Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co potrzebne do budowy kolumn?

MACUkill 04 Cze 2015 14:26 615 4
  • #1 04 Cze 2015 14:26
    MACUkill
    Poziom 9  

Mam zamiar zabrać się za zrobienie moich pierwszych kolumn, czyli Stx fx-300.
    Co będzie mi potrzebne i jak postępować, aby zrobić lakierowane kolumny kolumny?
    Czy łącząc płyty MDF mam używać tylko kleju czy jeszcze wkrętami zabezpieczyć?
    Czy od środka trzeba również jakąś farbą zamalować?
    Im więcej się wypowiesz tym bardziej pomożesz. Dzięki

• Pomocny post
    #2 04 Cze 2015 14:48
    plumbum22
    Poziom 20  

Płytę możesz okleić fornirem np dębowym i dopiero zabejcować i polakierować co do ogólnego projektowania kolumn to w EDW były artykuły na ten temat, na temat rozdzielania częstotliwości do poszczególnych głośników też były artykuły. Ogólnie pudło zrób tak żeby elementy nie wpadały w rezonans ja bym łączył płyty na wpust i kleił dobrym klejem. Farbą od środka bym nie malował bo płyta powinna oddychać.

• #3 04 Cze 2015 17:04
    MACUkill
    Poziom 9  

plumbum22 napisał:
    Płytę możesz okleić fornirem np dębowym i dopiero zabejcować i polakierować co do ogólnego projektowania kolumn to w EDW były artykuły na ten temat, na temat rozdzielania częstotliwości do poszczególnych głośników też były artykuły. Ogólnie pudło zrób tak żeby elementy nie wpadały w rezonans ja bym łączył płyty na wpust i kleił dobrym klejem. Farbą od środka bym nie malował bo płyta powinna oddychać.

Płyty na wpust? Ale przecież muszę je złączyć pod kątem prostym.
    Jak zalakierować kolumnę tak jak na obrazku? Co będzie potrzebne?
    https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=lakie...cz-cd-technics-CID99-ID41H2w.html%3B346%3B461

• Pomocny post
    #4 04 Cze 2015 17:45
    plumbum22
    Poziom 20  

A problemem jest wziąć w rękę frezarkę i zrobić wpust albo chociaż na obce pióro? Ucz się czegoś nie idź na łatwiznę. Ta kolumna jest prawdopodobnie pokryta czarnym laminatem epoksydowym, następnie przetarta, pokryta żywicą i polerowana.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME