Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil GDS 30/30-Regeneracja?

MrKubol 27 Lip 2015 20:42 879 9
  • #1 27 Lip 2015 20:42
    MrKubol
    Poziom 4  

Witam! Ostatnio wpadłem w posiadanie dwóch głośników Tonsil GDS 30/30. Niestety są one bardzo zniszczone, jeden ma podarta membranę a drugi nie ma kopułki. Chciałbym je zregenerować. Zainspirowało mnie do tego to: http://majsterkowo.pl/regeneracja-glosnikow/.. Na allegro jest zestaw naprawczy do tego głośnika:

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Czy nadają się one do regeneracji?
    Przepraszam za słabej jakości zdjęcia i dzięki za odpowiedzi.

• #2 27 Lip 2015 22:40
    dominator8
    Poziom 19  

Witam. Czego konkretnie oczekujesz? Pozwoliłem sobie odpisać ponieważ sam posiadam te głośniki i na nich słucham - głośniki starej daty ale w stanie znakomitym. Powiem tak.

1. W kwestii regenerację głośnika z rozdartą membraną.

Do jakiego celu zamierzasz je stosować? Jeśli to ma być zestaw stereo to regeneracja membrany (z zawieszeniem) radykalnie zmieni parametry obu głośników - względem siebie. Tutaj istotne znaczenie ma czas tzn, wiek głośników.

2. Zamierzasz zbliżyć się do ich stanu fabrycznego?

• #3 28 Lip 2015 06:44
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Poszukaj na allegro GDS spalonych, ale idealnych wizualnie (nieraz po 10-15zł można kupić) i przełóż membrany.

• #4 28 Lip 2015 09:29
    MrKubol
    Poziom 4  

Tak będą one w zestawie stereo przy amplitunerze unitra chyba na licencji pioneera.
    Chciałbym wycisnąć z niego trochę niskich tonów. Czy jest to możliwe? Dzięki za odpowiedzi.

• #6 29 Lip 2015 13:10
    MrKubol
    Poziom 4  

Dzięki. Ale co z cewką, resorem dolnym i kopułką. Nie lepiej było by kupić cały zestaw z klejem i wszystkim?

• #7 29 Lip 2015 21:52
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Pisałeś Kolego tylko o membranie. Wymieniaj tylko to co uszkodzone. Co do kopułek to oryginalnie był tam tz. lejek. Jeśli GDS ma współpracować z jakimś głośnikiem wysokotonowym to możesz wkleić zwykłą kopułkę.

• #8 30 Lip 2015 12:18
    MrKubol
    Poziom 4  

Przepraszam, jednak trzeba wymieniać wszystko. Druciki na cewkach są rozwinięte i bardzo luźne. Jedyne co się z nich nadaje to magnes i kosz :/

• Pomocny post
    #9 31 Lip 2015 22:44
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Części skompletujesz na allegro, widziałem tam nawet membrany z lejkiem. Nie kupuj sklejonych zestawów bo widze że nawet zawieszenie dają piankowe jak do GDN.

• #10 01 Sie 2015 17:47
    MrKubol
    Poziom 4  

Dzięki za pomoc. Czyli lepiej jest osobno skompletować. Pozdro. Zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME