Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Auto elektryczne zdalnie sterowane, zabawka - brak pilota.

LiderWE 02 Sie 2015 10:24
  • #1 02 Sie 2015 10:24
    LiderWE
    Poziom 12  

Dzień dobry wszystkim. Mam w garażu stare autko elektryczne dla dzieci. Sprawne elektrycznie działa bezpośrednio natomiast pilot zd. ster. przepadł gdzieś i chciałbym dowiedzieć się czegoś o tym module zamontowanym w aucie m. in. czy da się coś dopasować do niego czy może lepiej skupić się na wymianie na nowy system?
    Auto elektryczne zdalnie sterowane, zabawka - brak pilota.

• #2 02 Sie 2015 12:53
    kuuczoo
    Poziom 26  

Witam
    Najważniejszy jest scalak widoczny pod wiązką kabli. Jeśli to RX2C to jest sens żebyś szukał jakiegoś pilota do zamiany (to najpopularniejszy scalak do zabawek tego typu i spora ich część chodzi właśnie na nim). W pilocie powinien być scalak TX2C. Druga sprawa to częstotliwość. Nie widzę na płytce żadnych oznaczeń ani nic co mogłoby naprowadzić na jej wartość...

• #3 02 Sie 2015 19:05
    LiderWE
    Poziom 12  

Oznaczenie scalaka 8A978BPE a płytki to CLB022-6A

• #4 02 Sie 2015 22:56
    kuuczoo
    Poziom 26  

No niestety. Nazwa scalaka nic mi nie mówi, spotykam się z tym po raz pierwszy, więc nie pomogę.

• #5 03 Sie 2015 22:24
    LiderWE
    Poziom 12  

Szkoda
    znalazłem tutaj wątek z tym samym układem ale nawet foto nadajnika gdyby kolega podesłał niewiele pomoże
    Spróbujmy zatem poszukać jakiegoś alternatywnego rozwiązania może jakieś pomysły?
    Nadajnik i odbiornik mógłbym wykorzystać z zabawki potrzebny mi jakiś schemat rysunek cokolwiek żeby zacząć.
    Rozmyślam nad podobnym układem co był zamontowany na 2 przekaźnikach sterowanie przód tył lewo prawo.

• #6 04 Sie 2015 19:09
    kuuczoo
    Poziom 26  

Coś mi się wydaje że jeśli nie znajdziesz do tego nadajnika to zabawa w reanimację tego samochodu jako RC nie bardzo ma sens. Dobry elektronik wstawiłby tam mały procesor i jakiś moduł komunikacyjny, do tego prosta aparatura po drugiej stronie i ok. Jeśli nie masz wiedzy elektronicznej to trudno Ci będzie coś z tym wykombinować.
    Jak wpiszesz w googlach nr scalaka to w rysunkach powinny wyskoczyć podstawowe aplikacje układu i jakieś schematy z artykółów. Na tej podstawie może przynajmniej uda Ci się znaleźć sygnały sterujące i zastąpić odbiornik jakimś innym (na pierwszy rzut oka podstawowa aplikacja jest bardzo podobna do tej od pary RX2C i TX2C). Jak znajdziesz te sygnały na płytce i je przetestujesz to dalej możesz dopiero myśleć nad tym co z tym robić ...
    Powodzenia

• #7 06 Sie 2015 08:30
    Balu
    Poziom 38  

A nie lepiej kupić nowy nadajnik i odbiornik? I się nie zastanawiać? Wyjdzie CI ok. 100zł z tego co kojarzę.

• #9 09 Sty 2017 21:05
    zido
    Poziom 9  

Witam
    Mam taki samochodzik do naprawy, ale nie było w nim akumulatora.
    Jaki ma być w nim akumulator. 6 czy 12 V oraz ile amperogodzin.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty