Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST?

PANICZKAMIL 08 Wrz 2015 21:40 645 6
  • #1 08 Wrz 2015 21:40
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Cześć.

Stałem się przypadkowo posiadaczem takich oto paczek.
    Każda z 2x STX 27-150, układ V z przodu, jeden BR ale jakby tuba bo rozszerza się ku wyjściu.
    Narysowałem na ściance bocznej w paincie jak to w środku wygląda.
    Małe to, lekkie oraz mobilne i gra tak samo głośno jak LDM S215 bas na 15" ale zdecydowanie niżej.
    Fajnie przestawia meble w domu hehe.
    Całość z 12 i 15mm sklejki malowanej proszkowo.
    Spotkał się ktoś z takim projektem na stx czy ktoś miał nadmiar czasu i chęci po alko i sklepał takie cuś... Jak sądzicie?
    Pozdrawiam
    Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST? Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST? Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST? Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST? Subbasy na 2x27-150-8 w obudowie - CO TO JEST?

• Pomocny post
    #2 08 Wrz 2015 22:48
    marian133
    Poziom 37  

Pytasz o rodzaj obudowy?
    Bas reflex, tyle że wyżej strojony.
    Układ głośników w tym przypadku nic tu nie zmienia (jeśli chodzi o rodzaj obudowy).

• #3 08 Wrz 2015 22:54
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Że BR to ja wiem ale chciałem zapytać czy ktoś to mógł wg. zgooglowanego projektu zrobić, czy może z forum jakiegoś czy sądzicie, że to krótka seria "na pałę". Niby na zamówienie bo pod barem się miało zmieścić ale pierwsze się spotykam z takim czymś co oprócz tego trochę db wytwarza.

• #4 10 Wrz 2015 12:59
    Shadowix
    Poziom 25  

Raczej radosna twórczość, bo mam ten głośnik i jest bardzo niestandardowy - 11". Nie wydaje mi się, żeby było na niego sporo projektów... Dziesiątka wpadnie do środka, a 12" wejdzie do połowy kosza... Ale wstępnie byłbym tym tworem zainteresowany ;) Szukam STX-ów z tymi membranami ;)

• Pomocny post
    #5 10 Wrz 2015 14:38
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

PANICZKAMIL napisał:
    pierwsze się spotykam z takim czymś co oprócz tego trochę db wytwarza.
    I to normalne jest akurat... Duża (porównywalna z głośnikami) powierzchnia BR daje duży zysk efektywności dla częstotliwości wokół rezonansowych. Jeżeli temu kto to robił udało się (albo wyliczył) zestroić obudowę pod fr głośników - masz dużo basu - ale ... "rezonansowego"... Ani powyżej, ani (TYM BARDZIEJ) poniżej tej częstotliwości taka kolumna nie gra. Przynajmniej aż tak efektywnie.

• #6 10 Wrz 2015 15:06
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

...

Nie testowałem tego na dworze ale w pomieszczeniu niezły bajzel robi - by się zgadzało z tym co mówi przedmówca.

Moderowany przez telecaster1951:

To nie jest dział "handlowy".

• Pomocny post
    #7 11 Wrz 2015 17:37
    DjMapet
    Poziom 42  

PANICZKAMIL napisał:
    Małe to, lekkie oraz mobilne i gra tak samo głośno jak LDM S215 bas na 15" ale zdecydowanie niżej

No i nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że S-215 to żaden subbas. Taki pukający sobie pseudo-basik. Zastosowany głośnik (K 15T-200), to nie "bas" a midbas o skuteczności 96 dB i X-max 1,5mm. :-)
    W piecu basowym jeszcze jakoś gra, ale do subbasu? Jakaś pomyłka.

Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme