Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 42"-48" do słonecznego mieszkania

bemben1000 15 Wrz 2015 10:16 507 3
  • #1 15 Wrz 2015 10:16
    bemben1000
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Jestem zainteresowany zakupem TV 42-48" oraz uchwytu do niego. Nie wiedzieć czemu zawsze uważałem, że jakość obrazu w TV Sony jest jedną z lepszych i że jakoś te telewizory wydawały mi się najbardziej solidne, jednak po przeczytaniu kilku tematów na forum zauważyłem, że zmieniło się to trochę i na czoło wysuwają się TV Panasonic i Philips. Nie znalazłem tematu i problemu z dużym nasłonecznieniem w pokoju i moimi wymaganiami. Dlatego proszę o pomoc przy wyborze. Najbardziej interesuje mnie jakość wyświetlanego obrazu i płynność działania urządzenia.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Pokój z aneksem ok. 38 m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?3-4 m w zależności od tego czy będzie oglądany z kuchni - na wprost, czy z sofy - pod kątem jeśli zostanie zamontowany na uchwycie.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?bardzo różnie
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?docelowo wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?praktycznie od godziny 13 do zachodu świeci słońce. W zależności od ustawienia słońce będzie padać od jednego z boków prosto w matrycę lub od tyłu TV.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Stary CRT Philips ok. 29"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?Dobry jakościowo i płynny, dynamiczny obraz, możliwość oglądania filmów w jakości HD z dysku, WI-FI, SMART TV, YouTube, możliwie dobry dźwięk
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na początek naziemna TV. Później albo kablówka, albo NC+ lub inny operator
    10 .Jakie urządzenia?Smartfon, Dysk, USB, Laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?4h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?raczej matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?Filmy, seriale, sport, przyrodnicze
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?bardzo rzadko
    16. Preferencje co do marki?brak
    17. Preferencje co do wielkości?42-48"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?słaba jakość obrazu SD, długie oczekiwanie na włączenie funkcji podglądu, SMART. Ogólnie płynność urządzenia.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 17 do wieczora
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?2000-2200
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?nie musi.

• Pomocny post
    #2 15 Wrz 2015 16:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 17 Wrz 2015 11:44
    bemben1000
    Poziom 2  

Ciężko dostępny jest ten TV Sharp - a właściwie nie widziałem go w żadnym sklepie internetowym.
    A ten TV Philips troszkę za drogi.
    Czy coś tańszego i mniejszego wchodzi w rachubę?
    I z androidem jakby był to też bym nie narzekał.
    Jeśli chodzi o odległość od telewizora to bardziej dla tych 3m bym poszukiwał. I warunki pogodowe, a właściwie nasłonecznienie może się w przyszłości zmienić z uwagi na zmianę adresu zamieszkania. Kwota to niestety 2000-2100 max.

• #4 18 Wrz 2015 17:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest dostępny od reki - i to jedyny model w tej klasie obecnie który jest na matrycy natywnej 100Hz.
    Wchodzą mniejsze, ale przy tej odległości masz nie porównywalnie lepszy komfort.
    A dopłata symboliczna , a zakup na lata.
    Jak kupisz za mały już za kilka tygodni docenisz radę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme