X

czy da się naprawić plik rar?

08 Jun 2005 22:11 JAjannaszek
  • #1 08 Jun 2005 22:11
    jannaszek
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    witam
    czy...-normalnie tak,ale ja nie mogę czemuś..
    mam gdzieś program do naprawy sciągniętych plików ,w emule ,ale zapomniałem nazwy -odświeży mi ktoś pamięć?
    komunikat brzmi: archiwóm ma niewłaściwy format ,lub jest uszkodzone "
    coś tam szukałem ,ale internet dziś muli się strasznie ,
    pozdrawiam i dzięki
  • #2 08 Jun 2005 22:30
    childmaker
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Próbowałeś opcji -> napraw archiwum w winrar?
  • Helpful post
    #3 08 Jun 2005 22:40
    ..::MariuszB::..
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Jak cos sciagales z emule i masz uszkodzone archiwum to i tak to Ci nie pomoze, zazwyczaj archiwum sie naprawia...podawana jest prawidlowa wartosc CRC dla archiwum,przy otwarciu archiwum jest ok, ale przy rozpakowaniu sa bledy w plikach, albo je sie nie da rozpakowac...
  • #4 08 Jun 2005 23:00
    jannaszek
    Level 39  
    Topic author Helpful post? (0)
    próbowałem ,-nici z ego 1,5 giga zmarnowane-4 noce komp ciachał
    dzięki
  • #5 08 Jun 2005 23:05
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Pewnie sciagnales fake'a, pusty plik wiec nie ma czego naprawiac ;-)
  • Helpful post
    #6 08 Jun 2005 23:22
    music
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Duże archiwa które za Chiny nie chcą się otwierać w Winrarze próbuje otworzyć Windows Media Playerem. Skuteczne w 90%. Przeważnie okazują się "fajnymi" filmami ze zmienionym rozszerzeniem.
  • #7 08 Jun 2005 23:52
    longines
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj otworzyć Rar-a poprzez CTRL+PageDown w Total Commanderze.

Albo tym (bywa rewelacyjny momentami):
    http://objectrescue.com/download/objectrescuepro/objectrescuepro_setup.exe?PHPSESSID=794568e9008313f578bf3cb0a9834bac
  • #8 09 Jun 2005 19:55
    jannaszek
    Level 39  
    music wrote:
    Duże archiwa które za Chiny nie chcą się otwierać w Winrarze próbuje otworzyć Windows Media Playerem. Skuteczne w 90%. Przeważnie okazują się "fajnymi" filmami ze zmienionym rozszerzeniem.

trafiłeś -były jeszcze w koszu pliki ,przywruciłem je i dały otworzyć się wma -...lepiej żeby się nie dały ,istna pytologia ,brrr
    ale do kogo mieć pretensje-ryzyko zawodowe [dobrze że nie każdy umie to otworzyć ]
    dzi9ęki,przy okazji -czy zawsze tak musi być ,czy też idzie wyczuć co się kryje pod szumną nazwą pliku?
  • Helpful post
    #9 09 Jun 2005 20:03
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Najpepiej sprawdzic w informacjach o pliku w eMule jakie jeszcze nazwy ma dany plik oraz czy ma jakies komentarze.
  • Helpful post
    #10 09 Jun 2005 20:10
    childmaker
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    jannaszek ja stosuję nastepujące metody sprawdzania:
    1. szukam linków na stronach o p2p (sprawdzone)
    2. jeśli takowych nie ma i zmuszony jestem, użyć wbudowanej wyszukiwarki, to sprawdzam Informacje o pliku (nazwę pliku można dowolnie zmieniać, ale nie każdy to robi, więc w info zauważy się że u części osób plik ma nazwę xxx, u innych yyy i to juz jest podejrzane).
    3. obserwuję ściągany plik i czytam pojawiające się komentarze (szczególnie te z czerwonym wykrzyknikiem)

:arrow: music zanim natępnym razem podasz taką "poradę" ;), upewnij się czy autor postu jest pełnoletni :lol: :!: :!: :!:
  • #11 09 Jun 2005 20:17
    jannaszek
    Level 39  
    zawsze robię to machinalnie, i nie sprawdzam ,ale zacznę ,-u mnie pojawiają się czasem zielone ,ale to znikają to pojawiają się ,te z czerwonymi odrazu anuluję ,bo już się doświadczyłem
    dziękuję child.i wszystkim
  • #12 09 Jun 2005 21:43
    music
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    childmaker wrote:
    jannaszek ja stosuję nastepujące metody sprawdzania:
    1. szukam linków na stronach o p2p (sprawdzone)
    2. jeśli takowych nie ma i zmuszony jestem, użyć wbudowanej wyszukiwarki, to sprawdzam Informacje o pliku (nazwę pliku można dowolnie zmieniać, ale nie każdy to robi, więc w info zauważy się że u części osób plik ma nazwę xxx, u innych yyy i to juz jest podejrzane).
    3. obserwuję ściągany plik i czytam pojawiające się komentarze (szczególnie te z czerwonym wykrzyknikiem)

:arrow: music zanim natępnym razem podasz taką "poradę" ;), upewnij się czy autor postu jest pełnoletni :lol: :!: :!: :!:

Kiedyś w ten sposób sciągnął się "Lot nad kukułczym gniazdem". Chociaż sciągałem co innego to z tego też byłem zadowolony. Jest to dosyć często praktykowane i denerwujące. Chociaż bardziej denerwujące jest jak ktoś pozjada wszystkie rozumy i wyzłośliwia się na forum.
  • #13 09 Jun 2005 22:00
    childmaker
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    music wrote:
    ...bardziej denerwujące jest jak ktoś pozjada wszystkie rozumy i wyzłośliwia się na forum.

;)
    Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie jestem złośliwy. Ta uwaga była w formie żartu, ale skoro poczułeś się urażony, więc wyjaśniam.
    Wyobraź sobie taki przypadek, gdy np. jakiś 13-latek ściąga sobie grę, która okazuje się fakem. Po Twojej radzie, otwiera plik WMPlayerem i co ogląda? Otóz to co opisał kolega jannaszek
    Quote:
    ,przywróciłem je i dały otworzyć się wma -...,lepiej żeby się nie dały ,istna pytologia ,brrr

Jak sam widzisz, nawet on zauważył
    Quote:
    [dobrze że nie każdy umie to otworzyć ]

Więc po cóż te nerwy??? Relax ;)
  • #14 09 Jun 2005 22:42
    music
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    No dobra. Trochę się uniosłem. PRZEPRASZAM. O tym, że owy użytkownik może jeszcze uczęszczać do szkoły podstawowej rzeczywiście nie pomyślałem. Wkurzył mnie cudzysłów w jaki zostało ujęte słowo porada. Ale w tej sytuacji przyjmuje słowa krytyki. Tematu nie było.

Pozdrawiam
  • #15 09 Jun 2005 22:52
    jannaszek
    Level 39  
    za odmłodzenie się napewno nie obraże ,zaś to brrr,to z obrzydzenia iwspółczucia twórcom owego mięska
    za dobrych czasów oglądało się lody na patyku i to było dobrre-w mysl zasady czego dużo to i swinia niechce ,no pa
  • #16 09 Sep 2005 10:13
    Dydzio
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Pozwolę sobie odnowić temat:
    Potrzebuje programu, który bez względu na sume CRC wyciągnąłby z RARa jeden pliczek!!!
    Mam 1,5GB pliczek rar; wszystko się rozpakowało... z jednym wyjątkiem. Total Commander wyskakuje z napisem: Błąd odczytu z dysku, a WinRAR: błąd sumy CRC. Jak wyciągnąć ten plik???

Pozdrawiam
    Dydzio
  • #17 09 Sep 2005 10:36
    mrrudzin
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Ja niedawno ściągnąłem discografie (mniejsza o zespół) ważącą ~ 1.5GB. No i jak na złość przy rozpakowywaniu okazało się że 3 pliki są (" Błąd odczytu z dysku") nieczytelne.
    Moim zdaniem najprościej wpisać owe walnięte pliki w wyszukiwarkę p2p. Ludzie często udostępniają program files-y itp, więc ze znalezieniem i uzupełnieniem nie powinno być problemów.

Sam plik jest w tym miejscu najprawdopodobniej uszkodzony, więc nie da się nic z niego "wyciągnąć". Jeżeli by się dało - to również uszkodzony. Możnaby (wiedząc która to część pliku) spróbować wrzucić go spowrotem w P2P, wyciąć uszkodzoną część (trzeba wiedzieć która to; nie wiem jak inne programy P2P, ale shareaza (którą męcze od jakiegoś czasu) ma taką f-cje) i ściągnąć jeszcze raz.
  • #18 09 Sep 2005 11:12
    Dydzio
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    mrrudzin wrote:
    Ja niedawno ściągnąłem discografie (mniejsza o zespół) ważącą ~ 1.5GB. No i jak na złość przy rozpakowywaniu okazało się że 3 pliki są (" Błąd odczytu z dysku") nieczytelne.
    Moim zdaniem najprościej wpisać owe walnięte pliki w wyszukiwarkę p2p. Ludzie często udostępniają program files-y itp, więc ze znalezieniem i uzupełnieniem nie powinno być problemów.

Sam plik jest w tym miejscu najprawdopodobniej uszkodzony, więc nie da się nic z niego "wyciągnąć". Jeżeli by się dało - to również uszkodzony. Możnaby (wiedząc która to część pliku) spróbować wrzucić go spowrotem w P2P, wyciąć uszkodzoną część (trzeba wiedzieć która to; nie wiem jak inne programy P2P, ale shareaza (którą męcze od jakiegoś czasu) ma taką f-cje) i ściągnąć jeszcze raz.

Dla potomności: Udało mi się wypakowac ten plik!!! I to na dodatek zwykłym WinRarem. Poniżej zamieszczam skrin z zaznaczona opcją, którą nalezy zaznaczyć. Oryginalny plik już usunąłem, skrin pochodzi z przypadkowego RARa!!!

Skoro było pytanie, po co mi ten plik, to już spieszę z odpowiedzią: Ważny jest choć fragment pliku, żeby sie przekonać, że to ten o który chodzi po ponownym zassaniu go przez p2p; jest wiele wersji tego samego pliku, koncertówki, zgrywane z analoga, z CD, przerabiane, inne natężenie dźwięku (różna głośność) i wiele innych. Po ściągnięciu kilku plików o tej samej nazwie, można wybrać sobie wtedy ten, który jest identyczny lub najbardziej podobny do oryginału.

Pozdrawiam
  • #19 27 Nov 2006 18:56
    kasia 15
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    cześć jestem nowa ale mam taki sam problem nie mogę otwierać plików RAR.Raz mi się to udało ale film nie leciał cały tylko kawałek.co mam zrobić poradzcie!!!

kasia:D
  • #20 10 Dec 2008 22:59
    warczyk_nbr
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich.... Mam pewien problem i proszę o waszą pomoc....
    Mianowicie pobrałem sobie grę xxx.zip (7.3GB)
    pobierałem ja ok 2Tygodni z Emula....
    Gdy już ją pobrałem miałem ją w folderze Incoming.
    Plik Był skompresowany, więc nacisknełem plik prawym przyciskiem myszy a następnie wybrałem opcję "Wypakuj pliki..." zaznaczyłem miejsce do którego chciałem wypakować i wcisknełem OK.
    Wtedy wyskoczył mi komunikat :
    "C:\Documents and Settings\warczyk nbr\Pulpit\emule0.49b-Xtreme7.0\Incoming\xxx.zip: Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone.

(nie pomagała nawet opcja "Zachowaj uszkodzone pliki" jaką przedstawił | Dydzio |

I teraz mam pytanie:
    Czy można naprawić ten uszkodzony plik... Jeśli tak to w jaki sposób, bądź czy są do tego przeznaczone jakieś programy.

Proszę o szybką odpowiedź na moje pytanie.

POZDRAWIAM
  • #21 10 Dec 2008 23:23
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Złożyłbym bardzo poważny protest w Emule, że koledze narobiło szkody i zażądałbym bardzo wysokiego odszkodowania.
    Temat zamykam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products