X
  • #1 08 Jun 2005 21:25
    kamilkolo
    Level 10  
    Helpful post? (-1)
    Pytanie jak w temacie tzn mam dwa komputery połączone w sieć. Pierwszy z win XP z wyjściem na internet a drugi z win 98 który łączy się z siecią za pomocą pierwszego. Chodzi o to jak można zdalnie wyłączyć komputer z Xp z tego kompa z win 98. Może to troche zawiły opis ale myślę że czytelny z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • #2 08 Jun 2005 21:49
    WoŹnY
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakis trojan "zainstalować" na tym z xp i tak skonfigurować firewalla aby kompa z w98 dopuszczał a inne nie :D
  • #3 08 Jun 2005 21:56
    LEM
    Level 33  
    Helpful post? (-1)
    Po co sobie syfić komputer tojanami :?: Zainstalować darmowy VNC - na komputerze który ma być wyłaczany vnc server, a na drugim klienta vnc. Za pomocą takiego zestawienia nie tylko można zdalnie wyłaczyć komputer, ale również kontrolować go.
  • #4 08 Jun 2005 23:09
    Krzak
    Level 12  
    Helpful post? (-1)
    Ja proponuje PC Anywhere albo Radmin to sa progsy do zdalnej obslugi kompa z mozliwoscia wylaczania.
    pozdro
  • #5 09 Jun 2005 01:16
    supremin
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    protokół SNMP powinien dawać takie możliwości. Można go doinstalować do windowsów 2000/XP z płyty systemowej
  • #6 09 Jun 2005 09:17
    groovee
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Ja jestem za prostym rogramikiem w delphi np....
    na xp serwer nasluchujacy na jakims tam porcie [musisz ustawic firewalla zeby go nie blokowal] i reagujacy na okreslona komende [moze jeszcze sprawdzac ip z ktorego wysylasz polecenia] i polecenie wylaczenia....

na drugim kompie jeszcze prostszy progz lub moze nawet telnet wystarczy:)
  • #7 10 Jun 2005 21:24
    finch
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    temat ciekawy ale powiedzcie mi czy w drugą strone znaczy jeżeli będe chciał wyłączyć komp który łączy sie z moim prez neta to zy będzie można tak zrobić??
  • #8 10 Jun 2005 21:38
    Borys85
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Używałem wielu programów zdalnej administracji, ale nigdy nie spotkałem się z takim czymś.

Jest to fizycznie niemożliwe przy obecnej technologii (mam tu na myśli karty sieciowe)
  • #9 10 Jun 2005 23:01
    finch
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    aha dzięki za odpowiedź
  • #10 10 Jun 2005 23:02
    Adam Pyka
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Gdybyś miał oba systemy jako XPki to można poleceniem:
    Code:
    psshutdown -t 0 -k -f \\stacja01

Mam taki skrypcik, który używam w szkole do zdalnego odpalania lub zamykania stacji i wysyłania alertów uczniom ;-) Nawet fajna zabawa ;-)
    A co do Twojego przypadku to szczerze mówiąc to nie wiem, czy jest na to sposób oprócz jakiś trojanów. No chyba że wpadniesz na jakiś soft.
  • #11 11 Jun 2005 00:11
    Sam Sung
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Borys85 wrote:
    Używałem wielu programów zdalnej administracji, ale nigdy nie spotkałem się z takim czymś.
    Jest to fizycznie niemożliwe przy obecnej technologii (mam tu na myśli karty sieciowe)

Nie rozumiem, co tu mają do rzeczy karty sieciowe. Chodzi przecież o przesłanie informacji z klienta do serwera, po otrzymaniu której serwer ma zamknąć system, na którym działa. Zarówno win98, jak i xp potrafi wyłączyć kompa (atx). No chyba że nie doczytałeś dokładnie i myślałeś o WŁączaniu kompów...

Jeśli nie ma jakiegoś "gotowca", to pewnie trzeba napisać prostą aplikację klient-serwer (tak jak pisał groovee). Choć na linuksie byłoby jeszcze dużo prościej :)
  Search 4 million + Products
Browse Products