Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 48 cali do pokoju?

rafalpg 24 Wrz 2015 16:30 1242 20
  • #1 24 Wrz 2015 16:30
    rafalpg
    Poziom 12  

Witam
    planuje na dniach kupić TV do pokoju i mam na to max 2700. Czytałem różne posty ale i tak nie wiem na co się zdecydować. Dużo pozytywnych opinie ze względu na matryce itd. ma samsung 48h6400 i dość trzyma cenę(i gdzie kupić nówkę a nie powystawową). Z drugiej strony kusi philips 48pfh5500 z androidem. Proszę Was o pomoc w wyborze telewizora bo już sam nie wiem i najważniejsze zakupu chcę dokonać w sklepie a nie przez neta boję się, że może coś się stać i późniejsze kłopoty z tym związane.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 2m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod kątem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku ale zasłonięty szafą

7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 32 LCD

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart tv, 3D, wyjście CI+

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na razie DVB-T a następnie Multimedia (gniazdo Ci+ na kartę)

10 .Jakie urządzenia? Dysk przenośny

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? min. 5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, Discovery chanel

14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej tak choć nie koniecznie
    bardziej jakiś film z neta
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?

16. Preferencje co do marki? samsung, philips

17. Preferencje co do wielkości? 48 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie dopracowany pilot

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zdecydowanie popołudniu

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500-2700

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Wdzięczny będę za każdą pomoc.

• #2 24 Wrz 2015 19:50
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 47PFS7509 z potrójnym ambilightem i 3D jest mocniejszym zawodnikiem, niż ten, o którym wspominasz.

• #3 24 Wrz 2015 20:23
    rafalpg
    Poziom 12  

Zastanawiałem się nad nim ale przekracza on budżet, jest w Media Markt ale nie jest dostępny w odbiorze.

• #4 24 Wrz 2015 20:39
    1610419
    Usunięty  
  • #5 24 Wrz 2015 20:47
    rafalpg
    Poziom 12  

Sam nie wiem może jestem wybredny ale samsung albo philips do mnie przemawiają. Chciałem kupić h6400 matryca 100Hz to już nie ma nówek tylko powystawowe tak przynajmniej mi powiedzieli w kom.... A gdzie indziej jak się pytałem to wszyscy mówili, że nówka itp. ale jakoś nie wierze. Z opinii z neta wychodzi, że ciężko go kupić i tu racja. Poczekam na nową gazetkę z media markt może tam coś znajdę. Chcę kupić tv do końca września.

• #6 24 Wrz 2015 21:14
    1610419
    Usunięty  
  • #7 24 Wrz 2015 22:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Samsunga raczej nie kupisz już.
    Philips nowy PFH 5500 jest dobry i pod względem jakości obrazu jak i wyposażenia.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/117953-p...ziwe-centrum-rozrywki-wspierajace-flasha.html
    Dostajesz model z setkami aplikacji.
    Masz tysiące filmów i programów- w tym kodowanych.
    Masz pełne multimedia.

A cena jest z kalibracją profesjonalną gratis.

• #8 24 Wrz 2015 22:52
    rafalpg
    Poziom 12  

Ok dzieki jutro ogladne na zywo philipsa, mysle ze go wezme. Bo od tego szukania glowa boli

• #9 25 Wrz 2015 09:47
    vigo
    Poziom 20  

PiotrPilzys napisał:
    100 HZ to mało to bardzo mało na tak duży telewizor a wiesz telewizorek kupuje się raz na wiele lat trzeba przemyśleć zakup dokładnie.Ja też chcę kupić telewizor ale jeszcze poczekam bo ceny maleją z dnia na dzień widz chcę ultra kupić bo pod komputer podłączyć a Tak bardzo zależy Ci na 3D??? Bo jak nie to zobacz to LG 49UF675V Wziąłbym go teraz ale poczekam jeszcze do świąt zawsze to 200 zł w kieszeni a może do grudnia dołożę i kupię 55 cali :)

Jeśli zamierzasz kupić TV, to musisz wiedzieć, że ważna jest natywna wartość odświeżania 60, lub 120Hz a nie marketingowe 500, 800, lub 1500Hz Motion clear ,Clear Motion Rate czy Picture Quality Index

• #10 25 Wrz 2015 14:33
    1610419
    Usunięty  
  • #11 25 Wrz 2015 15:55
    rafalpg
    Poziom 12  

Dlatego tez chcialem samsunga h6400 ktory ma bodajze 100. Chcialem kupic dobry fullhd a jak cos dokupic w pozniejszym czasie androida dongle.

• #12 25 Wrz 2015 17:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #13 25 Wrz 2015 21:14
    rafalpg
    Poziom 12  

Hej a model 48pfs8109/12 jaka ma matryce bo jednak raczej doloze . Co ty na to Locoloco? Ale to juz ostateczna decyzja bo moja polowka ma mnie dosc:)

Dodano po 2 [godziny] 16 [minuty]:

rafalpg napisał:
    Hej a model 48pfs8109/12 jaka ma matryce bo jednak raczej doloze . Co ty na to Locoloco? Ale to juz ostateczna decyzja bo moja polowka ma mnie dosc:)
    Dokonalem zakupu dzieki za pomoc teraz musze przejsc przez konfiguracje i ustawienia

• #14 26 Wrz 2015 02:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 26 Wrz 2015 06:04
    rafalpg
    Poziom 12  

Czyli zaktualizowac oprogramowanie a jak go poustawiac skalibrowac
    lopatologicznie? I nie dziala yotube sa ciemne kafelki i nie moge sie zalogowac? Niektorzy pisali , ze po aktualizacj jest gorzej cos tam szfankuje ?

• #16 26 Wrz 2015 14:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Kalibracja - musisz mieć sprzęt z kilka tysięcy $.
    Reszta musi działać widocznie coś źle robić .
    Masz zamontowane wsparcie do Flasha ?

• #17 26 Wrz 2015 19:12
    rafalpg
    Poziom 12  

Ok a jak wgrac sparcie dla flascha zaktualizowac czy w inny sposob? A jak mozna zamowic taka kalibracje.?

• #19 27 Wrz 2015 17:25
    Mariano11
    Poziom 26  

Mi pokazuje, że w Euro 47PFS7509 jest od ręki. O jakim mieście mówimy?

• #20 27 Wrz 2015 21:12
    rafalpg
    Poziom 12  

Dodano po 35 [minuty]:

rafalpg napisał:
    Tv kupilem juz w mediamarkt Rzeszow a teraz mam problem z dvbt bo sile mam na 9 a jakosc na 0 odbiera mi dvbt ale czasem sa zaklocenia i klatkuje. Jak podpiolem drugi tv z zewnetrzny dekoderem i dalem zasilanie anteny to tv z dvbt przestalo odbierac. Dodam ze mam podpiete pod normalna siatkowke z rozdzielaczem. A jak wylacze z zewnetrznym dekoderze to wraca sygnal. Napiecie z dekodera zewnetrznego to 5v. Co wy na to dac zasilanie z regulowanym napieciem czy symetrazor?
    Jak narazie jak odlaczylem nowy tv od trojnika wszystko smiga na starym tv a jak podlacze to brak sygnalu na rozdzieielaczu jest schemat ze powinien puszczc napiecie w jedna strone i od 5-2450MHz. Jak podlacze od nowego tv to w dekoderze zewnetrznym wylacza zasilanie.

• #21 06 Paź 2015 16:31
    rafalpg
    Poziom 12  

Ok wszystko juz ok mam tv z multimedia i smiga. Troche go muli i trzeba cierpliwosci ale ten typ tak ma np. wyswietlanie listy kanalow. Dodam ze ma podpieta tv przez modu Ci+ .quote="rafalpg"]Dodano po 35 [minuty]:

rafalpg napisał:
    Tv kupilem juz w mediamarkt Rzeszow a teraz mam problem z dvbt bo sile mam na 9 a jakosc na 0 odbiera mi dvbt ale czasem sa zaklocenia i klatkuje. Jak podpiolem drugi tv z zewnetrzny dekoderem i dalem zasilanie anteny to tv z dvbt przestalo odbierac. Dodam ze mam podpiete pod normalna siatkowke z rozdzielaczem. A jak wylacze z zewnetrznym dekoderze to wraca sygnal. Napiecie z dekodera zewnetrznego to 5v. Co wy na to dac zasilanie z regulowanym napieciem czy symetrazor?
    Jak narazie jak odlaczylem nowy tv od trojnika wszystko smiga na starym tv a jak podlacze to brak sygnalu na rozdzieielaczu jest schemat ze powinien puszczc napiecie w jedna strone i od 5-2450MHz. Jak podlacze od nowego tv to w dekoderze zewnetrznym wylacza zasilanie.[/quote]

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme