problem - może ktoś z was jest w stanie zidentyfikować co to za kolumna jest na zdjęciu.

Podstawa na której jest zabudowana - taka wystająca warga - kieruje mnie do Altusów i nawet coś tam podobnego znalazłem ale mam tu problem bo te "moje" nie posiadają przełącznika i tu klops.

Może ktoś coś podpowie.
    Prośba o identyfikację zestawu głośnikowego z lat 80-tych

• #3 24 Maj 2015 22:01
    wojmil
    Poziom 8  

Dziękuję - a czy jest możliwe podlinkowanie informacji technicznych takich kolumn (wpisałem do "wszechwiedzącej" wyszukiwarki i niestety niewiele mi to pomogło - nic podobnego do tej kolumny mi nie wyświetliła.

• #4 24 Maj 2015 23:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Tremolo napisał:
    ZgB 60 tylko głośnik gdwk zamieniony na gdwt.
    Liczba się zgadza, ale symbol już nie.
    To są prawdopodobnie Zg60c/115. Podaj model głośnika niskotonowego. Albo chociaż średnicę.
    Temat o nich. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1919198.html

• #5 25 Maj 2015 00:21
    Tremolo
    Poziom 43  

Masz rację zgb60 to takie z membraną bierną były. Kolumny fajnie grały. Moje skończyły z wymianą głośnika na Chiny bo nie stać mnie było na GDN z Wrześni. GDWK wymieniłem cewkę na 120W.

• #6 25 Maj 2015 06:01
    wkj
    Poziom 34  

telecaster1951 napisał:
    Tremolo napisał:
    ZgB 60 tylko głośnik gdwk zamieniony na gdwt.
    Liczba się zgadza, ale symbol już nie.
    To są prawdopodobnie Zg60c/115. Podaj model głośnika niskotonowego. Albo chociaż średnicę.

Średnica pierścienia musi być do GDN 25, widać to m.in. po ilości śrub mocujących pierścień do obudowy.

• #7 25 Maj 2015 09:53
    wojmil
    Poziom 8  

Witam

Panowie, dziękuję za zainteresowanie tematem ale mam pewną uwagę co do propozycji że jest to model Zg60c/115. Miałem takie przypuszczenie już wcześniej ale w tym głośniku który przewija mi się przez ręce górny prawy otwór jest pusty - jakby brakowało głośnika albo miała tam być pusta dziura za maskownicą i druga rzecz to całkowity brak przełącznika po prawej strony u góry (może to efekt domorosłego tuningu).

Podsumowując, chyba te głośniki były ostro grzebane i to nie tylko z zewnątrz co zresztą zrobione jest bardzo kiepsko. Ten brak jakiejkolwiek ogłady technicznej na zewnątrz może świadczyć że wewnątrz też jakieś szaleństwo było uskutecznione.

Co do sprawdzenia co ma w środku to niestety zostawiłem głośniki jakieś 150 km od domu (nie zmieściły się w samochodzie - przyjadą za jakiś czas)

• #8 25 Maj 2015 10:26
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

wojmil napisał:
    Miałem takie przypuszczenie już wcześniej ale w tym głośniku który przewija mi się przez ręce górny prawy otwór jest pusty - jakby brakowało głośnika albo miała tam być pusta dziura za maskownicą i druga rzecz to całkowity brak przełącznika po prawej strony u góry (może to efekt domorosłego tuningu).
    Miejsce po GDWK masz zaślepione. Zamiast przełącznika masz wstawione GDWT. Ot robota domorosłego przerabiacza.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme