Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 31 Maj 2005 22:10
    Mauuy
    Poziom 12  

pytanie jak w temacie:) ja juz myślałem nad chłodzeniem do kompa:) ale troche bym się musiał pomęczyć:/ a może ktoś ma jakieś inne koncepcje bo mam ochote troche poeksperymentować:)

• #2 31 Maj 2005 22:22
    mipix
    Poziom 28  

może mini klimatyzator.... przydał by się w ostatnich dniach ;)

• #3 31 Maj 2005 22:49
    elektronikk
    Poziom 20  

witam
    gdzieś na Elce była mowa o kompresorze lub pompie powietrza etc.
    z takiego agregatu ale trzeba by poszukac bo ja wiem tylko tyle;)
    pozdrawiam

• #5 31 Maj 2005 23:05
    mos18
    Poziom 15  

Witam jeśi mowa o kompresorze to ja go kiedyś wykorzystywałem do pompowania opon w rowerze.

• #6 31 Maj 2005 23:07
    Mauuy
    Poziom 12  

no tak tylko ze kompresor to niezbyt ciekawa koncepcja poszukam czegoś o klimatyzatorze:) i dalej czekam na jakieś sugestie:)

• #7 01 Cze 2005 09:58
    jacur
    Poziom 32  

Jesli to jes agregat ze starej lodówki to był na freon R12 lub R22. Pierwszy jest zakazany w urzytku na drugi jest reglamentacja. W starych sprężarkach był olej mineralny w nowych z nowymi freonami jest olej estrowy. Zostaje jeszcze kwestja doboru wydajnosci sprężarki do skraplacza i do parownika. A na koniec napełnienie układu freonem ...

• #8 05 Cze 2005 00:32
    Hefajstos
    Poziom 35  

Mam w garażu taki kompresor z agregatu (od rosyjskiej zamrażarki) i bardzo sobie go chwalę - pompuje do 8 atm, można nim pompować kolarkę:) Miewa tylko drobne problemy ze startem zimą. Żeby coś takiego "skonstruować" wystarczy podłączyć kompresor do sieci (polecam bezpiecznik i żarówkę o mocy kilkuset watów w szereg, bo nie zawsze działa jak należy) i założyć wężyk na uciętą wężownicę. W planach jest jeszcze zbiornik zrobiony

z opon od żuka

:)

--
    Hefi

• #9 05 Cze 2005 01:09
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Z jednej dmucha, z drugiej ssie. Można próbować zrobić sobie rozlutownicę podciśnieniową.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty