Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa subwoofera do salonu na głośniku Tonsila

piotrkol7 07 Wrz 2015 17:57 516 3
  • #1 07 Wrz 2015 17:57
    piotrkol7
    Poziom 21  

Witam.
    Postawiono przede mną zadanie zbudowania subwoofera do salonu. Wymiary przestrzeni, na której rozstawione są głośniki oraz kanapa to mniej więcej 5x5m. Posiadam głośnik GDN 20/40/11 8 Ohm. Zawieszenie jest do regeneracji, bo głośnik mam z drugiej ręki i było całkowicie zerwane - aczkolwiek głośnik gra. Czy jest możliwe zbudowanie na nim subwoofera? Internet generalnie milczy o tym głośniku, poza ofertami sprzedaży zestawów naprawczych nie znalazłem informacji o tym głośniku. Wiem, że GDN 20/40/14 posiada pasmo przenoszenia od 45 Hz, nie wiem jak będzie to wyglądać z moim. Czy taki głośnik się nada czy jednak zainwestować chociażby w jakiegoś STX'a? Jeżeli to potrzebne, mogę podać, jaki amplituner oraz głośniki posiadam.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 07 Wrz 2015 19:40
    2510814
    Usunięty  
  • #3 07 Wrz 2015 21:16
    piotrkol7
    Poziom 21  

Amplituner to Pioneer VSX-529, zestaw kolumn to zestaw 5.1 firmy Jamo:
    http://www.jamo.com.pl/index.php5?theme=promo&task=print_product&product_id=3815
    Zestaw generalnie nie służy do słuchania muzyki, jedynie do oglądania filmów. Subwoofer ma zostać zbudowany w celu urealistycznienia wszelkich wybuchów, strzałów, uderzeń. Dlatego nie chcę budować kolosa. Co do budżetu, raczej nie chcę dużo wydawać, na sam głośnik do 150 raczej złotych. Głównym założeniem samodzielnej budowy suba było to, żeby zamiast kupować gotową konstrukcję za np. 800 złotych, zrobić coś za, na przykład, 400 - 500 złotych.

• Pomocny post
    #4 07 Wrz 2015 22:23
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Tonsil GDN 30/120/1 to sprawdzona konstrukcja i jest tych subów troszku i masz na czym się wzorować. Jeśli Ci tak zależy na kasie to jest GDN 30/100/11 z Altusów 300 pare złoty tańszy, też powinien dać radę. Obudowa to jakieś 60L brutto. Myśle że nie będzie Ci w salonie bardzo zawadzała :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME