Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy ktoś korzysta z TX-42AS740E lub Tx-AS750E

tojaheniu 27 Cze 2015 16:21 612 5
  • #1 27 Cze 2015 16:21
    tojaheniu
    Poziom 2  

Witam

Mam pytanie czy ktoś z was korzysta w domu z telewizora panasonic tx as740E lub tx as750E 42 lub 47 cale?

nie interesują mnie wypowiedzi że telewizor ma fajne opinie w necie, albo ktoś zrobił test i wyszło mu ze telewizor jest zajebisty ale kupił inny. Pytanie kieruje do osób które kupiły ten telewizor, korzystają z niego w domu i mogą powiedzieć co o nim sądzą. Nie jestem maniakiem, audiofilem itp nie widzę różnicy między FullHD i 4K , nie potrzebuje subwofera bo i tak nie potrzebuje go mieć czy wydać 1000zł na pozłacane kabelki HDMI żeby mieć teoretycznie lepszy sygnał i móc onanizować sie do niego.

Mam zwykłe mieszkanie w bloku, jestem zwykłym człowiekiem z kablówką i pytam czy warto kupić ten telewizor czy nie. Testy gdzie ktoś się podnieca że jeden telewizor ma kontrast 1 do miliona a inny 1 do miliarda mnie nie interesują bo nie zobaczę miedzy nimi różnicy.

Pytania mam dwa i jeśli ktoś z niego korzysta na co dzień w domu a nie tylko widział go raz czy dwa w sklepie na wystawce to prosze o odpowiedź :

1) czy jak będę patrzył z boku to zobaczę duże zniekształcenia na obrazie / kolorach czy nie -> każdy telewizor ma przekłamania na barwach pytam czy ten ma duże

2) czy jak będę miał delikatne światło na nim (okno, lampa) to zobaczę obraz w telewizorze czy tylko rozbłysk i odbicie lampy.

wiem że może to co napisałem mogło zabrzmieć bezczelnie, ale od miesiąca chodzę za telewizorem i kurde irytuje mnie to już. Jedni mówią że lepsze są samsungi bo maja taki od 5 lat i sie im nie zepsuł a sąsiad kupił już 3 LG i psuje je co chwila. Inni mówią że SONY są wspaniałe bo mają tyle funkcji, wspaniałe 3D ale nie korzystają z niego bo mają okulary 3 dioptrie i nie widzą różnicy miedzy FullHD a SD. Jedni mają wspaniały miracast czy wifidirect ale nie mogą z niego korzystać bo syn ma starego androida w komórce i nie działa - no kufa . Wszystkie wspaniałe testy mówią że telewizory są super hiper, są wykresy że czarne jest bardziej czarne itp, no kurde nie oczekuje idealnego obrazu bo go nie dostane, ale chce w miare dobry telewizor .

pozdrawiam ToJaHeniu :)

• #2 28 Cze 2015 15:17
    Kazimierz Szarnowicz
    Poziom 26  

Cześć,

Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytania, pomimo braku tego TV, a na podstawie wiedzy o zastosowanych elementach. TV jest na matrycy IPS - tak więc ma bardzo dobre katy widzenia - nie powinieneś obawiać się więc zbytnio o ten element. Przekłamania barw są inną kwestią, którą można wyregulowywać poprzez kalibrację (chyba, że chodzi Ci o spadek nasycenia pod kątem). Bardzo dobrze radzi sobie także z odbiciami zewnętrznego światła dzięki satynowej powłoce i zmatowieniu matrycy ;)

Potwierdzenie w teście: http://hdtvpolska.com/topic/34401-test-panasonic-as750-as740-3d-lcd-led-matryca-ips/

Nie mogę się też do końca zgodzić z dalszą częścią Twoje wypowiedzi - różnice w kontraście i czerni mogą być ogromne. Przy słabym kontraście czerń będzie bliżej koloru szarego, a detale w ciemnych częściach ekranu będą się zlewać. Za rozsądne pieniądze można dostać modele takie jak H6400 czy AS640, dające bardzo dobre odwzorowanie obrazu, po fachowej kalibracji niemalże referencyjne.

• #3 28 Cze 2015 15:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #4 29 Cze 2015 18:37
    tojaheniu
    Poziom 2  

przy zakupie u kogo?

• #6 30 Cze 2015 10:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij