Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do salonu 48-55 cali - do 3000 zł

grabtom 19 Sie 2015 13:47 1284 5
  • #1 19 Sie 2015 13:47
    grabtom
    Poziom 9  

Proszę o pomoc w wyborze:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon z kuchnią i jadalnią, część funkcjonalnie wydzielona na salon to mniej więcej 5x5m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Na wprost 4m, osoby siedzące pod lekkim skosem 3,5m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Generalnie na wprost, czasem pod niewielkim kątem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Wpada przez okno i świeci w kierunku ekranu. Na aktualnym telewizorze jakoś specjalnie to nie przeszkadza, ale w razie czego są też rolety na oknach.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary bardzo budżetowy model Toshiba 32av605pg
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi. Jakiś rozsądny SmartTV, ale nie musi być fajerwerków, wystarczy sprawne w obsłudze i działaniu YouTube, Ipla, Player.pl, może TVP.pl i HBO GO - ale te 2 ostatnie bez przymusu. Ogólnie ze streamingów skorzystam może 8-10 godzin miesięcznie, więc raczej niewiele.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Tuner DVB-S i antena DVB-T (ale tylko do oglądania kanału telewizji regionalnej)
    10 .Jakie urządzenia? Tuner DVB-S z oprogramowaniem Enigma2
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam preferencji
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? 85% - filmy i seriale głównie nagrane z satelity, czasem jakieś mkv z internetu, 5% - piłka nożna, 10% - kanały typu Domo, Kuchnia, kanały muzyczne - generalnie wszystko obługiwane z poziomu tunera SAT
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeżeli działało by to sprawnie to pewnie od czasu do czasu przejrzałbym jakieś forum internetowe na TV
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
    16. Preferencje co do marki? Panasonic, Samsung, ale nie musowo. Byleby nie były to wynalazki typu Manta itp.
    17. Preferencje co do wielkości? 48-55 cali, generalnie wolałbym coś bliżej 55 niż 48, ale budżet niewielki...
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W aktualnym to jakiś takie wyprane kolory i słaba czerń. Miałem okazję pobawić się starym Panasonikiem i trochę nowszym LG, w obu przypadkach denerwował mnie ślamazarny SmartTV
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Więcej wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Jeszcze 4-5 miesięcy temu planowałem Samsunga 48H6400 ale teraz patrzę na ceny i zgłupałem. Więc widełki są takie. Jeśli 48-50 cali - 2000-2500 zł, a 55 cali - do 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Bez znaczenia, nie będę korzystał

Z tego co czytałem wyszedł mi Panasonic TX-55AS640E, ale raczej nie do kupienia w cenie poniżej 3000 zł. Dobrze cenowo wygląda Philips 55PFH5609, ale na internecie ciężko znaleźć o nim jakieś opinie.

• #2 19 Sie 2015 15:13
    macijowu
    Poziom 14  

W tej klasie cenowej rozwiązaniem może być Philips 50PFT6500, z głęboką czernią, systemem Android, ambilightem do oglądania wieczorami. Niestety telewizory z rozdzielczością UHD z tak dobrą czernią, kontrastem, generalnie obrazem to już wydatek sporo większy

• #3 19 Sie 2015 15:28
    grabtom
    Poziom 9  

50PFT6500 - nigdzie nie widzę takiego modelu, jest 50PFT6510 ale w cenie powyżej 3300 zł, dla mnie niestety za duzo. Android fajna sprawa, ale chyba w tym budżecie się nie da.

• #4 19 Sie 2015 18:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 55PFS65609 jest za 2499 zł z kalibracją i to bardzo dobra oferta.
    I zostałbym z full hd bo do UHDT potrzebujesz zupełnie innych przekątnych i dużo wyższej klasie cenowej :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/120554-tabela-odleglosci-dla-4k.html

• #5 19 Sie 2015 18:27
    grabtom
    Poziom 9  

Ale ja nigdzie nie pisałem że potrzebuję UHD :)

A jak ten Philips ma się do Samsunga UE50H6400 - jeszcze są dostępne za około 2600 zł. Oczywiście pomijając wielkość ekranu. Na stronie Phlipsa w opiniach piszą, że dość wolno działają te modele.
    A może ewentualnie coś z tegorocznych modeli 48-50 cali się znajdzie do tych 2600 zł?

• #6 19 Sie 2015 18:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme