Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o rozszyfrowanie Radzieckich oznaczeń kolumn ?

DarekSlim 24 Maj 2015 22:26 921 14
  • #1 24 Maj 2015 22:26
    DarekSlim
    Poziom 9  

Witam. Posiadam Radzieckie kolumny głośnikowe z 89 roku, chciałbym rozszyfrować ich tabliczke znamionową, wiem tylko tyle że pasmo porzenoszenia jest od 25 od 35500. W załączniku foto tabliczki. Będe wdzięczny za pomoc.

• #3 25 Maj 2015 07:06
    DarekSlim
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedz. A to 130 AC, takie oznaczenie było też z przodu wyeksponowane tak jak by jakaś moc to była ładnymi czarno czerwonymi literami namalowane?

• Pomocny post
    #4 25 Maj 2015 08:32
    wzagra
    Poziom 32  

'Elektronika 130AC' to po prostu typ 'akusticzeskiej sistemy" ;) czyli zestawu kolumn (trójdrożnych).
    Nie zajmuję się tego rodzaju sprzętem, ale wygląda, że maksymalna (długotrwała?) moc to 135W.

Cytat:
    Паспортная мощность по ГОСТ 16122—78 определяется как наибольшая электрическая мощность, при которой громкоговоритель может длительное время удовлетворительно работать на реальном звуковом сигнале без тепловых и механических повреждений.

Link

Rzeczywiście - raczej muzyczna -"...głośnik może pracować na rzeczywistym dźwiękowym sygnale..." Zasugerowałem się tą "największą" (наибольшая), resztę czytając nieuważnie :oops:
    Dzięki Kolego 398216 Usunięty.

• #5 25 Maj 2015 11:47
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

wzagra napisał:
    wygląda, że maksymalna (długotrwała?) moc to 135W.
    Raczej "muzyczna". Nie ma możliwości, żeby nominalna moc wynosiła 35W, a "długoterminowa" aż 135W. (cokolwiek oznacza pojęcie "długoterminowa") ;)
    Moc sinus to te 35W, co nie przeszkadza, żeby w impulsie (muzyczne forte) mogła wytrzyma dużo więcej. Wszystko jednak zależy od CZASU i mocy - im dłużej trwa to "forte" tym mniejszą moc można podać...

• #6 25 Maj 2015 23:53
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Trochę mnie to pasmo zastanawia...

• #9 26 Maj 2015 08:24
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Nie wiem jakie tak metody pomiaru były ale przy estradówkach starych, czerwonych pewnie 30Hz - 30kHz by podali...

• #10 26 Maj 2015 11:14
    wzagra
    Poziom 32  

;)) szerokość torów na pewno miała wpływ na pasmo przenoszenia...
    Może zastosowali inne warunki pomiaru - zamiast -3dB, mierzyli przy -9dB (jest tam parametr nierównomierności charakterystyki pasma przenoszenia w zakresie częstotliwości granicznych w stosunku do poziomu średniego ciśnienia akustycznego - 9dB) (Неравномерность АЧХ звукового давления, дБ, в диапазоне граничной частоте диапазона воспроизводимых частот относительно уровня среднего звукового давления - 9dB).

• #11 26 Maj 2015 11:26
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ja nie gawarisz pa Ruski - tylko tak polonizuje nad przewagą ich technilogii z końca lat '80 nad ówczesną ;)

• #12 26 Maj 2015 15:56
    wzagra
    Poziom 32  

Ale coś z tą szerokością torów musi być ;)) Dla mnie technika audio nie jest najbliższa - dlatego asekuruję się oryginalnymi tekstami ;))

• #13 26 Maj 2015 21:56
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

PANICZKAMIL napisał:
    Nie wiem jakie tak metody pomiaru były ale przy estradówkach starych, czerwonych pewnie 30Hz - 30kHz by podali...
    Pewnie mieli takie pasmo systemu pomiarowego.

• #14 30 Maj 2015 18:00
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Towarzysze zawsze mieli własne (najlepsze ;) ) sposoby na takie rzeczy - czy to pasmo uznawane jako HiFi, czy np. rozstaw nóżek układów scalonych.. Nie wiem czy nadal, ale kilkanaście lat temu nie sposób było wymienić takiego na "zachodni" - w tych "najlepszych" układach raster wynosił 2,5mm a nie jak na całym świecie 2,54mm.
    Podobnie i z pasmem - zazwyczaj najlepsze sprzęty miały podawane pasmo od 31,5Hz (nie pamiętam górnego limitu). Po prostu co kraj to obyczaj - w tym wypadku to przysłowie sprawdza się w 100%.

• #15 15 Cze 2015 08:09
    DarekSlim
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME