Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR51. Jak ustawić?

kielbi100 25 Wrz 2015 19:03 441 2
  • #1 25 Wrz 2015 19:03
    kielbi100
    Poziom 6  

Witam. Zakupiłem amplituner harman/kardon avr51. Sprzęt świetny, ale nie zbyt ogarniam obsługi. Mianowicie mam po dwa wyjścia na głośniki "front" lewy i prawy (MIN 8Ohm). Mam także dwa wyjścia "rear" (4Ohm) jednak gdy podłączam pod nie głośniki nie wydobywa się żaden dźwięk. Czy ktoś może wie jak uruchomić w konfiguracji 2xkolumny 8Ohm pod wyjścia FRONT i 2xkolumna 3Ohm pod wyjścia REAR? Może trzeba przestawić coś w samym amplitunerze? Dzięki za każdą pomoc

• #2 26 Wrz 2015 09:56
    bratyslaw
    Poziom 23  

Dźwięk z tylnych głośników będzie wtedy, gdy ścieżka dźwiękowa będzie niosła dodatkowe informacje o efektach przestrzennych (surround), czyli podłącz amplituner np. do DVD z filmem z dźwiękiem w systemie dolby surround. Możesz również zasymulować działanie tylnych głośników włączając tryb "hall", "theater", działa również przy słuchaniu radia.

• #3 26 Wrz 2015 14:41
    kielbi100
    Poziom 6  

bratyslaw napisał:
    Dźwięk z tylnych głośników będzie wtedy, gdy ścieżka dźwiękowa będzie niosła dodatkowe informacje o efektach przestrzennych (surround), czyli podłącz amplituner np. do DVD z filmem z dźwiękiem w systemie dolby surround. Możesz również zasymulować działanie tylnych głośników włączając tryb "hall", "theater", działa również przy słuchaniu radia.
    NIe sprawdzałem jak z DVD, ale niestety HALL nie wyzwala mi wciąż tylnich głośników

Dodano po 11 [minuty]:

PS: Czy ktoś wie do czego są te zworki? Może to ma z tym jakiś związek? Harman Kardon AVR51. Jak ustawić?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME