Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt grający z mikrofonem

grzesiopakier 02 Lis 2015 20:47 750 15
  • #1 02 Lis 2015 20:47
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Witam
    Chcę kupić sprzęt który będzie w miarę głośny (do domu) i jakościowo bardzo dobry dźwięk który będzie umiał odtworzyć podkład muzyczny i jednocześnie odtwarzać dźwięk z mikrofonu. Jakiego typu zestaw polecacie? Czy jakaś wieża to potrafi czy potrzebny jest mikser lub całkiem co innego użyć optymalnie najlepiej? Budżet od 200 do 600 złotych. Sprzęt aby był dobry ale nie musi być profesjonalny.
    Ps. Bardzo proszę o pomysły zestawu lub zestawić coś samemu albo choć nakierować na dobrą drogę. Oczywiście pamiętając o mikrofonie.
    Pozdrawiam i z góry dzięki
    Grzesiek

• #2 02 Lis 2015 21:18
    mateusz1217
    Poziom 6  

Domyślam się ze chcesz dobry sprzęt do słuchania muzy jak i nawijania rapu wiec polecę Ci Kolumny z wbudowany wzmacniaczem oraz Studio Mixer do ktrego możesz podłączyć mikro .

http://allegro.pl/kolumna-aktywna-csb15-skytec-800w-impreza-club-i5726710468.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=56248859...s_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

Jeżeli przedział cenowy CI nie odpowiada to oczywiscie znajdziemy cos innego . CO do pomysłu z wieża to odradzam słaba jakoś i wgl odradzam

• #3 02 Lis 2015 21:50
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Dzięki ;) skąd wiedziałeś?? Hehe
    Zapomniałem ze mikser mam
    Sprzęt grający z mikrofonem
    1. Nada się?
    2. Kolumna jedna wystarczy czy dwie bezwarunkowo?
    3. Jakiś mikrofon (przewodowy lub bez). Studyjny mam ale chodzi mi o zwykły dobry ale bez przesady oczywiście ;)

[/img]

• #4 03 Lis 2015 07:53
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Micer się nada a to co polecił mateusz(kolumna) to najgorsze ścierwo i syf. Nie kupuj. Na jakiej powierzchni zamierzasz rapować? Najtańszy i najprzyzwoitszy mikrofon to xm8500 Behringera-za tą kasę nie ma konkurencji.

• #5 03 Lis 2015 18:51
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Dzieki za mikrofon. Ale wiec jaki sprzet grajacy?? Glosnik(i) ma(ja) stac w zwyklym pokoju mniej wiecej 25m kwadratowych ale fajnie by bylo jakby dal rade rowniez na imprezie na ogrodku z kolegami ;) I cos co odtworzy podklad jednoczesnie :)
    ps. Wybaczcie ze bez polskich znakow ale pisze z laptopa a nie mam polskiej klawiatury na nim ani jezyka a wczesniejszy post pisany z telefonu.

• #6 06 Lis 2015 18:51
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Nakieruje mnie chociaz ktos jaka maszyna ma wlasciwosci w tym samym czasie odtworzenia dzwieku z dwoch roznych zrodel (podklad + mikrofon)? Sprzet dobiore sam...
    Albo jakis poradnik lub opis
    Z gory dzieki

• #7 06 Lis 2015 19:56
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Przecież masz mixer, więc jaki problem kupić do niego po prostu mikrofon i kolumnę aktywną.

Możesz samą kolumnę aktywną - prawie każda firma ma model z odtwarzaczem mp3 i wejściem na mikrofon z regulowaną głośnością każdego z wejść.

• #8 07 Lis 2015 08:45
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Dzieki. Tej nazwy 'kolumna aktywna' mi bylo trzeba!
    Ostatnie pytanko. JBL LSR 305 da rade czy sa jakies inne dobre firmy w tej dziedzinie? I czy jedna wystarczy, czy bede z jedna kolumna nie do konca zadowolony?
    Pozdrawiam

• #9 07 Lis 2015 09:33
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Za słabe - to monitor do domu do nagrywania - nie ma odtwarzacza i regulowanych wejść i będzie żenująco cichy.

Szukaj czegoś nawet od STX (chyba najtaniej z chińczyków ale przynajmniej serwis na miejscu)

http://stx.pl/stx-pa-550-8-fr-a.html

• #10 07 Lis 2015 09:37
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Teraz juz nie wiem... Bo nic nie mowiliscie ale wyczytalem ze kolumny pasywne duzo lepiej graja. Czym one sie roznia jako dla uzytkownika, i czy do nich potrzebny jest wzmacniacz?

A przepraszam, bylo na forum o tym :)

Wiec aktywne czy pasywne i dokupic wzmacniacz? Z czego bylbym bardziej zadowolony? (budzet na zestaw jak najbardziej moze wzrosnac jesli sprzet bedzie pojawial usmiech na twarzy) :)

• #11 11 Lis 2015 09:18
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Takie cos
    JBL JRX212 razem z Yamaha A-S201 zagraloby lepiej niz kolumny aktywne? Wciaz mam mozliwosc podlaczenia miksera i owego mikrofonu? Cos zyskuje czy tylko trace?
    Pomozcie mi...

• #12 11 Lis 2015 09:41
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

JRX 212 to nic innego jak JRX112, które kupisz za 600-700 komplet. JA bym wolał w Twoim przypadku aktywne - wpinasz się z mikiem i podkładem i nie martwisz o nic(np. że przegniesz pałę ze wzmocnieniem jak w przypadku kolumn pasywnych + końcówki mocy zwłaszcza, że nie masz za bardzo o tym pojęcia).

• #13 11 Lis 2015 10:40
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Wielkie dzieki :) Ale powtorze pytanie ktore zadalem juz z 3 razy i dalej nie mam odpowiedzi... Wystarczy jednym slowem...

Jedna kolumna wystarczy, czy bede nie spelniony i lepiej jakby byly dwie?
    Z gory dzieki

ps. A moze jakies Alto czy Behringer itp? Czy lepiej te STX ktore radzono mi wyzej?
    http://midi.pl/Naglosnienie-k16/Kolumny-aktywne-k114/?1
    Na co zwracac uwage w doborze?????

• #14 11 Lis 2015 10:58
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Kupując przez internet masz 10dni na zwrot w NIENARUSZONYM stanie - stwierdzisz, że słabo to kupisz inną/inny sprzęt. Jeśli będziesz rapował w domu czy na chodniku to starczy jedna a jeśli chcesz na tym disco robić to 2 mogą być mało.

• #15 11 Lis 2015 12:39
    grzesiopakier
    Poziom 12  

Ok. A wyczytalem cos o czym nikt nie wspomnial...

"Bezpieczeństwo głośników. ( - )
    A w zasadzie chodzi o głośnik wysokotonowy. Przy włączaniu/wyłączaniu wzmacniacza często na wyjściu pojawia się przejściowe napięcia stałe, co dobrze znamy z codziennej praktyki jako charakterystyczny stuk słyszalny w kolumnach. Pojawienie się tej składowej jest niebezpieczne dla głośnika wysokotonowego. W systemie pasywnym głośnik jest zabezpieczony przed składową stałą przez kondensator w zwrotnicy, ale w systemie aktywnym potrzebne jest specjalne zabezpieczenie."
    zrodlo: http://www.hifi.pl/porady/ogolne/aktywizacja.php

Ktos cos wiecej wie co to za zabezpieczenie? Moze okazac sie niezbedne?

• #16 11 Lis 2015 15:38
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Aktywne paczki mają lekki stuk przy włączaniu ale najpierw startuje końcówka od basu a później od drivera i jest to tak skonstruowane, że nie ma opcji by coś spalić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME