Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polaudio TP118 zrob to sam

dj_saymon 02 Lip 2015 01:28 1869 27
  • #1 02 Lip 2015 01:28
    dj_saymon
    Poziom 5  

Witam jestem można powiedzieć nowy na tym forum stąd tez jeśli wrzuciłem temat nie do tego działu przepraszam. Mam zamiar zrobić sobie kolumny basowe 2 sztuki na wzór Pol Audio TP 118, Grałem ostatnio imprezę z kolega który pracuje na tych kolumnach i bylem mile zaskoczony, jednakże nie stać mnie na to aby zakupić taki sprzęt. Stąd tez wpadłem na pomysł aby zrobić te kolumny sam. Z racji ze w garażu przy majsterkowaniu spędzam wiele czasu nie boje się swoich umiejętności co do wykonania, jednakże nie mam pojęcia jak ta kolumna wygląda w środku jakich wymiarów ma Bass Reflex, stąd tez moja prośba czy mógłby mi ktoś podesłać rysunek jak w środku wygląda ta kolumna?? Wiem ze wymiary zewnętrzne to (HxWxD): 820x540x670, bd wdzięczny za dokładne wymiary jak ma być w środku kolumny rysunek czy coś. Mam również pytanie jaki głośnik niskotonowy oczywiście 18" użyć do tego projektu dodam iż budżet jakim dysponuje na zakup głośnika mieści się w przedziale do 1000zl a końcówka mocy jaka bd napędzany zestaw basów to ADS LX1400 sprzęt bd mi potrzebny na wesela jubileusze urodziny osiemnastki itp wiec nie wymagam od niego aż tak dużo:). Proszę również o podpowiedź czym i w jaki sposób wytłumić tą kolumnę. Z góry dziękuję za wszelką pomoc

• #2 02 Lip 2015 08:14
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Kopiując jakby nie patrzeć kradniesz...Ale Polaudio też skopiowało ;)

Każde TP różnią się lekko wymiarami w zależności od głośnika.

Masz kumpla z tymi kolumnami - jaki problem zmierzyć?

• #3 02 Lip 2015 10:12
    dj_saymon
    Poziom 5  

No w tym problem, że kumpel je ma nowe i nie pozwoli mi rozebrać kolumny po to, żeby zmierzyć ją w środku. Wiem, że ma przegrodzoną komorę BR i w środku zagięte tak jakby do góry w kształcie litery "L" tylko odwróconej symetrycznie, ale nie wiem jak wysoko to ma iść, bo nie mam pojęcia jak oblicza się objętość kolumn itp. Wymiary z zewnątrz znam, czyli wysokość szerokość i długość, ale chodzi mi o środek.

Dodano po 2 [minuty]:

[quote="PANICZKAMIL"]Kopiując jakby nie patrzeć kradniesz...
    Nie chce skopiować identycznie, chcę zrobić coś podobnego, żeby przyjemnie podobnie grało, a żebym nie musiał tyle zapłacić.:)

• #5 02 Lip 2015 10:23
    dj_saymon
    Poziom 5  

marian133 napisał:
    Na forum była pokazana podobna konstrukcja.
    Trzeba poszukać.

Tak wiem ze jest ale nie bylo dokladnych wymiarow byl tylko rysunek pogladowy z tad tez wiem jak wyglada to w srodku ale nie mam pojecia jak to obliczyc dlatego jest temat i dlatego prosze o pomoc. Ale widze ze to na nic. Jak nie chcesz pomoc to po co sie udzielasz?? zostaw to innym moze ktos bd bardziej uprzejmy.
    A po za tym nie chce podobnej chce konkretnie taka>

• #6 02 Lip 2015 10:51
    marian133
    Poziom 36  

dj_saymon napisał:
    ...dlatego prosze o pomoc. Ale widze ze to na nic. Jak nie chcesz pomoc to po co sie udzielasz??

Aha, ok.

dj_saymon napisał:
    moze ktos bd bardziej uprzejmy.

To skontaktuj się z Polanowskim, może On będzie tak UPRZEJMY że udostępni Tobie projekt, bo Ty chcesz mieć jego paczki ale nie chcesz mu za to zapłacić, bo za drogo.
    Powodzenia.

• #10 02 Lip 2015 11:34
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ten projekt jest pod RCFa garnki, więc takie musisz kupić.

Kumpel Cie nie lubi-wystarczy, że byś odkręcił jedną rączkę i już byś wiedział wszystko odnośnie wymiarów i wygłuszenia, więc funfel nie czując interesu i wyczuwając zagrożenie robi Ci pod górkę...

• #11 02 Lip 2015 14:03
    dj_saymon
    Poziom 5  

marian133 napisał:
    Po samych zdjęciach i wymiarach widać że to nie to samo co oryginalne TP118.
    PolAudio używa do swoich paczek głośniki 18-sound, na tym projekcie raczej nie przypadkowo jest napis RCF...

Wiem ze to nie pol audio ale jest podobne

Dodano po 2 [minuty]:

PANICZKAMIL napisał:
    Ten projekt jest pod RCFa garnki, więc takie musisz kupić.

Kumpel Cie nie lubi-wystarczy, że byś odkręcił jedną rączkę i już byś wiedział wszystko odnośnie wymiarów i wygłuszenia, więc funfel nie czując interesu i wyczuwając zagrożenie robi Ci pod górkę...

A fumfel powiedzial ze jak wroci z wakacji to pozwoli mi to pomierzyc wiec nie robi mi pod gorke:) czesto gramy razem i wymieniamy sie imprezami. Ale teraz widac jakich tybmasz "fumfli"

Dodano po 1 [minuty]:

Napisalem na forum bo myslalem ze ktos pomoze ale widze ze malo zyczliwych ludzi jest

• #12 02 Lip 2015 16:56
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Funfli mam dobrych a tu nie znajdziesz takich, którzy Ci podadzą na publicznym wymiary paczek Polaudio(za co grozi sąd) tylko dlatego, że masz takiego funfla, że się boi Ciebie do domu wpuścić jak go nie ma :D

• #13 02 Lip 2015 17:14
    dj_saymon
    Poziom 5  

PANICZKAMIL napisał:
    Funfli mam dobrych a tu nie znajdziesz takich, którzy Ci podadzą na publicznym wymiary paczek Polaudio(za co grozi sąd) tylko dlatego, że masz takiego funfla, że się boi Ciebie do domu wpuścić jak go nie ma :D

A kto mowi o publicznym? Zawsze mozna napisac post napisz do mnie na pw to ci pomoge

• #14 02 Lip 2015 17:34
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Wiadomo ale teraz pomyśl tak - jest sezon i wątpię by komuś się chciało lecieć do magazynu paczki rozkręcać... Jedź do kumpla i tak będzie najprościej. 700, 1000 czy 1200W wersje ma?

• #15 02 Lip 2015 23:03
    dj_saymon
    Poziom 5  

1200w te najmocniejsze

• #16 02 Lip 2015 23:50
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To tym bardziej ten projekt RCFa ma mało wspólnego z tą paczką - bliżej mu do 600w wersji na EVM i Mc Cauleyach.

Skup się na zrobieniu słabszej 1000w wersji - tańszy głośnik

• #17 03 Lip 2015 01:07
    marian133
    Poziom 36  

PANICZKAMIL napisał:
    700, 1000 czy 1200W wersje ma?

dj_saymon napisał:
    1200w te najmocniejsze

PANICZKAMIL napisał:
    To tym bardziej ten projekt RCFa ma mało wspólnego z tą paczką - bliżej mu do 600w wersji na EVM i Mc Cauleyach.

Skup się na zrobieniu słabszej 1000w wersji - tańszy głośnik

PANICZKAMIL, możesz mi wytłumaczyć czym się różni wersja 700W od 1200W?

• #19 03 Lip 2015 06:33
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Różnią się brzmieniem przede wszystkim czy choćby presetem, który dostajesz od Polanowskiego. Mam 600, 700 i 1000W TP i te nowsze TV i każda paka gra inaczej. Do 600 nie ma presetu ale ma najwięcej mięsa z TP ale przy TV już wysiada. O niuansach jak różnica wymiarów +/- 1-3cm też należy wspomnieć.

• #20 03 Lip 2015 08:09
    dj_saymon
    Poziom 5  

Granat :) napisał:
    Polecam to co wrzucił kolega koziołek: http://img69.imageshack.us/img69/9080/rcfesw10181essz8.jpg
    Testowane z głośnikiem 18LW2400 - można grać.
    polaudio TP118 zrob to sam

Ale tylko mozna grac, czy naprawde ladnie brzmi?? bo jak tylko ma byc tak ze mozna grac to szkoda zachodu i roboty ja chce takie pudla i takie glosniki ze naprawde to bd brzmialo:)

• #21 03 Lip 2015 10:24
    marian133
    Poziom 36  

PANICZKAMIL napisał:
    Różnią się brzmieniem przede wszystkim czy choćby presetem, który dostajesz od Polanowskiego. Mam 600, 700 i 1000W TP i te nowsze TV i każda paka gra inaczej. Do 600 nie ma presetu ale ma najwięcej mięsa z TP ale przy TV już wysiada. O niuansach jak różnica wymiarów +/- 1-3cm też należy wspomnieć.

Ja pytałem o różnice techniczne obudowy.
    Możesz podać linka do tej wersji 1200? bo na stronie POLAUDIO są tylko dwie, 700 i 1000.

• #22 03 Lip 2015 12:23
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Przeca pplodałem-wymiarami nowsze węższe, rączki inaczej i sam BR ma inną powierzchnie i długość.

• #23 03 Lip 2015 12:39
    marian133
    Poziom 36  

PANICZKAMIL napisał:
    Przeca pplodałem-wymiarami nowsze węższe, rączki inaczej i sam BR ma inną powierzchnie i długość.

Ja jednak poproszę o linka lub zdjęcie.
    Jest nowa wersja której nie ma na stronie producenta?

Po za tym, obudowę robi się pod dany głośnik.
    Są dwa wyjścia, albo kolega mu pozwoli zwymiarować obudowy POLAUDIO, po zwymiarowaniu skopiuje obudowy 1:1 i kupi ten sam głośnik, albo wybiera obudowę z dedykowanym głośnikiem z internetu i cieszy się że ma coś podobnego (wizualnie) jak POLAUDIO (gdyż inny głośnik w innej obudowie nie zagra tak samo jak TP118).

• #25 03 Lip 2015 14:17
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Marian nie obraź się ale nie będę Ci leciał rozkręcał paczek po kolei ;)

Musi być tak jak mówisz - kopia 1:1 albo dać sobie siana.

• #26 03 Lip 2015 18:11
    marian133
    Poziom 36  

PANICZKAMIL napisał:
    Marian nie obraź się ale nie będę Ci leciał rozkręcał paczek po kolei

Ja nie prosiłem abyś rozkręcał paczki, tylko abyś wkleił link do nich, lub samo zdjęcie, czy to z neta czy swoje własne.
    Po prostu jestem ciekaw jak ta paczka wygląda, na stronie POLAUDIO takiej wersji nie ma.

• #27 03 Lip 2015 22:44
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Ja nie mam 1200W - mam TP118 600W, TP118 700W, TP118 1000W, TV118 1000W.

• #28 03 Lip 2015 23:29
    dj_saymon
    Poziom 5  

dobra mniej wiecej dostalem to co chcialem bo poleciliscie mi ze mam od kolegi pomierzyc i tak tez zrobie, nigdy nie bd to samo chyba ze kupisz identyczna sklejke, bo wystarczy inne sprasowanie drzewa i juz moze byc inne brzmienie, ale mysle ze bd git jak zaczne robic to otworze nowy temat wrzuce szczegoly i zdjecia poki co dzieki wszystkim za pomoc. zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME