Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subu¶ SuWek'a

SuWeK 09 Cze 2005 18:27 5416 14
  • Pewnwgo razu postanowiłem że zrobie sobie jakie¶ kolumny lub subwoofer które uzupełni± bas w moim sprzęcie. Po kilku miesi±cach rozgl±daniu się za gło¶nikiem wybrałem STX32-300-8-SS ponieważ jest to moja pierwsza od podstaw zbudowana konstrukcja a po drugie nie wiedzialem jak mi to wszystko wyjdzie i wrazie jaki¶ błędów niewiele strace bo chyba nie bede debiutwał na jbl czy infinity.

Obudowa została wykonana z płyty wiórowej o grobo¶ci ok 2,5 cm. wymiary zewnętrzne to 60cm x 40cm x 40cm co daje objeto¶ć ok.65l. Cało¶ć została skręcona i zklejon± wikolem i uszczelniona silikonem. Na cało¶ć poszła szpachla do dewna i okleina drewnopodobna. Obudowa jest na kształt prostok±ta bez żadnych hi-end'owych kształtów ponieważ zależało mi bardziej na lepszej akustyce ,a rożne fantazje mogły by sprawić że obudowa była by nieszczelna. Za jaki¶ czas mam zamiar zmienić okleine na formir i wtedy może się pobawie w jaki¶ tunning.

Cenny:
    gło¶nik terminal zwrotnica b-r+przesyłka ok 175 zl.
    +reszta kosztów dokładnie nie pamiętam. My¶le że z cało¶ć± zmie¶ciłem
    się w 350-400 zl.

napędzam jakim¶ wzmacniaczem którego znalazłem w domu niewiem jak±
    ma moc ale sobie radzi z tym stx'm i to jeszcze z dużym zapasem chyba jest to co¶ ze stajni unitry, postaram się wrzucić jakie¶ foto.

Odsłuch na pocz±tku się bardzo zaskoczyłem ponieważ usłyszany bass był
    krótki i dynamiczny a ja do takiego nie byłem przyzwyczajony (poprzednik sub-alphard)

teraz foto:

Fajne!
  • #5 17 Cze 2005 22:21
    ar2rek.w
    Poziom 18  

wyglad ładny, ale nie wydaje mi sie zeby bylaby to przemyslana konstrukcja. Mogles przynajmniej zastosowac tunele b-r z duzymi profilami a wyloty dac z tylu obudowy.
    Wogole nie rozumie takich konstrukcji??? po co budowac subwoofer na glosniku 300W jesli nie ma sie czym go napedzic(ta unitra nie ma wiecej niz 30W). Im czesciej zmieniam wzmacniacze w subwoferach tym bardziej doceniam ich OGROMNE znaczenie.
    Jestem ciekaw czy wlasciciel konstrukcji przewidzial kolejne 200zl na pozadny wzmacniacz z filtrem niskotonowym?

ps. ten model glosnika, stxowi wyszedl naprawde ladnie, oczywiscie pod wzgledem wygladu bo nie mialem go jeszcze okazji uslyszec.

• #6 17 Cze 2005 23:09
    latawiec666
    Poziom 16  

według mni jest to bardzo udana konstrukcja!!!:)
    co to za wzmacniacz na ziemi lezy:>

• #7 17 Cze 2005 23:14
    djbolo
    Poziom 31  

Mi sie tez podoba. Tylko nigdy nie spodobaja mi sie rurki z ostrymi zakonczeniami...

:arrow: ar2rek.w - nie ma co sie czepiac o wzmak. Nie tak od razu mozna wszystko miec. Sam wiem to po sobie, jak glosnik 250W napedzalem wzmacniaczem TDA. Teraz trafil do auta pod rękę Blaupunkta i mu zapewne lepiej. Czasem jest tez tak, ze sluchaczowi moze wystarczyc to co ma.

• #8 17 Cze 2005 23:39
    Quantixer
    Poziom 11  

Musze przyznać, że nawet mi się podoba. Ogólnie rzecz mówi±ć dobra robota tylko rzeczywi¶cie musisz zadbać o odpowiedni napęd do takiego gło¶nika żeby dopiero wydobyć z niego basss ;)

• #9 19 Cze 2005 20:13
    SuWeK
    Poziom 11  

dzi´ki piórko za te zdj´cia, również wszystkim którzy odpowiadali na forum
    ( http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic292228.html )Na tym forum rzuciłem temat odpowiedniego wzmacniacza lecz nie dostałem żadnych konkretnych odpowiedzi, szkoda, więc narazie zostało tak jak jest.

w opisie napisałem że za jaki¶ czas zmienie okleinę na jaki¶ fajny formir i wtedy może poprzerabiam front. Na przód rzucę fajny panel z zaszpachlowanymi b-r ale to dopiero wtedy gdy będę robił małe podłogówki
    (co s±dzicie o takiej kombilacji:
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=50
    +
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=1&vSubPage=19
    +
    http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=2&vSubPage=326)

ps: poradĽcie co¶ z wzmacniaczem ten sobie nieĽle radzi ale jednak może przyda się do podłogówek.

• #10 15 Sie 2005 10:56
    saimon500
    Poziom 14  

Subik ładny tylko te tunele bas-reflexu faktycznie można by wymienić. Poprawiłbym obudowę- wzmocnienia w ¶rodku, może ¶ruby z kotwami od ¶rodka. A apropo napędu czy mostek 2xTDA wystarczy do napędu tego gło¶nika? Czy da się z niego wycisn±ć wtedy max? Czy lpiej by się sprawdził gło¶nik (podobnych rozmiarów- STX ale 150W).
    pozdrawiam

• #11 15 Sie 2005 11:16
    mumian
    Poziom 15  

tda jest zasłaby trzeba poż±dnego wzmaka na tranzystorach może pa300?

• #12 15 Sie 2005 11:21
    SKT
    Poziom 12  

Osobi¶cie i do podłogówek i do suba radziłbym zrobić co¶ na tranzystorach. Jest to najpewniejszy sposób zrobienia wzmacniacza o sporej mocy za niewielk± kasę. co do wzmaka to dobrze było by go wyposarzyć w jaki¶ przedwzmacniacz (również na tranzystorach). Wtedy mógłby¶ w pełni odkry¶ tajemnice swojego własnego sprzętu. Nie polecam mostka TDA :(

Sub mi się podoba, te BRy mogłe¶ trochę zeszlifować papierkiem ¶ciernym (tak na okr±gło), ale jednak preferuję wyprowadzenie BR z tyłu obudowy. Kolor też jest ładny, ale osobi¶cie preferuję czarne zespoły gło¶nikowe :) Napisz jeszcze co¶ o nim jak gra, tylko na lepszym wzmacniaczu powinno się przeprowadzać testy, na tym malutkim co leży na podłodze to nie rozwinie skrzydeł!! :D:D:D:D:P

Chyba mile Cię zaskoczył ten sub w porównaniu do Alpharda? Jako¶ć jako¶ci nie równa:/

Pozdrawiam!

SKT

PS MUMIAN: nie wiem czy PA300 nie byłby już za mocny do tego gło¶niczka, my¶lę że koło 100W mocy by mu wystarczyło, chociarz można dać mocniejszy wzmak i go nie wysterowywać na maxa!! :D:D:D:D:D:D

• #13 15 Sie 2005 11:45
    Marcin_126
    Poziom 16  

Ponieważ też jestem w trakcie robienia suba (na STX 27-150) ale nie wiem jak wykończyć obudowę, dlatego mam pytanko "co to za okleina" bo nawet ładnie wygl±da?

• #14 15 Sie 2005 17:09
    mumian
    Poziom 15  

SKT napisał:

PS MUMIAN: nie wiem czy PA300 nie byłby już za mocny do tego gło¶niczka, my¶lę że koło 100W mocy by mu wystarczyło, chociarz można dać mocniejszy wzmacniacz i go nie wysterowywać na maxa!! :D:D:D:D:D:D

sory chodziło mi o napęd do suba autora tematu :|
    pozdrawiam

• #15 19 Sie 2005 12:15
    SuWeK
    Poziom 11  

sub gra naprawdę fajnie, ostatnio skupilem sie nad budow± podlogówek na ktore sa już zbudowane i czekaj± na reszte, okleina to zwykla pcv 45 cm kolor wybralem taki bo mi się najbardziej podobał. gdy beda podłogówki to wykończe je debowym fornirem i przy okazji suba.

Co do wzmacniacz poważnie się zastanawiam nad tym http://matronix.pl/?cmd=WST300TP#

mysl´ że gdy czło¶ć skończę to będę mial fajny zestawik 2+1 na sylwestra czyli moje imieniny a pozniej dorobie centralny i tylne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME