Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

czy da się naprawić plik rar?

jannaszek 08 Cze 2005 22:11
  • #1 08 Cze 2005 22:11
    jannaszek
    Poziom 39  

witam
    czy...-normalnie tak,ale ja nie mogę czemuś..
    mam gdzieś program do naprawy sciągniętych plików ,w emule ,ale zapomniałem nazwy -odświeży mi ktoś pamięć?
    komunikat brzmi: archiwóm ma niewłaściwy format ,lub jest uszkodzone "
    coś tam szukałem ,ale internet dziś muli się strasznie ,
    pozdrawiam i dzięki

• #2 08 Cze 2005 22:30
    childmaker
    Poziom 35  

Próbowałeś opcji -> napraw archiwum w winrar?

• Pomocny post
    #3 08 Cze 2005 22:40
    ..::MariuszB::..
    Poziom 16  

Jak cos sciagales z emule i masz uszkodzone archiwum to i tak to Ci nie pomoze, zazwyczaj archiwum sie naprawia...podawana jest prawidlowa wartosc CRC dla archiwum,przy otwarciu archiwum jest ok, ale przy rozpakowaniu sa bledy w plikach, albo je sie nie da rozpakowac...

• #4 08 Cze 2005 23:00
    jannaszek
    Poziom 39  

próbowałem ,-nici z ego 1,5 giga zmarnowane-4 noce komp ciachał
    dzięki

• #5 08 Cze 2005 23:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

Pewnie sciagnales fake'a, pusty plik wiec nie ma czego naprawiac ;-)

• Pomocny post
    #6 08 Cze 2005 23:22
    music
    Poziom 27  

Duże archiwa które za Chiny nie chcą się otwierać w Winrarze próbuje otworzyć Windows Media Playerem. Skuteczne w 90%. Przeważnie okazują się "fajnymi" filmami ze zmienionym rozszerzeniem.

• #8 09 Cze 2005 19:55
    jannaszek
    Poziom 39  

music napisał:
    Duże archiwa które za Chiny nie chcą się otwierać w Winrarze próbuje otworzyć Windows Media Playerem. Skuteczne w 90%. Przeważnie okazują się "fajnymi" filmami ze zmienionym rozszerzeniem.

trafiłeś -były jeszcze w koszu pliki ,przywruciłem je i dały otworzyć się wma -...lepiej żeby się nie dały ,istna pytologia ,brrr
    ale do kogo mieć pretensje-ryzyko zawodowe [dobrze że nie każdy umie to otworzyć ]
    dzi9ęki,przy okazji -czy zawsze tak musi być ,czy też idzie wyczuć co się kryje pod szumną nazwą pliku?

• Pomocny post
    #9 09 Cze 2005 20:03
    Kolobos
    Spec od komputerów

Najpepiej sprawdzic w informacjach o pliku w eMule jakie jeszcze nazwy ma dany plik oraz czy ma jakies komentarze.

• Pomocny post
    #10 09 Cze 2005 20:10
    childmaker
    Poziom 35  

jannaszek ja stosuję nastepujące metody sprawdzania:
    1. szukam linków na stronach o p2p (sprawdzone)
    2. jeśli takowych nie ma i zmuszony jestem, użyć wbudowanej wyszukiwarki, to sprawdzam Informacje o pliku (nazwę pliku można dowolnie zmieniać, ale nie każdy to robi, więc w info zauważy się że u części osób plik ma nazwę xxx, u innych yyy i to juz jest podejrzane).
    3. obserwuję ściągany plik i czytam pojawiające się komentarze (szczególnie te z czerwonym wykrzyknikiem)

:arrow: music zanim natępnym razem podasz taką "poradę" ;), upewnij się czy autor postu jest pełnoletni :lol: :!: :!: :!:

• #11 09 Cze 2005 20:17
    jannaszek
    Poziom 39  

zawsze robię to machinalnie, i nie sprawdzam ,ale zacznę ,-u mnie pojawiają się czasem zielone ,ale to znikają to pojawiają się ,te z czerwonymi odrazu anuluję ,bo już się doświadczyłem
    dziękuję child.i wszystkim

• #12 09 Cze 2005 21:43
    music
    Poziom 27  

childmaker napisał:
    jannaszek ja stosuję nastepujące metody sprawdzania:
    1. szukam linków na stronach o p2p (sprawdzone)
    2. jeśli takowych nie ma i zmuszony jestem, użyć wbudowanej wyszukiwarki, to sprawdzam Informacje o pliku (nazwę pliku można dowolnie zmieniać, ale nie każdy to robi, więc w info zauważy się że u części osób plik ma nazwę xxx, u innych yyy i to juz jest podejrzane).
    3. obserwuję ściągany plik i czytam pojawiające się komentarze (szczególnie te z czerwonym wykrzyknikiem)

:arrow: music zanim natępnym razem podasz taką "poradę" ;), upewnij się czy autor postu jest pełnoletni :lol: :!: :!: :!:

Kiedyś w ten sposób sciągnął się "Lot nad kukułczym gniazdem". Chociaż sciągałem co innego to z tego też byłem zadowolony. Jest to dosyć często praktykowane i denerwujące. Chociaż bardziej denerwujące jest jak ktoś pozjada wszystkie rozumy i wyzłośliwia się na forum.

• #13 09 Cze 2005 22:00
    childmaker
    Poziom 35  

music napisał:
    ...bardziej denerwujące jest jak ktoś pozjada wszystkie rozumy i wyzłośliwia się na forum.

;)
    Nie zjadłem wszystkich rozumów i nie jestem złośliwy. Ta uwaga była w formie żartu, ale skoro poczułeś się urażony, więc wyjaśniam.
    Wyobraź sobie taki przypadek, gdy np. jakiś 13-latek ściąga sobie grę, która okazuje się fakem. Po Twojej radzie, otwiera plik WMPlayerem i co ogląda? Otóz to co opisał kolega jannaszek
    Cytat:
    ,przywróciłem je i dały otworzyć się wma -...,lepiej żeby się nie dały ,istna pytologia ,brrr

Jak sam widzisz, nawet on zauważył
    Cytat:
    [dobrze że nie każdy umie to otworzyć ]

Więc po cóż te nerwy??? Relax ;)

• #14 09 Cze 2005 22:42
    music
    Poziom 27  

No dobra. Trochę się uniosłem. PRZEPRASZAM. O tym, że owy użytkownik może jeszcze uczęszczać do szkoły podstawowej rzeczywiście nie pomyślałem. Wkurzył mnie cudzysłów w jaki zostało ujęte słowo porada. Ale w tej sytuacji przyjmuje słowa krytyki. Tematu nie było.

Pozdrawiam

• #15 09 Cze 2005 22:52
    jannaszek
    Poziom 39  

za odmłodzenie się napewno nie obraże ,zaś to brrr,to z obrzydzenia iwspółczucia twórcom owego mięska
    za dobrych czasów oglądało się lody na patyku i to było dobrre-w mysl zasady czego dużo to i swinia niechce ,no pa

• #16 09 Wrz 2005 10:13
    Dydzio
    Poziom 30  

Witam
    Pozwolę sobie odnowić temat:
    Potrzebuje programu, który bez względu na sume CRC wyciągnąłby z RARa jeden pliczek!!!
    Mam 1,5GB pliczek rar; wszystko się rozpakowało... z jednym wyjątkiem. Total Commander wyskakuje z napisem: Błąd odczytu z dysku, a WinRAR: błąd sumy CRC. Jak wyciągnąć ten plik???

Pozdrawiam
    Dydzio

• #17 09 Wrz 2005 10:36
    mrrudzin
    Poziom 39  

Ja niedawno ściągnąłem discografie (mniejsza o zespół) ważącą ~ 1.5GB. No i jak na złość przy rozpakowywaniu okazało się że 3 pliki są (" Błąd odczytu z dysku") nieczytelne.
    Moim zdaniem najprościej wpisać owe walnięte pliki w wyszukiwarkę p2p. Ludzie często udostępniają program files-y itp, więc ze znalezieniem i uzupełnieniem nie powinno być problemów.

Sam plik jest w tym miejscu najprawdopodobniej uszkodzony, więc nie da się nic z niego "wyciągnąć". Jeżeli by się dało - to również uszkodzony. Możnaby (wiedząc która to część pliku) spróbować wrzucić go spowrotem w P2P, wyciąć uszkodzoną część (trzeba wiedzieć która to; nie wiem jak inne programy P2P, ale shareaza (którą męcze od jakiegoś czasu) ma taką f-cje) i ściągnąć jeszcze raz.

• #18 09 Wrz 2005 11:12
    Dydzio
    Poziom 30  

mrrudzin napisał:
    Ja niedawno ściągnąłem discografie (mniejsza o zespół) ważącą ~ 1.5GB. No i jak na złość przy rozpakowywaniu okazało się że 3 pliki są (" Błąd odczytu z dysku") nieczytelne.
    Moim zdaniem najprościej wpisać owe walnięte pliki w wyszukiwarkę p2p. Ludzie często udostępniają program files-y itp, więc ze znalezieniem i uzupełnieniem nie powinno być problemów.

Sam plik jest w tym miejscu najprawdopodobniej uszkodzony, więc nie da się nic z niego "wyciągnąć". Jeżeli by się dało - to również uszkodzony. Możnaby (wiedząc która to część pliku) spróbować wrzucić go spowrotem w P2P, wyciąć uszkodzoną część (trzeba wiedzieć która to; nie wiem jak inne programy P2P, ale shareaza (którą męcze od jakiegoś czasu) ma taką f-cje) i ściągnąć jeszcze raz.

Dla potomności: Udało mi się wypakowac ten plik!!! I to na dodatek zwykłym WinRarem. Poniżej zamieszczam skrin z zaznaczona opcją, którą nalezy zaznaczyć. Oryginalny plik już usunąłem, skrin pochodzi z przypadkowego RARa!!!

Skoro było pytanie, po co mi ten plik, to już spieszę z odpowiedzią: Ważny jest choć fragment pliku, żeby sie przekonać, że to ten o który chodzi po ponownym zassaniu go przez p2p; jest wiele wersji tego samego pliku, koncertówki, zgrywane z analoga, z CD, przerabiane, inne natężenie dźwięku (różna głośność) i wiele innych. Po ściągnięciu kilku plików o tej samej nazwie, można wybrać sobie wtedy ten, który jest identyczny lub najbardziej podobny do oryginału.

Pozdrawiam

• #19 27 Lis 2006 18:56
    kasia 15
    Poziom 1  

cześć jestem nowa ale mam taki sam problem nie mogę otwierać plików RAR.Raz mi się to udało ale film nie leciał cały tylko kawałek.co mam zrobić poradzcie!!!

kasia:D

• #20 10 Gru 2008 22:59
    warczyk_nbr
    Poziom 13  

Witam wszystkich.... Mam pewien problem i proszę o waszą pomoc....
    Mianowicie pobrałem sobie grę xxx.zip (7.3GB)
    pobierałem ja ok 2Tygodni z Emula....
    Gdy już ją pobrałem miałem ją w folderze Incoming.
    Plik Był skompresowany, więc nacisknełem plik prawym przyciskiem myszy a następnie wybrałem opcję "Wypakuj pliki..." zaznaczyłem miejsce do którego chciałem wypakować i wcisknełem OK.
    Wtedy wyskoczył mi komunikat :
    "C:\Documents and Settings\warczyk nbr\Pulpit\emule0.49b-Xtreme7.0\Incoming\xxx.zip: Archiwum ma niewłaściwy format lub jest uszkodzone.

(nie pomagała nawet opcja "Zachowaj uszkodzone pliki" jaką przedstawił | Dydzio |

I teraz mam pytanie:
    Czy można naprawić ten uszkodzony plik... Jeśli tak to w jaki sposób, bądź czy są do tego przeznaczone jakieś programy.

Proszę o szybką odpowiedź na moje pytanie.

POZDRAWIAM

• #21 10 Gru 2008 23:23
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Złożyłbym bardzo poważny protest w Emule, że koledze narobiło szkody i zażądałbym bardzo wysokiego odszkodowania.
    Temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty