Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia transportowa rack19 10U.

mariuszporęba 16 Lip 2015 22:01 3858 5
  • Skrzynia transportowa rack19 10U.

Witam.
    Przedstawiam mój ostatni projekt: skrzynia transportowa rack19 o wielkości 10U i głębokości 430mm.

Skrzynia transportowa rack19 10U. Skrzynia transportowa rack19 10U. Skrzynia transportowa rack19 10U. Skrzynia transportowa rack19 10U.

Obudowa wykonana jest płyty wiórowej 18mm. Jak zwykle zdecydowałem się na wiór, ze względu na koszty.
    Szyny montażowe wykonane są z profili aluminiowych, które rozfrezowałem, żeby weszła nakrętna kwadratowa M6 i M5. Całość posiada kółka transportowe (dwa są z hamulcem). Skrzynia obita jest kocem (tak chciałem), środek zabezpieczony jest farbą olejną.
    Jestem bardzo zadowolny z efektu, moje zabawki są teraz bezpieczne i prezentują się świetnie w tej skrzyni.
    Koszty:
    płyta wiórowa -miałem 0zł
    kólka 50kg- 50zł
    profile, nakrętki- miałem 0zł
    okucia narożne- 30zł
    rączki- 11zł
    kątowniki- 24zł
    wkręty, klej- 30zł
    zamki- 20zł
    wykładzina- miałem 0zł
    całość zamyka się w "zawrotnej" cenie 165zł.

pozdrawiam i czekam na komentarze i pytanie.

Fajne!
  • #2 17 Lip 2015 15:53
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

mariuszporęba napisał:
    Obudowa wykonana jest płyty wiórowej 18mm.
    Bez sensu.
    Raz - rozsypie się szybciej niż myślisz. Kilka transportów, kilka przerzutów i będziesz mieć garść trocin, a nie RACK'a.
    Dwa - sama skrzynia waży tyle co zawartość ;) - po co dźwigać/toczyć zbędny ciężar?

Zamiast tego paździerza dałbyś sklejkę 10 - 12mm (góra!) i miałbyś nie dość że ponad 2x mniejszy ciężar, to znacznie większą trwałość.

A szkoda, bo wykończenie eleganckie.

• #4 17 Lip 2015 22:07
    mariuszporęba
    Poziom 19  

398216 Usunięty napisał:
    mariuszporęba napisał:
    Obudowa wykonana jest płyty wiórowej 18mm.
    Bez sensu.
    Raz - rozsypie się szybciej niż myślisz. Kilka transportów, kilka przerzutów i będziesz mieć garść trocin, a nie RACK'a.
    Dwa - sama skrzynia waży tyle co zawartość ;) - po co dźwigać/toczyć zbędny ciężar?

Zamiast tego paździerza dałbyś sklejkę 10 - 12mm (góra!) i miałbyś nie dość że ponad 2x mniejszy ciężar, to znacznie większą trwałość.

A szkoda, bo wykończenie eleganckie.

Wiór miałem, sklejka kosztowałaby mnie ok 250zł. Kolosalna różnica, poza tym łagodnie obchdzę się z moim sprzętem. Nie wydaje mi się, że po kilku razach zostaną wióry, ale dzięki za spostrzeżenia.
    Pozdrawiam

Dodano po 4 [minuty]:

katakrowa napisał:
    Przy obecnych cenach podobnych paczek rzeczywiście warto pobawić się w zrobienie własnej.
    Sam niedawno robiłem podobną skrzynkę tylko, że 6U. Zaciekawił mnie Twój sposób wykonania szyny możesz podesłać zdjęcie profilu przed i po dostosowaniu ?

Jest to profil do zabudowy targowej http://www.elstar.poznan.pl/wp-content/uploads/2013/06/profil-50na16-wiz2-copy.jpg

Rozfrezowany na 6mm i przecięty na pół.

• #5 18 Lip 2015 12:14
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

mariuszporęba napisał:
    Nie wydaje mi się, że po kilku razach zostaną wióry, ale dzięki za spostrzeżenia.
    Ale - jak zostaną - podzielisz się z nami swoimi spostrzeżeniami? ;)
    mariuszporęba napisał:
    Rozfrezowany na 6mm i przecięty na pół.
    Rozumiem, ze tak jak płytę wiórową - miałeś; ale jak już zastosowałeś profesjonalne okucia i zamki (szkoda że nie chowane) mogłeś i listwę kupić.
    mariuszporęba napisał:
    sklejka kosztowałaby mnie ok 250zł. Kolosalna różnica
    Wrócę jeszcze na chwilę do Twoich argumentów...
    Miałeś więc OK. Ale czy nie szkoda roboty? Budowa racka 10U czyli spodziewasz się sporego obciążenia (co zresztą widać ) uwierz - lepiej zrobić raz a solidnie, niż po dowiezieniu sprzętu zacząć się zastanawiać czy przeżył. I naprawdę - wierzę Ci, że obchodzisz się z nim delikatnie.

• #6 18 Lip 2015 17:13
    mariuszporęba
    Poziom 19  

Na razie siedzą tak dwa solidne końce mocy, cross i procesor dźwięku...razem jakieś 60kg. W dwóch jest co nosić. Brakuje jeszcze dobrego eq 31 pasmowego.
    Skrzynie zrobiłem w jedno popołudnie, więc roboty dużo nie miałem.
    Jak się rozleci to pokażę całą fotorelację z dokładnym opisem scen batalistycznych:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME