Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepalający się kondensator na zwrotnicy laney concept CC815

davevandeep 08 Cze 2015 13:36 705 6
  • #1 08 Cze 2015 13:36
    davevandeep
    Poziom 2  

witam mam problem z przepalającymi się kondensatorami na zwrotnicy nie wiem dla czego ? wtedy gdy się spali kondensator przestaje grać średniotonowy głośnik mój kondensator to fostex 15 .0 uf 160 v kolumny to laney concept CC815

• #2 08 Cze 2015 17:58
    Artur k.
    Admin grupy audio

Kondensator ma prawidłowo dobrane napięcie, więc pewnie grasz na przesterach - typowy przypadek.
    Poza tym może za pierwszym razem uszkodziło się coś więcej niż tylko kondensator.

• #3 08 Cze 2015 20:11
    davevandeep
    Poziom 2  

może i dostawały kolumny za mocny sygnał ze starego wzmacniacza jakim był allesis gigamix 6 fx ale mam teraz bardzo dobrej jakości harman kardon avr 51 dam kilka fotek zwrotnicy , dawałem znajomemu co się zajmuje takimi naprawami bo kondensator przylutować to sobie sam potrafię ale żeby rzucił okiem czy nic nie jest uszkodzone , on mówił że zwrotnica się nagrzewa i topi po prostu druciki z kondensatora , to są bardzo mocne kolumny nie wiem co z tym zrobić

• #4 08 Cze 2015 20:38
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie wiem o co chodziło temu Twojemu koledze, ale jedno jest pewne - jeśli cokolwiek się tam topi to znaczy że dostaje za dużo mocy lub przesterowany sygnał. Możliwe też że masz gdzieś zwarcie w zwrotnicy lub uszkodzony głośnik i dlatego kondensator ulega uszkodzeniu.

Na pewno ten AVR nie jest odpowiednim wzmacniaczem do tych kolumn - ma za małą moc. Gigamix wypada nieco lepiej, ale akurat 6 ma tylko 300W/4R, a te kolumny mają 8R więc wzmacniacz realnie dostarcza do nich niecałe 200W.
    To wszystko sprzyja przesterowaniom (zwłaszcza AVR-51). W przypadku przesterowania można w skrajnym przypadku wzmacniaczem o mocy kilku W uszkodzić kolumny o mocy setek W.

• #5 09 Cze 2015 18:50
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

davevandeep napisał:
    on mówił że zwrotnica się nagrzewa i topi po prostu druciki z kondensatora
    Byłby to chyba pierwszy tego typu przypadek, żeby się nagrzewała zwrotnica (cała???!!!???), a w każdym razie jedyny w którym po nagrzaniu kondensatorowi by się topiły druciki...
    Zmień znajomego (w każdym razie jeśli chodzi o siłę naprawczo-diagnostyczną) i dopiero wtedy podaj realne przyczyny.
    Zakładam, że same głośniki są połączone do zwrotnicy poprawnie i same w sobie też nie niedomagają.

• #6 01 Lip 2015 02:20
    MuNiO
    Poziom 26  

Artur k. napisał:
    Kondensator ma prawidłowo dobrane napięcie, więc pewnie grasz na przesterach - typowy przypadek.

Obecne wzmacniacze cyfrowe potrafią wypuścić więcej jak 200V, dlatego lepiej wstawić kondesator na 250v lub więcej.

• #7 01 Lip 2015 07:02
    Artur k.
    Admin grupy audio

Ciekawe jakim cudem wzmacniacz impulsowy poda ponad 200V. Musiałby być uszkodzony, nie mieć zabezpieczeń i na dodatek być zasilany napięciem ponad +/-200V. Z 200V na 8R uzyskasz 5kW mocy. Nie znam wzmacniacza który dysponuje taką mocą przy 8R. Nawet jeśli istnieje, to na pewno nikt go nie używa z takimi kolumnami.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME