Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bolero 200 jak zdjąć tylną obudowę?

dar1d 13 Lis 2015 19:50 891 11
  • #1 13 Lis 2015 19:50
    dar1d
    Poziom 9  

Witam wszystkich, dopadło mnie po bardzo wielu latach aby rozebrać moje Bolerko 200. W jednej kolumnie słychać tak jakby charczenie ale podejrzewam że to zawieszenie głośnika niskotonowego. Kolumny dla mnie są spoko i nie chcę ich wymieniać na żadne inne napędam je Pioneerkiem A-66x i grają zaj...cie. I teraz pytanie jak zdjąć tylą ściankę, waliłem klockiem drewnianym przez wylot basowy ale i tak nic. Może ktoś ma jakiś pomysł?

• #2 13 Lis 2015 21:16
    goldi74
    Poziom 43  

Tylna ścianka nie jest przykręcona? No chyba, że wkręty zostały już odkręcone a ścianka nadal się trzyma?

• #4 14 Lis 2015 04:14
    wkj
    Poziom 34  

Trzyma właśnie ta uszczelka, która moim zdaniem po latach zamieniła się w formę kleistej taśmy. Też miałem z tym problem bo pasowanie tyłów jest bardzo dobre.
    Z reguły jak nie chciał mi wyjść tył (też przez br waliłem i nic) to odkręcałem terminal przyłączeniowy, wkładałem palce i ciągnąłem za tył ku górze, czasami pomagało opukanie gumowym młotkiem boków, by chociaż połączenie z jedną ścianką "puściło". Jak tył zaczął lekko się ruszać to już bez ceregieli wychodził.

Nie podważaj w rogach od zewnętrznej strony bo wyłamiesz płyty kawałek, wiór jest słaby pod tym względem.

• #5 15 Lis 2015 18:47
    dar1d
    Poziom 9  

Śruby no bez przesady odkręcić się dały z łatwością, za otwór po zdjętym gnieździe do podłączenia przewodów głośnikowych też próbowałem ciągnąć i kurcze nic. Szkoda mi coś popsuć w kolumnie. Teraz chwilowy brak czasu bo praca, rodzina i itp..No ale jak ktoś znajdzie jeszcze jakiś sprawdzony sposób to proszę dawać może nie jestem sam i ktoś aktualnie też ma ten problem. Pozdrawiam wszystkich..

Dodano po 3 [minuty]:

Tak jak powiedział "wkj" podejrzenie pada na tą uszczelkę że po tylu latach stała się jak klej. Z drugiej strony też na plus bo kupiłem je bardzo dawno używane i wiem że nie było grzebane przez pseudo fachowców.

• #6 15 Lis 2015 18:53
    wkj
    Poziom 34  

Do wyjęcia tyłów trzeba użyć sporej siły, też się męczyłem.

• #7 15 Lis 2015 18:58
    dar1d
    Poziom 9  

I jeszcze coś, kiedyś widziałem na aukcji Bolero 200 jak ktoś założył głośniki chyba basowe (tak wyglądały) na przodzie kolumny pod średnimi :), masakra. A tak szczerze, odwiedzając wszelkie fora dziwię się że te kolumny nie są doceniane. Przy dobrym wzmacniaczu, pomieszczeniu i ustawieniu grają rewelacja. Sąsiedzi też nie narzekają na miękki masujący basik hahaha.. bo do tej pory nikt nie przyszedł z awanturą..

• #8 15 Lis 2015 20:01
    wkj
    Poziom 34  

Miałem kilka par przez swój żywot - uwierz mi są lepsze z tonsila od nich. Dlatego osobiście nie uważam je za najtrafniejsze i najlepsze. Przypomnę tylko że jak na czasy w których powstawały to "trzymały fason".

• #9 15 Lis 2015 22:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

@wkj Zależy co kto lubi. Jak ktoś stawia przede wszystkim na bas, to Bolero 200 będą ok. Oczywiście że lepiej byłoby mieć Bolero 300, ale sam wiesz jak wygląda ich osiągalność.

• #10 16 Lis 2015 05:49
    wkj
    Poziom 34  

Nie koniecznie mówię o 300tkach, tango 200 już je "zjadają".
    Ostatnio porównywałem B200 ze scherzo 200 i wyglądało jak gdyby bolero miały niższy bas, miękki ale w górnych rejestrach niskotonowych był "dołek".

• #11 19 Lis 2015 20:16
    dar1d
    Poziom 9  

No ale wiecie za takie pieniądze to kolumny są ok. Pozdrawiam.

• #12 18 Mar 2016 18:29
    dar1d
    Poziom 9  

Dałem radę, gumowy młotek i coś ala stylisko od siekiery kupione w Castoramie. Głośniki oddałem do regeneracji do Tonsila (super zrobione więc szczerze polecam- niż jakiegoś magika w garażu) wróciły i zamontowane i wszystko ok. pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME