Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MATO VISATON - Czy ktoś wie, co to za świetne znalezisko?

adnxxx 06 Lip 2015 14:55 564 7
  • #1 06 Lip 2015 14:55
    adnxxx
    Poziom 2  

Witam,
    Dzisiaj na szperach znalazłem takie oto cudo. Po godzinie w internecie niestety nie odnazałem zdjęcia drugiego takiego egzemplarza. Być może jest to jakaś samoróbka, być może jakaś ciekawostka.
    Wygląda jak wyrób fabryczny. Wygląda też porządnie. Na mój amatorski nos to, kiedyś był jakiś dobry sprzęt...ale czy wart uwagi? Czy będzie to coś grało....?
    Ktoś potrafi mi powiedzieć co to jest i czy jest to wart uwagi oraz pieniędzy?

Dzięki za pomoc z góry.

PS.
    McFarlow to tylko naklejka....na drugiej kolumnie jej nie ma,być może to nic nie znaczy.
    Zdjęcia:
    MATO VISATON - Czy ktoś wie, co to za świetne znalezisko? MATO VISATON - Czy ktoś wie, co to za świetne znalezisko? MATO VISATON - Czy ktoś wie, co to za świetne znalezisko? MATO VISATON - Czy ktoś wie, co to za świetne znalezisko?

• Pomocny post
    #2 06 Lip 2015 19:38
    Sanjose
    Poziom 25  

Zastanawia mnie użycie dwóch przetworników wysokotonowych, wstęgowy i tubowy.
    Jakiej firmy jest głośnik z czerwoną membraną?
    Wygląda to na wyrób zrobiony na zlecenie mniejszej firmy.
    Pytałeś się na jakimś niemieckim forum? Może tamtejsi fani HiFi coś Ci powiedzą?

• #3 06 Lip 2015 19:54
    adnxxx
    Poziom 2  

niestety aż tak dobrze po niemiecku to ja nie gadam i się nie orientuję.
    Głośnik z czerwoną membraną nie miał "nabitej" firmy, a od drugiej strony niestety cała skrzynia jest zabita.
    Jednak....jest to coś godnego uwagi?

Może inaczej....czy parametry z tabliczki są dobre?

Sorry za tak podstawowe pytania ale nie znam się za dobrze na sprzęcie audio. Jestem bardziej słuchaczem aniżeli hobbystą i szukam czegoś fajnego dla siebie do domu. Zawsze byłem zwolennikiem starego sprzętu ale wyższej jakości niż coś nowego ze średniej lub niskiej półki w tej samej cenie.

• #4 06 Lip 2015 22:52
    Sanjose
    Poziom 25  

Przecież głośniki możesz odkręcić, pokaż środek, ciekawe co tam jest?
    Już sam napis "Visaton" mówi że może być dobrze :)
    Ciężko stwierdzić czy parametry są zgodne, nie mając pewności co do oryginalności przetworników.
    Sprawdzałeś czy w ogóle grają te kolumny?
    Według mnie są warte uwagi, jeżeli wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką, musi dobrze brzmieć.

A angielskiego to nie znasz? ;) Myślę że ktoś na pewno odpowie.

• #5 07 Lip 2015 01:25
    adnxxx
    Poziom 2  

angielski biegle. podpowiesz jakieś konkretne forum?

Dodano po 6 [minuty]:

do środka mógłbym zajrzec jabym się uparł, ale jeszcze ich nie kupiłem.
    Na razie chcę wiedzieć, czy mi się ta impreza opłaca bo gość chce 600zł (za 500 pewnie do oddania) za parę.
    W tym soprany są uszkodzone (membrana) reszta bdb stan i grają ale nie słuszałem jak bo kable poucinane z tyłu.

• #6 07 Lip 2015 14:03
    Sanjose
    Poziom 25  

Sześć stówek to sporo, biorąc pod uwagę uszkodzenie przetworników, ja bym się targował.

Może na tym forum coś ci powiedzą http://www.hifi-forum.de/

Dział: Lautsprecher ----> Reparatur & Wartung, choć mogę się mylić czy ten dział będzie ok.

Pozostają jeszcze polskie fora.
    Warto spróbować.

• #7 08 Lip 2015 21:15
    flubber.trip
    Poziom 27  

Mi to wygląda na DIY, ale przemyślane. Srebrne pierścienie do złudzenia przypominają te z altusów, tyle że są wyszlifowane. Średniotonowy z uszkodzonym zawieszeniem wygląda na GDM10/XX z lakierowaną membraną. Są to tylko przypuszczenia, bo zdjęcia nie są wystarczająco wyraźne.

• #8 08 Lip 2015 22:45
    James596
    Poziom 20  

Wygląda jak dość kiepska samoróbka. Te panele regulacyjne do średnich i wysokich tonów były sprzedawane jako "akcesoria do budowy kolumn" w dawnych katalogach f-my Conrad - co daje jako taki pogląd na sprawę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME