Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z odpaleniem silnika - Vectra 1.8 16v + LPG

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z odpaleniem silnika - Vectra 1.8 16v + LPG
Autor
Wiadomość
kszyhoo
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 26 Maj 2005 17:17   

Problem z odpaleniem silnika - Vectra 1.8 16v + LPG

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć co jest grane?

Od jakiegoś czasu miałem (żadko) problem z odpaleniem silnika. Mowa tu o sytuacji gdzie rozrusznik działa ale silnik nie chce odpalić. Po paru minutowym odpoczynku odpalał jakby nic nie miało miejsca. Założyłem niedawno instalacje gazową BRC z komputerem Just. Wymieniłem przy tym świeczki i kable od wysokiego napięcia. Dwa dni temu stała się " totalna katastrofa" z odpalaniem na bencynie. Rozrusznik tylko kręci i nic więcej! Więc pomyślałem - odpale na gazie. Samochód odpalił i silnik chodził równiutko. Po kilkakrotnym przegazowaniu przełączyłem na benzyne i silnik zdechł. Odpaliłem na gazie i pojechałem. Po drodze, trzymając silnik na obrotach około 3000, przełączyłem na benzynę i silnik zaskoczył. Jedynie jak stanołem na światłach obroty silnika na benzynie były niskie (jakieś 600) i podajrzewam że przez to pracował on jak traktor. Chodząc na benzynie pojawił się "Check Engine"!

Na gazie silnik pracuje jak pszczółka!

Co jest grane? Pompa paliwowa wysiada czy co? Może wina wtrysków?
PROSZĘ O POMOC!!!

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Maj 2005 17:17   

Powrót do góry

sigi
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 26 Maj 2005 18:15   

Re: Problem z odpaleniem silnika - Vectra 1.8 16v + LPG

Ja uważam, że to koniec pompy.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Maj 2005 18:15   

Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 26 Maj 2005 18:19   

Podejrzewam ze masz zalozona niekompletna instalacje ( brak emulatora wtrysku ) lub instalacja jest zle zalozona. Po prostu jezdzac na gazie komputer odczytuje zle dane i stad te problemy. Podepnij auto pod komputer i zobaczysz co ci wyjdzie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Maj 2005 18:19   

Powrót do góry

Hugo333
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Gliwice

Post#4 26 Maj 2005 22:45   

No, też tak miałem, najpierw takie przesłanki typu dłużej pokręcić żeby zapalił a później totalna kapota, ani na chwilę nie zaskoczył. No i okazało się że to pompka :). Zewrzyj styki przekaźnika pod machą i zobacz czy tłoczy paliwko, a może wieczorem sprawdzaj, powinno być słychać pompę, czy wogóle startuje :)
Skoro pokazał ci się check, to odczytaj błedy, może rzucą jakieś światło na ten problem.
Powodzenia.
Powrót do góry

kszyhoo
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 29 Maj 2005 11:01   

Witam,

Panowie dziękuje za pomoc. Samochód już odpala na benzynce. Co było? już odpowiadam. Pompa - OK (sam sprawdzałem). Mam ukryty wyłącznik zapłonu i paliwa. Wykitował przekaźnik od tego. W momencie rozruchu pompa i wtryski nie miały zasilania.
Mam jeszcze jeden problem, bo gdy samochód jedzie na paliwie włącza się "chcek engine". Pytanie od czego?

Pozdrawiam
Powrót do góry

docent
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: BIAŁYSTOK

Post#6 29 Maj 2005 17:20   

"check engine" zapala się z tytułu instalacji gazowej .Sterownik od gazu dawkuje paliwo akurat nie tak jak sobie życzy moduł sterujący silnika .
zdjęcie klemy nie pomaga bo w 1.8 16v siedzi simtec , a skasować głupoty których nauczył się na gazie można tylko testerem . Trzeba sprawdzić czy gazownicy wraz z odcięciem benzyny nie odcięli Ci tej kontrolki (nie świeci przy pracy na gazie)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Problem z odpaleniem silnika - Vectra 1.8 16v + LPG
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.116 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony