Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil zgn 200-model-8-594 - Jak go bezpiecznie otworzyć ?

KingYardie 15 Paź 2015 13:27 705 14
  • #1 15 Paź 2015 13:27
    KingYardie
    Poziom 9  

Witam,

Chciałbym wymienić głośniki w moim poczciwym Tonsil'u zgn 200-model-8-594, lecz na pierwszy rzut oka jest to konstrukcja zamknięta. Co prawda po lewej stronie tej skrzyni basowej znajdują się wkręty, lecz ich odkręcenie nic nie daje. Chciałbym móc się dostać do środka i wymontować uszkodzone głośniki. Ktoś ma jakieś info ?

Pozdrawiam

• #2 15 Paź 2015 13:32
    imax999

Poziom 11  

Witam

Nie znam akurat tego modelu, ale większość kolumn z Tonsilu posiada głośniki montowane do frontu skrzyni. Z reguły na cztery śruby. Mogą być zasłonięte zaślepkami. Trzeba dokładnie obejrzeć pierścienie wokół głośników.
    Pozdrawiam

• #3 15 Paź 2015 13:36
    KingYardie
    Poziom 9  

Niestety, ale tutaj jest to rozwiązane trochę inaczej. Skrzynia wewnątrz ma dwie przedziałki, do których przymocowane są dwa głośniki. Głośnik 'siedzi' bokiem w stosunku do otworów bass reflex.

• #4 15 Paź 2015 13:54
    imax999

Poziom 11  

A panel z zaciskami, może po odkręceniu coś się wyjaśni?

• #5 15 Paź 2015 14:05
    KingYardie
    Poziom 9  

Właśnie pomyślałem o tym w tym samym momencie, odkręciłem śruby z jednego panelu bocznego oraz gniazda głośnikowego, następnie wsadziłem rękę w otwór na gniazdo głośnikowe i próbowałem palcami wypchnąć panel boczny, ale niestety ani nie drgnie. Patrzyłem także jak wygląda kwestia gumowych podkładek (czy aby pod podkładką nie znajduje się śruba mocująca panel. Też nie występuje.

• #6 15 Paź 2015 14:59
    wkj
    Poziom 34  

KingYardie napisał:
    Właśnie pomyślałem o tym w tym samym momencie, odkręciłem śruby z jednego panelu bocznego oraz gniazda głośnikowego, następnie wsadziłem rękę w otwór na gniazdo głośnikowe i próbowałem palcami wypchnąć panel boczny, ale niestety ani nie drgnie. Patrzyłem także jak wygląda kwestia gumowych podkładek (czy aby pod podkładką nie znajduje się śruba mocująca panel. Też nie występuje.

Jak odkręciłeś śruby to "trzyma" na uszczelce (taka milimetrowa gąbka), odkręć terminale i lekko szarpnij za tę ściankę by "zerwać" połączenie. Po zdjęciu bocznej ścianki, przetworniki są skręcone ze sobą do czoła poprzez uszczelkę i dokręcone do ścianki działowej. Bez problemu je wyjmiesz. Zapewne pianki poszły w pieruny.

• #7 15 Paź 2015 15:29
    KingYardie
    Poziom 9  

Bracie, jest gorzej. Komuś się gwint wkrętu zerwał i końcówka została w środku. Rozwiercanie daje kiepskie efekty. Szlag jasny...

Dodano po 18 [minuty]:

Ok, poszły konie po betonie. Otworzyłem to cudo, tylko teraz się zastanawiam, bo wydawało mi się, że tam siedzą 2 głośniki, a nie jeden. Jeżeli dwa, to z kolei ścianka działowa mi przeszkadza w dostaniu się do drugiego głośnika. Wiesz może jak wymienić ten drugi po przeciwległej stronie ?

• #8 15 Paź 2015 16:33
    imax999

Poziom 11  

Sorry, ale nie mam pojęcia co z tym dalej zrobić. Nie pomogę, może znajdzie się ktoś kto miał taki problem.

• #9 15 Paź 2015 16:38
    KingYardie
    Poziom 9  

Ok, dzięki za miłe chęci :). Tak to bywa z cudami polskiej techniki... zamknięte i zaklejone na amen.

• #10 15 Paź 2015 18:00
    wkj
    Poziom 34  

KingYardie napisał:
    Ok, poszły konie po betonie. Otworzyłem to cudo, tylko teraz się zastanawiam, bo wydawało mi się, że tam siedzą 2 głośniki, a nie jeden. Jeżeli dwa, to z kolei ścianka działowa mi przeszkadza w dostaniu się do drugiego głośnika. Wiesz może jak wymienić ten drugi po przeciwległej stronie ?

Wyjąłeś choć jeden przetwornik?
    Jak wyjmiesz to z wyjęciem drugiego nie będzie problemu.

Pod warunkiem ze wszystko jest oryginalne!

Dodano po 1 [minuty]:

KingYardie napisał:
    Tak to bywa z cudami polskiej techniki... zamknięte i zaklejone na amen.

Tak to bywa jak się ma 2 lewe ręce i olej w wiaderku zamiast w głowie.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• #11 15 Paź 2015 18:36
    KingYardie
    Poziom 9  

Do głośników się dostałem i wymieniłem... a Ty mógłbyś sobie darować te durne uwagi. Każdy na tym forum się zachowuje jakby już wyżej nie mógł.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• #12 15 Paź 2015 19:30
    KingYardie
    Poziom 9  

W którym miejscu obraziłem kogokolwiek ? Stwierdziłem fakt bazując na wypowiedzi użytkownika 'wkj'. Nie jest to pierwszy raz, kiedy zostałem potraktowany w podobny sposób na tym forum i nie jestem jedyną osobą, która tego doświadczyła. Większość tutaj powinna nauczyć się szacunku do drugiej osoby i zrozumieć prosty fakt - są ludzie, którzy dopiero się uczą, czegoś mogą nie wiedzieć itd.. Jeżeli komuś nie odpowiada dyskusja i pomoc, to może niech się nie rejestruje na jakimkolwiek forum ? No ale wiadomo o co chodzi... większość chce uchodzić za guru.

Moderowany przez ANUBIS:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• #13 15 Paź 2015 20:18
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

KingYardie napisał:
    W którym miejscu obraziłem kogokolwiek ? Stwierdziłem fakt bazując na wypowiedzi użytkownika 'wkj'. Nie jest to pierwszy raz, kiedy zostałem potraktowany w podobny sposób na tym forum i nie jestem jedyną osobą, która tego doświadczyła. Większość tutaj powinna nauczyć się szacunku do drugiej osoby i zrozumieć prosty fakt - są ludzie, którzy dopiero się uczą, czegoś mogą nie wiedzieć itd.. Jeżeli komuś nie odpowiada dyskusja i pomoc, to może niech się nie rejestruje na jakimkolwiek forum ? No ale wiadomo o co chodzi... większość chce uchodzić za guru.

Nie podoba Ci się moderacja? Uważasz, że niesłuszna?
    Zgłoś do administratora działu. Jak mało - do Kamila.
    Aha - i przypomnij sobie regulamin forum; Bo i ten post pod niego "podpada"...
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php#regulamin_forum

• #14 15 Paź 2015 20:19
    wkj
    Poziom 34  

A nie sądzisz że młodzi niedoświadczeni nie słuchają lub nie chcą słuchać rad bardziej doświadczonych?

Jak tak to przeczytaj mój pierwszy post w tej dyskusji (2 zdanie) a następnie twoją odpowiedź.

• #15 15 Paź 2015 20:39
    KingYardie
    Poziom 9  

Wiem, przeczytałem już i widziałem, że ponowiłem pytanie niepotrzebnie pomimo Twoich wyjaśnień, ale robię kilka rzeczy na raz i w dodatku trochę 'na kolanie'. W każdym bądź razie nic nie usprawiedliwia za przeproszeniem 'chamstwa'. Wierz mi lub nie, ale nie potraktowałbym Ciebie lekceważąco gdybyś potrzebował pomocy w tych kilku dziedzinach, w których czuję się naprawdę silny. Koniec w temacie, głośniki zrobione, przy okazji rozlutowałem stare punkty na płycie z filtrami dolnoprzepustowymi i naniosłem świeżą cynę. Stare punkty były już 'brzydkie' gołym okiem, w dodatku całość była niechlujnie zrobiona.

Dodano po 5 [minuty]:

398216 Usunięty napisał:
    KingYardie napisał:

Nie podoba Ci się moderacja? Uważasz, że niesłuszna?
    Zgłoś do administratora działu. Jak mało - do Kamila.
    Aha - i przypomnij sobie regulamin forum; Bo i ten post pod niego "podpada"...
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php#regulamin_forum

Nie będę tracił czasu. Nie wspominając, że 'skarga na moderatora' i jej 'rozpatrywanie' wygląda dokładnie tak samo jak skarga na lekarza w Polsce.
    Moderowany przez telecaster1951:

Każdy przypadek jest przez Kamila analizowany. Wybacz, ale piszesz w dziale dla osób z troszeczkę większą wiedzą nt. audio. Na pytania podstawowe, odpowiedzi dostaniesz w działach dla początkujących. Tu wymagamy choć podstawowej wiedzy w dziedzinie techniki, inżynierii, elektroniki i elektroakustyki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME