Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd do bramy przesuwnej Moovo LN4 - jak zaprogramować z zastępczym pilotem?

44525349 01 Lis 2015 16:22 999 2
  • #1 01 Lis 2015 16:22
    44525349
    Poziom 5  

Posiadam napęd do bramy przesuwnej Moovo LN4, który od pięciu lat działa bez zarzutu. Po zakupie nowego pilota ,,zamiennika" i uruchomieniu go działał 1 dzień.
    Po zresetowaniu sterownika i wgraniu od nowa działał 1 dzień. Wiem że po zresetowaniu ponownie uruchomienie robiłem błędnie bez instrukcji. Teraz czynności przeprowadzam zgodnie z instrukcją i w czasie uruchomiania brama od połowy otwiera się natomiast po ponownym użyciu przycisku P1 brama się nie zamyka. Wygląda na to że sterownik nie reaguje. Nadmieniam że ten pilot używam również do napędu Moovo bramy uchylnej garażu i działa bez zarzutu. Orginalny pilot też w tej chwili nie działa. Bardzo proszę o poradę.

• Pomocny post
    #2 03 Lis 2015 17:45
    Mareczny
    specjalista -automatyka bramowa

Napęd musisz zaprogramować od nowa , zacznij od wykrycia urządzeń podłączonych do zacisków szyny "bus" - dopiero potem wczytaj piloty , i włącz rozpoznanie krańcowych punktów pracy skrzydła bramy . Upewnij się , że przed tą czynnością brama mechanicznie przesuwa się płynnie w każdym punkcie , przeprowadź rozpoznanie długości skrzydła ,i musisz co najmniej parokrotnie uruchomić -otworzyć i zamknąć .

• #3 09 Kwi 2016 08:39
    44525349
    Poziom 5  

Problem rozwiązałem następująco. całkowicie zresetowałem pamięć napędu i ponownie krok po kroku zgodnie z instrukcją zaprogramowałem napęd oraz nowego pilota.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme