Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

sprężarka-kompresor

jahur 05 Cze 2005 15:56
  • #31 05 Cze 2005 15:56
    filozof16
    Poziom 11  

Piotrsta zrob kompresor z jelcza bez zadnych przerobek i powiedz ile ci pochodził jestem ciekawy.Ile kosztuje taki kompresor od układu hamulcowego i jaki trzeba silnki dac zeby pocignol to minimum 1,5kW.

• #32 05 Cze 2005 16:59
    39006
    Usunięty  
  • #33 05 Cze 2005 17:06
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja swój kompresore, jak już wspomniałem kupiłem za 30 zł na giełdzie samochodowej w Lubiniu. w tej chwili mam do sprzedania jakaś małą sprężarkę kompletną i znajdzie się kilka gołych kompresorów.
    A kiedys widziałem ciekawy pomysł przerobienia na srężarkę silnika z malucha. Wsystko jest: zawory, pompa olejowa... Można nawet zwiększyć wydajność otwierając zawory równocześnie (albo wymienić je na zawory jednokierunkowe), a odbiór powietrza robić z gniazda świecy (przez zawór jednokierunkowy oczywiście). A do napędu tego cuda najlepiej wziąć drugi silnik z malucha...

• #34 05 Cze 2005 17:23
    piotrsta
    Poziom 22  

Filozof jeżeli to ma być kompresor a nie dmuchawka to musi być dość mocny żeby te kilka atmosfer wydusić,a co do wytrzymałości to się nie martw bo widziąłem jak pracuje takie cudo i to dość długo.

Zresztą przeczytaj co o podobnej konstrukcji napisał Rycho

• #35 26 Cze 2005 01:36
    rosck
    Poziom 13  

piotrsta napisał:
    Błażej ma rację kompresor od samochodu sławnej marki Jelcz dość ogólnie dostępny wystarczy popytać po warsztatach na dawnych bazach PKS-u i.t.p. jest on tak prosto podłączyć ma koło pasowe i ze smarowaniem też nie ma problemu nawet ludzie którzy prowadzą duże akwaria hodowlane je stosują do napowietrzania dużych ilości wody. Pozdrawiam

Mam spreżarke od stara i mam problem bo:
    podłaczyłem to do silnika 1,5kW 1450obr/min przełożenie na kolach pasowych 1:1 czyli sprezarka ma te 1450 obr ale ta konfiguracja za wolno pompuje powietrza do butli. Czy moge dac przełożenie 1:2 czyli 2 razy wieksze koło pasowe na silnik? Wtedy sprezarka kreciła by sie 2 razy szybciek ok 3tys obe /min i tym samym 2 razy szybciej pompowac. Ale czy taka predkość obrotowa nie rozwali tej spręzarki? Jakie max predkości obrotowe ma ta spręzarka seryjnie w starze?

• #36 26 Cze 2005 10:01
    39006
    Usunięty  
  • #37 26 Cze 2005 21:04
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

W życiu tego nie zrozumiem. Kombinujecie ludzie jakieś przeróbki silników, agregatów z lodówek, wkręcanie kompresorów na obroty poza zakresem pracy i inne genialne pomysły. Wszystko żeby było taniej. Ale taką "łóbórkową" (bo bierzecie to co z obory się wyciągnie) metoda daleko nie zajedziecie. Te pozorne oszczędności mszczą się potem awariami, małą sprawnością...
    rosck a nie lepiej NAJPIERW policzyć ile powietrza będziesz potrzebnował i pod jakim ciśnieniem, a dopiero PÓŹNIEJ szukać odpowiedniego kompresora. A wcale nie jest o nie trudno. Wyprzedaje różne maszyny wojsko, padnięte zakłady pracy (sam wiem gdzie stoi mega kompresor do trzech młotów udarowych), można przejść się z narzędziami po złomowiskach i porokręcać, bo jakieś tam na pewno leżą. Nie wspomnę o allego i innych autogiełdach, czy giełdach maszyn i urządzeń. Znajomy kupił potężny trzycylindrowy kompresor w układzie W na siłę za naprawdę niewielkie pieniądze. I nie miał szczęścia tylko normalnie pomyślał!

• #38 27 Cze 2005 00:12
    rosck
    Poziom 13  

Własnie kompresorek wziołem ze złomu ale silnika nie miał- potrzebuje to do lakierowania (tylko do siebie - wyprawki lakiernicze) i juz nawet tym próbowałem malowac ale za wolno pompuje; a nie bede tracił kasy na coś co raz na ruski rok bede potrzebował.

• #39 22 Lip 2005 12:58
    cezary_michalski
    Poziom 2  

Cześć,
    Myslę że najfajniejszym pomysłem jest zrobienie kompresorka z motoru od maluszka, tylko jak go napędzać. Pomysł z drugim silnikiem do napędzania jest trochę niepraktyczny, choć z drugiej strony niezły bo spalinowy. Czy próbował ktoś to zrobić? Jeśli tak to napiszcie ile to może napompować.

• #40 21 Paź 2005 20:42
    Methodman
    Poziom 1  

Witam !
    Ja równiez sadze ,że pomysl wykorzystania silnika maluszka jest swietny...przy obrotach 2000obr/min tłoczył by on 600L/min ! (przy naprzemiennym tloczeniu przez 1szy i 2gi cylinder) Mógłby zostać połączony z silnikiem elektycznym za pomoca tulei gumowej lub koła pasowego (połączenie od strony skrzyni...zamiast koła zamachowego) Można zastosowac zawór zwrotny w miejscu świecy (jaka sprawnosc maja tekie zawory ? mówimy tu o 1000zamkniec/min) a zawory wydechowe pozostawic zamkniete...jedyna wadą jest to ,że w czasie suwu pracy bedzie powstawalo znaczne podcisnienie(po wypompowaniu powietrza tlok idzie w dół)..drugą opcją jest zrezygnowanie z głowicy na rzecz zaworów zwrotnych..wtedy oba tłoki tłoczą jednocześnie (1200L/min !) Co sądzicie na ten temat ?

• #41 27 Maj 2009 23:41
    mapeciontko
    Poziom 9  

jeśli chodzi o silnik 4 suwowy to występują w kosiarkach spalinowych takie ;) jednotłokowe ale nie wiem czy cos z tego było by. Co do silnika komara to na wale na pewno sie nie zatrze (o ile dobrze pamietam wystepuje tam łożysko igiełkowe) pozostaje tylko tarcie tłoka o cylinder (pierścienie) ale ten silnik ma spory luz ;). Też już kiedyś się zastanawiałem nad przerobieniem tego silnika ale stwierdziłem ze nie warto (jeden tłok o małej średnicy=mało powietrza)

P.S. Jaka jest możliwa wydajność sprężarki od jelcz? (l/min)

na allegro znalazlem takie rzeczy

http://www.allegro.pl/item644048931_kompresor_sprezarka_dwutlokowa_uzywana.html

tu gotowa
    http://www.allegro.pl/item643226717_sprezarka_kompresor_tanio.html

tu coś od szwabów
    http://www.allegro.pl/item644819017_mala_sprezarka_kompresor_prod_ddr.html

tu od stara
    http://www.allegro.pl/item625718334_sprezarka_star_660_66_pszczolka.html

jednotłokowa
    http://www.allegro.pl/item638825963_sprezarka_kompresor_na_butle_1_tlokowy.html

Jak dla mnie to tylko ten niemiec rozsadnie wyglada ale i tk nie wiadomo za ile pojdzie

• #42 21 Wrz 2009 15:41
    tomshl
    Poziom 1  

witam wszystkich!proszę o pomoc ....pożyczyłem kompresor od sąsiada 2 cylindrowy butla 50 litrów gude400/10/50 c -taki ma symbol. i coś się popsuło..ale nie jestem pewien czy już nie był popsuty...wywala cały olej..(dolałem bo było mało).i silnik przy 4 at przestaje płynnie chodzić,przerywa..przepraszam że tak wypalilem z tym tematem, ale muszę oddać kompresor..proszę o porade

• #43 24 Wrz 2009 02:06
    behemut
    Poziom 9  

Dołącze się do Tematu, również chciałbym zrobić kompresor bo zaszła u mnie potrzeba lakierowania pianina. Problem w tym ze nie mam pojęcia co i jak, troche czytałem na ten temat, wiem ze zbiornik 50l mi wystarczy, ale pytanie podstawowe skąd spreżarkę, tutaj mam największy problem, czy np. moze to byc sprezarka z samochodu (duz osób podaje ze od ciągnika) ale mi chodzi od osobowego. np sprężarka klimatyzacji z opla, czy sprężarka od turbiny w dieslu ??

i jeszcze jedno pytanie. jak to jest. czy mogę wziąc np sprężarkę z lodówki podłączyc pod zbiornik 120l (czysto hipotetycznie) on mi go naładuje i bede mógł pomalowac te pianino.....

prosiłbym o odpowiedz w stylu wyjasniającym a nie oznajmiającym, kazdy sie przeciez uczy całe zycie....

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty