Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Renault Laguna II - problem z klimatyzacja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Renault Laguna II - problem z klimatyzacja
Autor
Wiadomość
dec5000
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 01 Cze 2005 02:46   

Renault Laguna II - problem z klimatyzacja

Mam problem z kilmatyzacja automatyczna w Lagunie II 2.2 dci

Doszlo do rozszczelnienia , ktore zostało juz usuniete, ale po napelnieniu klimatyzacji temperatura powietrza w wylotach oscylowala w zakresie 18-26 stopni. W warsztacie w ktorym mi ja naprawial uznali ze to awaria sprezarki i odpompowali czynnik chodzacy i zaplacilem w sumie tylko 50 zl.

Zaobserowowalem ze temperatura w wylotach momentalnie - w ciagu kilkunastu sekund spadala do 22 stopni za pierwszym razem, do 18 za drugim razem, ale potem przez ok 1 min utrzymywala sie na tej wartosci (podobno powinna spasc co najmniej do 8), po czym wzrastala do 28 st.

W zakladzie, ktory napelnial kiime proponuja mi wymiane sprezarki na regenerowana - cena 600 zł + 100 robocizna + 170 napełnienie

Mam watpliwosci czy to na pewno jest sprezarka, a nie ktorys z czujnikow.
Zastanawiam sie czy lepiej stracic ok 200 zl na sprawdzenie klimatyzacji w autoryzowanym serwisie i odczytanie kodow bledow CLIPem, czy tez od razu wymieniac sprezarke ?

Test byl przeprowadzony w temperaturze ok 30 st. W samochodzie uszkodzony jest czujnik temp. zewnetrznej - ale chyba nie powinien miec on wplywu na prace klimatyzacji - od czasu jego uszkodzenia po wlaczeniu zaplonu panel klimatyzacji uruchamia sie z ok 10 sek. opoznieniem.
Powrót do góry

dr.Psuja
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 01 Cze 2005 07:52   

Re: Renault Laguna II - problem z klimatyzacja

Jeżeli warsztat w którym napełniałeś klimatyzacje zajmuje sie tym profesjonalnie to można wychodzić z założenia że tak to może być powodem wadliwe funkcjonującej sprężarki. Jest parę domowych sposobów na sprwdzenia czy to naprawdę jest awaria sprężarki i tak
po pirwsze ,jezeli klima jest napełniona to w klimatronicu zjechać żądaną tem wewn. na minimum to jest np. low i czekać czy sie załączy kompresor a to słychać oraz obserwować czy sie zaczęło kręcić sprzęgło na kompresorze.
Jeżeli kompresor pracuje to zobacz czy kręci sie wentylator na chłodnicy z klimy i czy chłodnica robi się ciepła,następnie jeden z przewodów wychodzących z kompresora musi sie robić ciepły a drugi zimny wręcz lodowaty.
pobaw sie trochę
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#3 01 Cze 2005 18:38   

Zakładając, że byłeś w serwisie który na tym zna się, weryfikacja sprężarki wynikała z pomiarów ciśnień na ssaniu sprężarki (po stronie tłocznej nie ma możliwości pomiaru), a nie tylko na podstawie temperatur.
Na 99% masz sprężarkę do wymiany.
Inna sprawa to w przypadku długotrwałego rozszczelnienia powinno wymienić się filtr-osuszacz (podobnie przy niektórych uszkodzeniach sprężarek). Tym samym dosyć pochopnie został określony zakres i koszt naprawy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2005 18:38   

Powrót do góry

karino13
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Wałbrzych

Post#4 01 Cze 2005 21:29   

jest jeszcze jedna opcja; w lagunach jak i espace sa dwa wiatraki na chlodnicy klimy i wystarczy ze jeden nie dziala i efekt jest jak wyzej a wiem to bo tak mialem w swoim aucie.Jeden wiatrak niepodola schlodzeniu klimy do zadanej wartosci i zanim temperatura spadnie wiatrak sie wylaczy az temp. znowu wzrosnie itd.
Powrót do góry

dec5000
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 03 Cze 2005 21:06   

Dalszy ciag mojej walki z klima - wymienili mi sprezarke i nadal nie dziala. Efekt jest taki, ze w czasie jazdy przy nastawie na minimum - 16 st, temperatura spada na wylotach kratek do 6.5 stopnia, ale po zatrzymaniu po ok 1 min wzrasta do 20 st. Przytrzymanie silnika na 3,5 tys obrotu przez 3 min nic nie dalo - nadal 20 st.

Wentylator na chlodnicy jest tylko jeden i krecil sie caly czas - dmuchal bardzo mocno, wiec mysle ze jest ok.

W poniedzialek jade sie klocic -bo wyglada na to ze wymienili mi dobra sprezarke. Poprzednio na starej sprezarce testy byly robione tylko na postoju i temp. tez spadala do 18-22 stopni, gdy na zewnatrz bylo 5 stopni wiecej.

Moze ktos ma jakies sugestie co moze byc uszkodzone ?
Powrót do góry

jacZek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Krosno

Post#6 21 Kwi 2007 22:47   

Witam
Jeżeli wykluczymy sprężarkę to pozostaje zawór rozprężny i filtr osuszacz.
Pytanie: jakie ciśnienie panuje podczas pracy sprężarki na wysokim i niskim ciśnieniu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

skylark
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#7 21 Kwi 2007 23:30   

Mijają właśnie 2 lata... czy nie za późno na rady? :-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2007 23:30   

Powrót do góry

niajnia
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: warszawa

Post#8 14 Cze 2009 16:07   

ja mam problem z klimą w scenicu II 1.9 DCI, w moim przypadku sprężarka nie włącza się wcale, byłem w serwisie nabili gaz i olej bo nie było i nie startuje wcale, powiedzieli mi że to spężarka się zatarła, czy jest jakiś patent jak to sprawdzić żeby nie wymieniać bez celu?

pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Cze 2009 16:07   

Powrót do góry

Bart86ca.
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Kanada

Post#9 15 Cze 2009 05:25   

jesli nadal masz nabity uklad to najprosciej mozesz podpiac sie do sprezarki na "krotko" i zobaczyc czy sie zalaczy.
Powrót do góry

genek1000
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bielsko-Biała

Post#10 15 Cze 2009 08:36   

Albo ruszyć ręką środek koła pasowego sprężarki na wyłączonym silniku. Jeśli jest sprawna powinno się dać obrucić :D
Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#11 15 Cze 2009 21:14   

w lagunie widać ciśnienie przy odczycie parametrów uszkodzenie czujnika lub jego okablowania powoduje problem,w kabinie masz czujnik temp.wewnętrznej(działa?),czasem pomaga delikatne ostukanie zaworu rozprężnego-wtedy z powrotem na maszynę i poprawna procedura wymiany czynnika.
Powrót do góry

mr-x
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 16 Cze 2010 02:02   

Mam w planach dobic gazu w Renault Laguna II znajomego . Do tej pory robilem to juz w BMW E46 oraz Astrze 3. nie zajmuje sie tym zawodowo.

Widzialem juz ze jest tam jeden zawor serwisowy - jak dobrze przesledzilem to na stronie ssacej (zgadza sie ??) i co ciekawe jest na grubsza szybkozlaczke (ok. 13.5mm) .

Do jakiego cisnienia na stronie ssacej nabic klime tak zeby bylo OK ?

Temperature powietrza wypadajacego z wlotow w kabinie rowniez mam plan kontrolowac.

dzieki
pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Cze 2010 02:02   

Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#13 16 Cze 2010 18:16   

Nabijasz m a s ę czynnika i ilość oleju przewidzianą przez producenta.
Powrót do góry

mr-x
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 16 Cze 2010 21:53   

Nie mam tzw. "maszyny" , pozatym chce tylko dobic gazu, mam tylko waz serwisowy, zlaczke, freon w butli i wage elektroniczna. Opcja spuszczenia calego gazu odpada.
Powrót do góry

milejow
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: lublin

Post#15 16 Cze 2010 22:12   

Więc nie masz zaplecza do poprawnego napełnienia klimy
Powrót do góry

Miand
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Kraków

Post#16 16 Cze 2010 22:42   

mr-x napisał:
Nie mam tzw. "maszyny" , pozatym chce tylko dobic gazu, mam tylko waz serwisowy, zlaczke, freon w butli i wage elektroniczna. Opcja spuszczenia calego gazu odpada.

W taki sposób nie dobijesz gazu tylko KLIME! Jak lubisz znajomka to mu odpuść, szkoda jego kasy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Renault Laguna II - problem z klimatyzacja
Strona 1 z 1