Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 50 cali bez wodotrysków

bastard79 17 Wrz 2015 09:57 1647 12
  • #1 17 Wrz 2015 09:57
    bastard79
    Poziom 10  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na tą chwilę ma stać, ale może kiedyś zawiśnie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? światło pojawia się dopiero poznym popołudniem ale jest tez roleta która załatwia problem
    7. Jaki masz obecnie telewizor? http://www.philips.pl/c-p/42PFL5603D_12/107-cm-42-cale-ze-zintegrowanym-tunerem-cyfrowym
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? hdmi, opcjonalnie android-wifi
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? satelita z media center pc
    10 .Jakie urządzenia? xbox, mediacenter pc, kino domowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 10
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? wszystko co mnie zainteresuje, filmy, sport, bajki, przyroda
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie - od tego jest komputer
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie z xboxa
    16. Preferencje co do marki? sharp, sony, panasonic, lg - nigdy samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 50 cali - wiecej juz chyba sie nie da upchnac do pokoju :) zeby komfortowo oglądać
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? opcje smart tv które wcale nie są smart - milion funkcji o różnych nazwach które nic ciekawego nie wnoszą
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie,
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 - chyba ze bedzie jakas super oferta
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie mam pojęcia - nie zależy mi, pewnie i tak bym obejrzał tylko raz lub dwa, ale jeżeli już, to na okulary bez kabli

Podsumowując chce kupić nowy telewizor, nie mniejszy niż 42 nie większy niz 50.
    technologia chyba led lub pochodna, rozdzielczość min. full hd, nie wiem czy jest sens na 4k skoro w tv tylko kilka leci w prawdziwym hd a co dopiero w 4k. Nie potrzebuje żadnych opcji smart - bo od tego mam media center, nie potrzebuje tunerów dvb-s, opcjonalnie dvb-t ale i tak nie przewiduje używać. Od telewizora oczekuje jedynie dobrego obrazu, bez smużenia, pikselozy i dobrego dźwięku bez użycia kina domowego. mój philips to tragedia, jak jest jakaś scena z krajobrazem, to obraz skacze jakby procesor nie wydalał, w szybkich akcjach, pojawia się nawet pikseloza, smużenie - generalnie tragedia, a jak kupowałem to tez miał tyle wspaniałych funkcji i szybkości obrazu.

z góry dziękuje za podpowiedzi.

• #2 20 Wrz 2015 02:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To będziesz miał extra modele :
    - Philips 50 PFH 6510 z ambilightem, Androidem, Kodi, MX player.
    - Philips 50 PFK 6550 z potrójnym ambilightem, Androidem, Kodi, MX player.
    - Sony 50 W809 z Androidem, Kodi, MX player.

• #3 20 Wrz 2015 07:36
    bastard79
    Poziom 10  

dzieki za propozycje, philipsa tez nei biore pod uwagę, bo zawiodłem sie po zakupie obecnego tv. sony wyglada ciekawie, szkoda ze kodi na androida nie ma obslugi pvr bo mozna by zrezygnowac z mediacenter na kompie :/ ale to chyba sprawa rozwojowa

• #4 20 Wrz 2015 17:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 25 Wrz 2015 09:32
    bastard79
    Poziom 10  

a jakbyś porównał 50w755 do 50w809 ? nie potrzebuje 3d, zwłaszcza ze okulary trzeba dokupić osobno.

no i sam już nie wiem czy 755 ma dvb-s2 , bo na jednych stronach ma, na innych nie ma

• #6 25 Wrz 2015 17:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja wybrałbym z uwagi na płynność, co ma znaczenie w takiej przekątnej Sony 50W809.
    Cena 3590 z kalibracją profesjonalną gratis to super oferta.

• #7 25 Wrz 2015 19:10
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Ciekawą alternatywą telewizora bez wodotrysków jest Samsung J6200 na matrycy 120 HZ z pełnym upłynniaczem obrazu. Miałem okazje pobawić się dzisiaj wersją 50 calową, nawet wziąłem pendrive z nagranym tenisem i powiem wam że bardzo dobrze wyszedł mój mini test. Też miałem chrapkę na tego Philipsa 6550, ale chyba zrezygnuję z Androida i Ambilighta na rzecz Samsunga w wersji 60 calowej. Jest on na matrycy 120 Hz Sharpa.

• #8 25 Wrz 2015 20:20
    bastard79
    Poziom 10  

samsung jak już pisałem wcześniej odpada, bez względu na jakość, cenę itp - mam uraz tak jak do apple - ale to długa historia :D

philips wygląda ładnie, ale mój obecny 42pfl5603D po 7 latach ma częściowo wypalona matrycę i to wypalenie się powiększa - wiec to kwestia czasu aż w ogóle się skopci. ponadto od samego początku coś w nim stukało, reklamacji nie chcieli uwzględnić więc mam ich gdzieś, myślę że powoli dołącza do marek samsung i apple których nie będe brał pod uwagę :D

pozostaje mi ten 50W809, wcześniej chciałem panasonica albo sharpa, ale ostatnio gość mi wytłumaczył, że nowe modele sharpa są dużo gorsze jakościowo niż te produkowane kilka lat temu, wczoraj w mediamarkt, wszystkie sharpy które widziałem, mały jakiś dziwnie wygładzany obraz, w sony dużo lepiej - philips tez wyglądał nieźle, ale tak jak mówię, mam mały uraz i nie chce znowu 7 lat narzekać na zakup.

w tym 50W809 nie ma jednak dvb-s, a tylko taki ewentualnie by mi się przydał.

jak nie znajde lepszej opcji, to kupie ten model.

edit: a może coś takiego PANASONIC TX-50AS650E ? bez bajerów obraz ok, no i tanszy

• #9 25 Wrz 2015 21:33
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Jeśli gdzieś jeszcze kupisz to warto postawić na AS650. Panasonic jest jak najbardziej godny uwagi, a jeszcze lepiej AS640 ten pierwszy jest na matrycy IPS, drugi na VA, matryce VA mają lepszy kontrast, ale gorsze kąty boczne. Natomiast IPS ma lepsze kąty boczne, ale trochę gorszy kontrast.
    Piszesz że AS650 jest bez ,,bajerów " ? Nie powiedziałbym, ma 3D ma dwa piloty, dobry upłynniacz.

Jeśli chodzi o uraz do marek, to nie generalizował bym, Ja mam jeszcze Philipsa z 2007 r. (PFL7332) Nadal jest sprawny i bardzo dobrze gra, nic nie jest wypalone.

Oczywiście ten Sony też bardzo dobry wybór, ale jak nie zależy ci na 3D to proponował bym W755, to samo co w809, a jest tańszy. Różnica tylko taka że ten pierwszy ma 3D, a ten W755 jest bez 3D. W755 jest bez tunera sat.

• #10 26 Wrz 2015 01:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 26 Wrz 2015 08:43
    bastard79
    Poziom 10  

No to już mam większą jasność, ten panasonic jest właśnie fajny bo kilka stówek tańszy ma 3d z okularami i powinien mieć dobry obraz, sony 809 ma 3d ale bez okularów, wiec tak jakby nie miał 3d bo nie zamierzam inwestować w zakup okularów bo to zbędny bajer.

Panasonic jest jeszcze w mediamarktach, w weekend jadę porównać z soniakiem i coś kupię :D jeszcze gdyby panasonic miał androida to już bym kupił go na pewno, a tak znowu sieczka w głowie :D

Wszystkim dziękuję za pomoc w wyborze.

• #12 26 Wrz 2015 14:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Teraz z poziomu Androida masz dziesiątki tysięcy filmów gratis z polskim dubbingiem lub napisami. Masz setki gier i aplikacji i to w ogromnej większości w HD.
    Masz też MxPlayer gdzie możesz czytać napisy we wszystkich załączonych materiałach.
    Nowe modele Philipsa są oparte na Nowym Androidzie 5.1.2 i już nie powodują zawieszania telewizora.
    Sony w809 też jest ok pod tym względem.

• #13 14 Gru 2015 17:45
    bastard79
    Poziom 10  

dzisiaj w końcu kupiłem telewizor. Wybór padł na SONY KDL-50W755C w cenie 3199 (wiem że mogłem kupić tanio, ale musiałem kupić dzisiaj od ręki)

brałem jeszcze pod uwagę W809 ale jak pisałem wcześniej nie potrzebowałem 3D i kilka LG V680 i 4K 7789, ale obraz w nich był gorszy niż w soniaku.

Porównując do philipsa 42PFL5603D którego sony zastąpiło, to w zasadzie nie ma co porównywać, to tak jakbym przeszedł z telewizji czarnobiałej na kolorową :)

na ustawieniach standardowych obraz HD to bajka, strach pomyśleć jaki byłby na modelach z najwyższej półki.

Dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze telewizora

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme