Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na STX 22-120-4-SS

loky 28 Maj 2005 20:50 8963 24
  • Wlasciwie nie ma sie czym chwalic, bo to tylko buda z glosnikiem ale co tam ;) W kinie domowym mam koncowke na suba z (podobno...) 50W, wiec na razie nie planuje do tego wzmacniacza, moze jak sie pozbede tego kina.
    Konstrukcja wykonana z MDF 22mm, klejone na wikol i poprawione po 4 sruby na plyte. Na wszystko okleina, Roznica w stosunku do innych, podobnych konstrukcji polega an tym, ze skrzynia byla oklejona przed zamontowaniem fronfu z glosnikiem. Dopiero na koncu, juz oklejony front przyklejony do reszty obudowy tylko na wikol (bez wkretow).
    Obudowa 27l, BR 5,9cm X 18cm, strojona na 37Hz. Policzone w WinISD. Wydaje mi sie ze gra ladnie, ale moimi jedynymi punktami odniesienia jest sub od tego kina (mala lekka kiszka) i creative 2+1 od kompa przy ktorym pewnie wszystko gra ladnie... Sub nie jest niczym wylozony ale planuje delikatne wytlumienie na scianki.
    Wiem ze jedynym istotnym kryterium jest czy mi sie podoba, ale bede wdzieczny za wskazowki, jak sprawdzic czy to poprawny sub czy raczej marny.

Sub na STX 22-120-4-SS
    Sub na STX 22-120-4-SS
    Sub na STX 22-120-4-SS
    Sub na STX 22-120-4-SS
    Sub na STX 22-120-4-SS

Fajne!
  • #2 28 Maj 2005 23:17
    szkodniczek
    Poziom 17  

Sub bardzo ładny z zewnatrz, pudło mi sie zdaje troszke małe jak na niego ale skoro wyliczenia tak pokazały to ja nie wnikam, przydałoby sie wytłumienie, tylko jak możesz to powiedz jak je tam wsadzisz?? Skoro wszystko skręcone a przód przyklejony, przy odcinaniu i ponownym przyklejaniu nameczysz sie (wyczyszczenie starego kleju) i obyś nie uszkodził okleiny, to jedyny minus jaki widze, mogłeś odrazu wytłumić, ale mi sie bardzo podoba, kolorystycznie nawet ta membranka pasuje do koloru okleiny, tak przy okazji to jest buk? Te wzmacniacze kina domowego to różnie z nimi bywa, ja tam im nie wierze zbytnio, ale własnie jak mówie różnie bywa, jedne grają lepiej drugie słabiej. JAk tobie sie dźwięk podoba to jst ok bo przecierz oto chodzi :) Aha jeszcze jedno na czym on stoi? To są nóżki czy mi sie wydaje?

• #3 29 Maj 2005 00:49
    loky
    Poziom 17  

Wytlumienie oczywiscie poprzyklejam do scianek po odkreceniu glosnika, na 2 fotce widac ze sa raki a w nie na wylot imbusy. Kolor okleiny to wisnia. Sub stoi na gumowych odbojnikach do drzwi, wiesz takie zeby klamka nie walila w meble czy sciane.
    Sub na STX 22-120-4-SS

• #4 29 Maj 2005 12:16
    loky
    Poziom 17  

z0ska, mysle ze na twoje pytania juz odpowiedzialem w opisie. Napedzam kinem a zwrotki nie ma, bo sygnal wychodzi odpowiednio odfiltrowany z KD.

• #5 29 Maj 2005 15:51
    szymon188
    Poziom 21  

Tez mam w planach zrobienie czegos podobnego.Mozesz podac dlugosc i srednice tunelu BR?

• #6 29 Maj 2005 18:05
    loky
    Poziom 17  

szymon188 napisał:
    Tez mam w planach zrobienie czegos podobnego.Mozesz podac dlugosc i srednice tunelu BR?

Obudowa 27l, BR 5,9cm X 18cm, strojona na 37Hz. Policzone w WinISD

• #7 29 Maj 2005 20:51
    szkodniczek
    Poziom 17  

Aha to przepraszam, kompletnie zapomniałem o głośniku i jego otworze, ale i tak wygodnie zabardzo nie będzie... Ogólnie wszystko ok tylko te odbojniki bym okleił tą samą okleiną, one są z gumy ale na gorąco powinno chyba chwycić. To taki mój pomysł. Szkoda że twój opis jet taki troche ubogi, mogłoby być w nim więcej danych.

• #8 30 Maj 2005 22:45
    ar2rek.w
    Poziom 18  

Solidna i ladna obudowa napewno podnosi jakosc tego stxa, przydalyby sie jeszcze poprzeczki usztywniajace. Typowy glosnik imprezowy, polecam zasilic go STK4048, te glosniki lubia mocne wzmacniacze przy slabych sie mula.

• #9 30 Maj 2005 23:01
    loky
    Poziom 17  

Na teraz nie mysle o wzmacniaczu bo nie mam kasy no i mam ta koncowke w kinie, bede o tym myslal jak sie go pozbede. Poprzeczki pewnie by nie zaszkodzily ale to maly sub i z grubej plyty, mysle ze jest wystarczajaco sztywny, jak w niego stukam nie ma zadnego echa, jak jakies lite tworzywo.

• #10 02 Cze 2005 09:16
    czarodziej1968
    Poziom 13  

Robótka pierwsza klasa, bardzo czysto i schludnie. Co do poprzeczek, to nie są one potrzebne, obudowa, jest stosunkowo nieiwelka i zrobiona z bardzo grubej płyty, wię nie ma sensu tego jeszcze usztywniać.
    Do napędu polecałbym końcówkę na TDA7294, tanie i nieźle sobie radzi, osobiście w domu napędzam dwoma takimi scalakami dwa subiki na GMS 9250, popękała mi już farba na ścianach :).

• #11 02 Cze 2005 12:02
    loky
    Poziom 17  

I wlasnie ten TDA w koncu pewni etrafi do suba, daje sobie teraz troche czasu na poduczenie sie o budowie prostych wzmacniaczy i zwrotnic. W najblizszym czasie chce zrobic monitory i centralny a na koniec monitory pojda na tyl a zajme sie jakimis sensownymi frontami.
    Wbrew pozorom na tym moim kinie Ultimate Bass Test robi konkretna rozpierdziuche ;)

• #12 02 Cze 2005 15:13
    ar2rek.w
    Poziom 18  

Jesli popękana farba na scianach albo sluchanie bass testow z mp3, w ktorych nie ma zadnej milej melodii oprocz niskich czestotliwosci, swiadczy o jakosci dzwieku, to nie sposob sie domyslec ze zadowala was tylko duden z byle jakich glosnikow, a kostka TDA7294 jest idealnym uzupelnieniem.
    Polecalbym zastosowac lm3886, ktora pod wzgledem jakosci bije tda na glowe, do tego schemat aplikacyjny jest prosciutki i mozna go zlutowac na pajaka. W tym wypadku sprawdzilby sie mostek z LMow, a najlepiej stk4048 jak wyzej juz napisalem, ktore jest o niebo lepsze niz oba wspomniane uklady.

• #13 30 Paź 2005 18:40
    pavelcs
    Poziom 14  

a czy do wersji 8R tego glosnika wystarczy pojedynczy TDA 7294 ?

• #14 30 Paź 2005 18:47
    50146
    Usunięty  
  • #15 30 Paź 2005 20:55
    piotrd90
    Poziom 20  

Ja bym nie radził stosowania trafa 2x28V ponieważ bardzo łatwo jest uszkodzić w ten sposób końcówke. Optymalne trafo to 2x24V lub ewentualnie 2x26V

• #16 23 Lis 2005 20:28
    zeberko
    Poziom 31  

Miałem pod 26,6V z 150AV toroida (za kondami jałowo +/-37V) wersję SC tego głośnika, oczywiście TDA7294.
    Dobrze sobie poczynał, fakt nigdy nie dostał porządnie w du... bo co to jest Gladiator lub niewidomej zabawa w "Domu latających sztyletów" na 60% mocy (WS442 przody, Tosca 303 tyły plus sub) lub 2 godziny muzy Kitaro "Kojiki" lub "AERO" JMJ porażają w 22m2

Co do samej konstrukcji to skrzynka palce lizać nawet ten SS kolorem pasuje do niej, osobiście bliższe są memu sercu czarne SC, ale to tylko subiektywne upodobania.

• #17 23 Lis 2005 22:11
    takero
    Poziom 31  

jako wzmaka polecam coś na tranach...
    nie ma porównania do scalaków ...
    najlepiej wzmaka janka lub Irka na mosfetach....
    tda - pojedyńczy da max 80w i to przy podwyższonym napięciu :/
    wzmak Irka to 200w na loozie m a Janka to ok 300 już :D
    ja bym zapodał ok 200w - byłoby na przyszłość,
    a póki co miałbyś niezłą kontrole :D

• #18 23 Lis 2005 22:22
    zeberko
    Poziom 31  

Dobra kontrolanad napędem to źródło miłego basu inna sprawa to, że dla tego głośnika wytrzymałość mocowa w tym opakowaniu kręci się pewnie koło 70W

• #19 24 Lis 2005 15:52
    takero
    Poziom 31  

wg mnie wytrzymałość mocowa tego suba będzie się kręciła około mocy znamionowej głośnika.
    ale prawda jest taka że nie ma to wielkiego znaczenia no chyba że ktoś nie panuje nad gałką potencjometru :)
    W każdym razie jak ja miałbym dawać te tda to wolałbym dołożyć w sumie relatywnie niewiele i mieć coś co będzie współgrało jeszcze z następnym ewentualnym subem ...
    Coś co poradzi sobie z np serią 27 stxa....
    Bo jednego tda to ja daje do czegoś na wielkośc ew650a :D

• #20 27 Lis 2005 17:44
    piterek-23
    Poziom 30  

Witam.

Ile najmniej trzeba mocy dac temu glosnikowi, aby gral jak na suba przystalo ??

Pozdrawiam. Piotrek

• #21 29 Lis 2005 22:33
    sarnask8
    Poziom 16  

a ja mam pytanie co do obudowy...chcę złozyc suba na tym glosniku w ten sam sposob najpierw okleic a pozniej przednią scianke..tylko jak okleiles? podwijales trochę pod spód okleinki?? czy akurat do brzegów bo wlasnie coś mi sie wydaje ze troche nie bedzie sie to trzymać jak zawinę troche okleinki pod spód. Co myslicie o tym? albo podsuncie mi jakies fajne pomysly oklejania zeby to ladnie wygladalo..

• #22 12 Gru 2005 19:03
    loky
    Poziom 17  

Przepraszam, nie widzialem wczesniej ze pisales, okleina jest truche podwinieta, przy mdf 22 jest i tak duza powierzchnia klejenia.
    Jesli ktos chce sie kierowac tym co zrobilem, prosze zrewidowac wymiary B-R, okazuje sie ze jednak sapie i dyszy :( Sub jest w przebudowie, bedzie mial TDA7294 od Irka, dla 4Ohm glosnika powinno starczyc, z B-R jeszcze walcze, napisze jak wszystko bedzie gotowe.
    pozdrawiam

• #23 22 Maj 2008 20:28
    loky
    Poziom 17  

Sub dopracowany i już ze wzmacniaczem jest do sprzedania w odpowiednim dziale.

pozdrawiam

• #24 04 Gru 2008 22:13
    wojtek9104
    Poziom 16  

No to co zrobiłeś z tym BR aby nie sapał?? Bo też chcę takiego suba zrobić??

• #25 11 Gru 2008 17:28
    zapek42
    Poziom 27  

Super Ci ten subwoofer wyszedł ;-), szkoda że nie można takich kupic :D .
    No ale cóż, jak to się mówi pech...
    Pozdrawiam .

Moderowany przez joy_pl:

Za ten post i jeszcze dwa podobne, Kolega otrzymuje ostrzeżenie.
    Regulamin p.2, 8.4, 10.2, 10.4

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME