Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny pod wokal na eminence gamma 10"

cpkpiotr 15 Cze 2015 22:40 318 3
  • #1 15 Cze 2015 22:40
    cpkpiotr
    Poziom 12  

Stoję przed następującym zadaniem: dobór dobrego tweetera i zaprojektowanie zwrotnicy dla celów nagłośnienia wokalu, z wykorzystaniem głośników Eminence Gamma 10A 8 ohm USA 10 calowe (seria 101006B-EP). Mam obudowy (pojemność wewnętrzna dość mała - 24 dm3), które chcę wykorzystać. Pytania dla doświadczonych takie:

1. Jaki dobrać tweeter do zestawu?
    2. Jaką dobrać częstotliwość podziału?
    3. Jak wykonać zwrotnicę - zakładam, że będzie to coś więcej niż kondensator na gwizdku, choć kto wie - jeżeli okaże się, że gamma da radę w górkach lepiej niż dobrany tweeter ;-) (a nie sądzę), to wybiorę metodę prostą - z kondensatorem?

PS. Głośniki są dość znane i zależy mi wykonać to dość dobrze, na codzień tym się nie bawię, dlatego proszę o sugestie dla mnie.

• #2 16 Cze 2015 06:53
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Sugeruję znaleźć i zastosować DRIVER a nie tweeter.

• #3 16 Cze 2015 19:32
    cpkpiotr
    Poziom 12  

Czy zna ktoś z praktyki głośnik Eminence PSD-2002? Czy to byłby dobry wybór dla mnie? Podział na 1.8 kHz - to mój wybór na dziś. Jeśli nikt nie doradzi, to na tym pozostaję. Dzięki przy okazji za właściwe słowo "driver". Proszę jednak o jakieś uwagi nt. konkretnego wyboru głośnika, o ile jest coś rozsądniejszego...
    .
    A może Selenium D220Ti-OMF-8 1" Titanium Horn Driver 8 Ohm 2/3 Bolt lepiej zagada (podział trochę wyżej...)???

• #4 16 Cze 2015 20:09
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Jak mieszkasz w Warm-Maz to przyjedź i sobie PSD potestuj - mam parkę na sprzedaż. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME