Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Temat pracy dyplomowej PLC + SCADA

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Temat pracy dyplomowej PLC + SCADA
Autor
Wiadomość
luccass
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 31 Maj 2005 22:45   

Mam mozliwosc wymyslenia sobie w pewnym zakresie tematu pracy mgr. Ogolnie mam sterowac jakis proces sterownikiem PLC (Siemens), zwizualizowac go (jakas SCADA) szczegolna uwage zwracajac na alarmy generowane przez program wizualizacyjny.
I teraz tylko nie wiem jakim proces wybrac do sterownia. Na pewno musi byc to cos co da sie zmontowac w prawie domowych warunkach, czujniki nie moga kosztowac majatek ale zeby bylo to w miare praktyczne i sexy :)
Moze podpowiecie co moglbym wybrac? Na pewno macie stycznosc w przemysle z takimi procesami wiec fajnie by bylo gdybyscie cos podpowiedzieli :)
Pozdrawiam luccass
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Maj 2005 22:45   

Powrót do góry

grigor1
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pogorzela

Post#2 01 Cze 2005 15:25   

Re: Temat pracy dyplomowej PLC + SCADA

Może kaskadowe sterowanie pompami cieczy? Zbiornik zasilający + np. 3 pompy + sterownik do pomiaru ciśnienia na wyjściu. Sterownik realizuje sekwencję kaskadowego włączania pomp, zbyt wysokie ciśnienie = pompy zatrzymane, ciśnienie maleje = właczają sie kolejno pompy 1,2 i 3, SCADA wizualizuje stan pomp (on, off, pomiar ciśnienia i alarmy np. od termików pomp, poziomu wody w zbiornik, max i min ciśnienia).
Jak chcesz czegoś więcej to możesz podpiąć falownik z PIDem do płynnej regulacji ciśnienia ;-)
Jeśli to nie wyjaśnia sprawy to schemacik z opisem zasady działania mogę podesłać mailem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2005 15:25   

Powrót do góry

luccass
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 01 Cze 2005 19:54   

Nie powiem - pomysl bardzo mi sie podoba :)
Oczywiscie rozszerzona o PID wersja mile widziana :)
Jakbym mogl prosic owe materialy to bede bardzo wdzieczny :)
luccass (at )fiatuno.pl
Pozdrawiam ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2005 19:54   

Powrót do góry

koneh
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Ełk

Post#4 02 Cze 2005 02:36pomocny post - solucja   

ja też mam taki problem materiałów niewiele czasu też a promotor na Białorusi baluje nie mam z nikąd pomocy drugi rok już piszę pracę i nie wiem czy i teraz się uda mam napisać o sterownikach telemetrycznych wykorzystujących GPRS proszę o jakieś pomocne materiały najlepiej nie stosowane w przpompowniach jakieś coś mobilnego żeby albo co kolwiek

Dodano po 6 [minuty]:

koneh(malpa)wp.pl wyślijcie coś tam proszę
Powrót do góry

grigor1
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Pogorzela

Post#5 02 Cze 2005 09:37pomocny post - solucja   

Luccass: wysłałem maila z opisem projektu przepompowni

koneh: zkontaktuj się z firmą ASTOR z Katowic, oni są przedstawicielem SATEL - producenta radiomodemów i zajmują sie telemetryką, chętnie pomagają studentom więc nie powinieneś mieć problemów z materiałami a może nawet ze sprzętem ;-)

Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Temat pracy dyplomowej PLC + SCADA
Strona 1 z 1