Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór telewizora. (40-50 cali)

Wuodar 15 Lis 2015 19:07 2721 44
  • #1 15 Lis 2015 19:07
    Wuodar
    Poziom 1  

Witam! Kończę remont domu, w zasadzie to pozostało mi kilka rzeczy do zrobienia. W związku z tym chciałem wymienić telewizor (aktualnie mamy starą bańkę sprzed kilku ładnych lat). Polećcie mi coś z 2-3 przedziałach cenowych: do 1800zł, 2400zł i 3000zł. Nastawiam się na coś poniżej 50", aczkolwiek możecie polecić coś większego, powołam się pewnie na wasze wskazówki. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale będę patrzył na TV z odległości ok. 3,5m. Zależy mi na jakości obrazu, dostępie do internetu, oraz w miarę możliwości przyzwoitym dźwięku.
    Pozdrawiam i liczę na pomoc!
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4mx5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? najczęściej 2-3 (aczkolwiek jesteśmy pięcioosobową rodziną)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Często bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć na ścianie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor ma być na ścianie z oknami (czyli w naszą stronę, gdy patrzymy się na telewizor)
    7. Jaki masz obecnie telewizor? grundig (nie mogę znaleźc modelu) ok. 20"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dostęp do internetu, biblioteki filmów
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał satelity (w przyszłości mam zamiar zmienić na internetowy)
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 8-10h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie znam się
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport/filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? blisko zera
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 40"-50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakośc dźwięku i obrazu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? zdecydowanie po południu, wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? cięzko mi sie określić, max 3000zł, aczkolwiek proszę o tańsze oferty
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie chcę 3D

• #2 15 Lis 2015 21:32
    Nicedog
    Poziom 23  

Wuodar napisał:
    Polećcie mi coś z 2-3 przedziałach cenowych: do 1800zł, 2400zł i 3000zł. .........17. Preferencje co do wielkości? 40"-50"
    Polecam jakościowo bardzo dobrą markę PANASONIC.
    Tutaj do pomieszczenia 4m x 5m i oglądania z odległości 4m - według mnie optymalny byłby np. Panasonic TX-50CS520E, który spełnia m.in. warunek: "nie chcę 3D".
    http://www.ceneo.pl/36493177#tab=spec
    lub http://allegro.pl/telewizor-panasonic-tx-50cs520e-50-full-hd-smart-i5777815808.html - oferta nr 5777815808 w cenie 2 179 zł + 30 zł przesyłka.

• #3 16 Lis 2015 02:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz 4 metry i chcesz poniżej 50 " ?

Z dobrych masz :
    - Sony 50 W 755
    - Philips 50PFH6550
    - Hitachi 49HGW69
    - Sharp 49CFE5002
    - Samsung 50H6400

Panasonica możesz spokojnie odpuścić. Tegoroczne model są słabe.
    A model 50CS520 - jest bardzo słaby.
    Chyba faktycznie spełnia jeden warunek brak 3D.

Jeśli musi być Panasonic to modlee z ubiegłego roku.

• #4 16 Lis 2015 12:08
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Tegoroczne model są słabe.
    W ubiegłym roku był model Panasonic TX-50AS500E.
    Tutaj > http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-50cs520e-test.html jest również krótkie porównanie najważniejszych cech TX-50CS520E (rok 2015) z ww. TX-50AS500E (rok 2014).
    Schodzący z rynku Panasonic TX-50AS500E (rok 2014) > http://www.ceneo.pl/30688255 ma niemal identyczne parametry jak TX-50CS520E (rok 2015) - i jest przy tym około 900 zł tańszy.

Zatem
    LOCOLOCO napisał:
    Jeśli musi być Panasonic to modele z ubiegłego roku.
    - i tu można się zastanowić, czy ten ww. Panasonic TX-50AS500E (rok 2014), który przede wszystkim jest o 900 zł tańszy nie byłby w tym przypadku najbardziej sensownym wyborem.

Wiosną tego roku, kiedy kupowałem 42" telewizor dla matki i w tym kierunku robiłem szerokie rozeznanie pośród modeli wielu producentów - to wszyscy, w tym również fachowcy z tej branży, polecali mi tylko i włącznie uznaną, solidną i niezawodną markę PANASONIC.
    Dobór telewizora. (40-50 cali) <-------- Z tego Panasonica jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni - pomimo, że nie obsługuje on internetu.

• #5 16 Lis 2015 19:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oj słabi to fachowcy. Panasonic wypuścił najsłabsze modele w tym roku w historii.

Oto przykład : Ubiegłoroczny model 48AS640 był na matrycy natywnej 100Hz miał dwa piloty i jakość rewelacyjną nawet do kwoty 3500 zł - a kosztował 2199 zł
    Następca kosztował 2999 zł , jest na matrycy 50 Hz i nie posiada drugiego pilota i jest montowany w montowniach .
    A jakość to różnica dwóch klas.
    I tak jest w innych grupach producenta.

Polecali owszem ale model z poprzednich lat.
    Nawet za polecanie Panasonica w każdej klasie ludzie nas obrażali że tylko Panasonic.
    Ale warto było bo radość tego co nabył była uzasadniona.
    Poczytaj tych co teraz kupili...

• #6 16 Lis 2015 21:25
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Panasonic wypuścił najsłabsze modele w tym roku w historii.....Poczytaj tych co teraz kupili...
    W moim poście nr 4 piszę nie o tegorocznym, lecz o ubiegłorocznym modelu Panasonica TX-50AS500E - co zresztą Kolega już poparł słowami:
    Cytat:
    Jeśli musi być Panasonic to modele z ubiegłego roku.
    A zatem czytanie opinii tych co teraz kupili jest w przypadku Panasonica z 2014 roku raczej niepotrzebne.

Proponuję skupienie uwagi na tym właśnie ww. modelu Panasonica TX-50AS500E z 2014 roku - tym bardziej, że ma on "niemal identyczne parametry jak TX-50CS520E (rok 2015), a przy tym jest około 900 zł tańszy, co w przypadku kupującego ma przecież dość istotne znaczenie. Nie sztuką jest zakupienie czegoś, co jest drogie. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest rozsądny zakup, gdzie przy sensownej, wypośrodkowanej cenie oczekiwana trwałość i jakość produktu jest wystarczająco poprawna. Od dawna panuje zasłużona opinia, że telewizory Panasonic są mało awaryjne.

Nie podzielam opinii Kolegi:
    Cytat:
    Oj słabi to fachowcy. Panasonic wypuścił najsłabsze modele w tym roku w historii.
    , albowiem model Panasonica, który zakupiłem dla mojej matki nie był najnowszym modelem z tego roku.

Zdarzenie, że Panasonic akurat w tym roku odnotowuje mało rewolucyjne osiągnięcia w telewizorach - wcale nie skazuje tej firmy na totalne napiętnowanie. A czy inni producenci zawsze, rok w rok, utrzymują idealny, najwyższy poziom ? Na pewno nie - bo takie cuda w praktyce się nie zdarzają.
    Panasonic to tradycja, to jeden z najsolidniejszych producentów w branży elektronicznej - i nie zmieni tego fakt, że być może w tym roku Panasonic nie "zabłysnął" tak, jak zabłysnąć powinien.

• #7 16 Lis 2015 21:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 17 Lis 2015 19:02
    Jakobo
    Poziom 9  

Witam!
    Piszę w imieniu mojego brata- autora tematu.
    Panowie, dziękuję bardzo za porady!
    Wnioskując po lekturze, model Panasonic TX-50AS500E będzie najrozsądniejszą z propozycji?
    Czy któryś z podanych modeli przez LOCOLOCO:
    - Sony 50 W 755
    - Philips 50PFH6550
    - Hitachi 49HGW69
    - Sharp 49CFE5002
    - Samsung 50H6400
    jest modelem o podobnych ( lepszych ) parametrach od Panasonica?

I teraz mam jeszcze jedno pytanie. Jestem totalnym laikiem i nie znam się na funkcjach, jakie oferują producenci w telewizorach. Czytałem o różnych dodatkach ( jakieś SaS, My Stream i masa innych... ). Chciałbym kupić telewizor, który nie ma zbędnych wodotrysków, ale ma to co niezbędne.
    Na razie w domu mamy satelitę, w przyszłości może będzie to telewizja internetowa ( są plany na budowę światłowodu w mojej miejscowości ) - chciałbym więc, aby telewizor mógł w pełni wykorzystać tą opcję.

Najbardziej jednak zależy mi na jakości obrazu ( i ew. dzwięku. Ale w tym przypadku pewnie i tak trzeba będzie zainwestować w zewn. audio ).

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

EDIT:
    Czy odświeżanie na poziomie 100Hz to dobry wynik ( mam na myśli ww. Panasonica )?

• #9 18 Lis 2015 14:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli kupisz stary model to OK.
    Ale Panas był na matrycy natywnej 50Hz.

A ja Ci podałem modele z matrycą 100 Hz - Philips i Samsung.

• #11 18 Lis 2015 19:10
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #12 18 Lis 2015 20:51
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Natywne to 50Hz.
    Gdzie są co do tego podane wiarygodne fakty, gdzie to jest jednoznacznie opisane?

Ponadto np. tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/106897-tv-z-matrycami-50hz-oraz-100hz.html - ta polecana przez Kolegę marka telewizora Samsung wcale nie jest chwalona, no i pisze tam jeszcze, że "na LCD z przed 4 lat (matryca natywna 50hz) obraz bardziej jest płynny niż na matrycach 100hz ,na których obraz bardziej skacze w każdym nawet wolnym ruchu."
    A zatem gdzie leży prawda ?

Tutaj > http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tele...hd-poradnik-jak-wybrac-3482/strona/12451.html podano wiele bardzo cennych i fachowych wskazówek w wątku częstotliwość odświeżania (Hz), gdzie m.in. pisze, że "w praktyce jednak trudno dostrzec różnicę w obrazie nawet pomiędzy odświeżaniem 60 a 120 Hz, iż podczas oglądania telewizji SD lub HD różnice są praktycznie niewidoczne, iż w Europie większość standardów opiera się na 50-hercowym odświeżaniu, ale materiały nadawane przez poszczególne stacje cechują się zazwyczaj 25 lub 30 klatkami na sekundę, więc przy odświeżaniu 60 Hz telewizor i tak będzie wyświetlał dwa razy każdą klatkę".
    A zatem czy warto tu przy zdecydowanie korzystnej cenie "rozdzielać włos na czworo" - tym bardziej, że tak renomowana i solidna firma jak Panasonic nie robiłaby z siebie "błazna" przez nierozsądne zaniżanie oczekiwanych przez rynek standardów.
    Tutaj > http://www.ceneo.pl/30688255#tab=spec przecież wyraźnie pisze, że częstotliwość odświeżania w tym Panasonic TX-50AS500E - to 100 Hz i bez jednoznacznych dowodów bardzo wątpliwe jest stawianie takich podejrzeń, aby miało to być jakieś bezecne mijanie się z prawdą.

LOCOLOCO napisał:
    Przecież to jest 100 Hz ale marketingowe BLS.
    Co to znaczy "marketingowe BLS" ? Szukałem tego w Googlach i jakoś nie znalazłem takiej definicji.
    Skoro Kolega już podaje: "Przecież to jest 100 Hz" - to wypadałoby wyjaśnić w czym tkwi i jak bardzo istotna jest nadmierna dbałość o 100 Hz ?

• #13 18 Lis 2015 23:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Różnice widzi nawet małe dziecko.

BLS (Backlight Scanning)
    http://www.lcd-compare.com/definition-de-panasonic-bls.htm

Tu masz dalej bełkot na 1600Hz.
    https://www.youtube.com/watch?v=Gort1EyiSNA

Film z różnic płynności 50 Hz i 100 hz jutro umieszczę na Youtube.
    Jeśli chcesz wybierać 50 hz wybieraj.
    Można je wybierać do wielu potrzeb , ale u Ciebie powinno być natywne 100 HZ.
    Zrobisz jak uważasz.

Wszystkie firmy robią z siebie "błazna" bo wymyśliły BLS, PQI i inne.
    Wg Ciebie ten co ma 1600 Hz jest 16 razy lepszy od tego co na 100Hz ???
    Tak ?

• #14 19 Lis 2015 00:10
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli chcesz wybierać 50 hz wybieraj.
    Można je wybierać do wielu potrzeb , ale u Ciebie powinno być natywne 100 HZ.
    Zrobisz jak uważasz.
    Proszę, abyś nieco uważniej przeczytał moje powyższe posty. Ja przecież nic nie pisałem, że ten Panasonic TX-50AS500E ma 50 Hz.
    Ja po prostu Ciebie zapytałem: "Gdzie są co do tego (tj. do Twojego przekonania o natywnych 50Hz) podane wiarygodne fakty, gdzie to jest jednoznacznie opisane?".

Ponadto nie ja jestem autorem tematu, który chce zakupić telewizor - dlatego do mnie nie kieruj tej uwagi:
    Cytat:
    Zrobisz jak uważasz

LOCOLOCO napisał:
    Wg Ciebie ten co ma 1600 Hz jest 16 razy lepszy od tego co na 100Hz ???
    Tak ?
    Tutaj znowu nie rozumiem - dlaczego aż z trzema znakami zapytania w tym wątku zwracasz się do mnie?
    Przecież ja na tym forum nic o 1600 Hz nie wspominałem, a tym bardziej nie robiłem żadnych porównań do 100 Hz.

LOCOLOCO napisał:
    Tu masz dalej bełkot na 1600Hz.
    Z tego co zrozumiałem - to na tym filmie pokazane jest, że Panasonic VT50-Serie (2012) potrafi za pomocą specjalnych algorytmów samodzielnie wstawić dodatkowe klatki do wyświetlanej animacji, czyli coś podobnego opisane jest w tym linku http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tele...d-poradnik-jak-wybrac-3482/strona/12451.html,, który już podawałem w moim poście nr 12.

• #15 19 Lis 2015 01:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zapytaj Panasonica - powie Ci prawdę - bo Panasonic AS500 miał i ma matrycę 50 hz i nikt tego nie ukrywa! Ja znam bardzo dobrze ten telewizor ma 50 Hz i w swojej klasie
    gra bardzo dobrze !

Napisałem 1600 Hz bo dajesz się nabierać na inne zabiegi marketingowe, to zapewne cyferki tej wielkości powinny robić na Tobie też piorunujące wrażenie.
    Są trzy rodzaje matryc 50 Hz, 100 Hz i 200 Hz.
    Te ostatnie stosuje się wyłącznie w najdroższych modelach.
    W modelach najtańszych i również w tym roku średnich, nad czym ubolewam - stosuje się matryce 50 Hz. Ten model ma natywne 50 Hz.

• #16 19 Lis 2015 13:15
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Napisałem 1600 Hz bo dajesz się nabierać na inne to zapewne cyferki tej wielkości powinny robić na Tobie też piorunujące wrażenie.
    Kolega wybaczy - ale ja w kontekście tego, co już powyżej napisałem - naprawdę nie rozumiem tych dalszych imputacji.
    Dlaczego i na jakiej podstawie Kolega twierdzi, że daję się nabierać? Dlaczego Kolega się uparł, aby wmawiać mi coś, co jest tylko Kolegi nieuzasadnioną wyobraźnią.
    Gdzie Kolega widzi, że ja się rzekomo na "1600 Hz dawałem nabierać i inne zapewne cyferki tej wielkości robiły na mnie też piorunujące wrażenie."?

Producent nie może sobie, o tak dowolnie uprawiać oszustwa na Kliencie, czyli wbrew prawdzie wypisywać czegoś o swoim produkcie, czego w rzeczywistości nie ma - a za co przecież "ciężkie pieniądze" płaci Klient. Jeżeli dany producent czegoś takiego by się dopuścił - to musi się liczyć z odpowiedzialnością prawną, a także jego konkurencja narobiłaby mu takiego negatywnego rozgłosu, że on wraz z swoimi produktami szybko byłby "zmieciony" z rynku.

Toteż nie powinien Kolega mieć do mnie pretensji o to, że przyjmuję do wiadomości fakty, które producent podaje w opisie technicznym swojego urządzenia. A skoro Kolega uważa, że tacy renomowani producenci jak Panasonic swoich Klientów oszukują, to tak jak w poprzednich postach - nadal proszę Kolegę o podanie tu jakiegoś wiarygodnego dowodu (lub wiarygodnego źródła informującego), że ten ww. model ma natywne 50 Hz.
    W moich postach skupiłem uwagę tylko na Panasonic TX-50AS500E, w którego opisie technicznym wyraźnie podano, że jego częstotliwość odświeżania to 100 Hz, a gdyby było inaczej np. 50 Hz – to by przecież o tym napisali.
    Ponadto nie rozumiem, dlaczego Kolega kieruje do mnie pytania, które tego wątku, a konkretnie tego ww. modelu telewizora tj. Panasonic TX-50AS500E nie dotyczą:
    Cytat:
    Zapytaj Panasonica - powie Ci prawdę - bo Panasonic AS500 miał i ma matrycę 50 hz i nikt tego nie ukrywa! Ja znam bardzo dobrze ten telewizor ma 50 Hz i w swojej klasie
    gra bardzo dobrze !
    Ja przecież nie pisałem o Panasonic AS500 - a zatem po co odsyła mnie Kolega do producenta Panasonica, aby mi o tym telewizorze powiedział prawdę ?
    Mnie wystarczy prawda, która podana jest w danych technicznych przytoczonego przeze mnie Panasonic TX-50AS500E - i to wszystko.

Autor tematu prosił o podanie mu konkretnej propozycji modelu telewizora, który ewentualnie mógłby wziąć pod uwagę przy zakupie. A zatem zostawmy te poboczne wątki i skupmy się na konkretnych modelach.
    Skoro Kolega ma jakieś zastrzeżenia do zaproponowanego przeze mnie Panasonic TX-50AS500E, gdzie cena z uwagi na jego model z 2014 roku jest wyjątkowo atrakcyjna – to proszę po kolei wyliczyć, co takiego jest w nim rzekomo złe, aby miało jakiś naprawdę istotny wpływ na dyskomfort w jego codziennym użytkowaniu.
    Jeżeli Kolega zechciałby tu nadal podawać przykłady tych innych ww. modeli – to proszę również jednoznacznie uzasadnić, że te dodatkowo oferowane w nich „wodotryski” są aż tak bardzo potrzebne, że warto wydać na nie „ciężką kasę”.

• #17 19 Lis 2015 23:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie masz racji nie ma jednolitości prawa w tym względzie. Dlatego każdy producent podaje swoje marketingowe "chłyty"
    - Philips 50PFH6550 - ma 100 Hz
    - Samsung 50H6400 - ma 100Hz
    - Panasonic 48AS650 - ma 100Hz.
    - Toshiba 47 L7453 - ma 100 Hz
    - Sony 50 W 809 - ma 100 Hz

• #18 19 Lis 2015 23:38
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    - Philips 50PFH6550 - ma 100 Hz
    - Samsung 50H6400 - ma 100Hz
    - Panasonic 48AS650 - ma 100Hz.
    - Toshiba 47 L7453 - ma 100 Hz
    - Sony 50 W 809 - ma 100 Hz

No i ten ww. Panasonic TX-50AS500E też ma 100 Hz > http://www.ceneo.pl/30688255#tab=spec

• #20 20 Lis 2015 01:06
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Panasonic 50As500 ma matrycę natywną 50 HZ !!!!!!!!
    Skoro Kolega twierdzi, że tak jest - może zechce podać źródło tej Jego ww. informacji. Chciałbym tu przypomnieć, że w poprzednich postach ta prośba była kierowana do Kolegi już wiele razy.
    Przypominam również o cytacie z bardzo fachowego źródła podanym w moim poście nr 12, gdzie m.in. bardzo rozważnie pisze:
    Cytat:
    w praktyce jednak trudno dostrzec różnicę w obrazie nawet pomiędzy odświeżaniem 60 a 120 Hz, iż podczas oglądania telewizji SD lub HD różnice są praktycznie niewidoczne, iż w Europie większość standardów opiera się na 50-hercowym odświeżaniu
    Skoro tak jest - to nie ma o co "kruszyć kopii".

Podsumowując:
    Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku - to udany model, co już Kolega w powyższych postach przyznał.
    Ponadto nie ma żadnego przekonywującego dowodu na to, że ma on matrycę natywną 50 Hz. Oficjalne dane techniczne producenta podają częstotliwość odświeżania 100 Hz - i nie ma żadnego powodu, aby temu nie wierzyć, co już powyżej wyjaśniałem.
    Prócz tych rzekomych 50 Hz Kolega żadnych innych "wad" tego telewizora nie wymienił. A nawet, gdyby była tu ta rzekoma częstotliwość o wartości "tylko" 50 Hz (tutaj Kolega tej swojej teorii jeszcze nie udowodnił) - to w świetle fachowych publikacji ekspertów "w praktyce jednak trudno będzie dostrzec różnicę w obrazie".
    A zatem o co chodzi ? - kiedy cena jest wyjątkowo super atrakcyjna, a model telewizora jest od bardzo solidnego producenta Panasonic, który jest znany z tego, ze jego produkty są trwałe i nie tak szybko ulegają awarii, jak to ma miejsce w innych markach telewizorów.

• #21 20 Lis 2015 01:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To bardzo dobry model z 2104 roku nie produkowany od prawie roku, na matrycy natywnej 50 Hz.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/122380-spotify-connect-w-nowych-amplitunerach-arcam.html
    Polecam się dokształcić z lektury obowiązkowej i nie pisać głupot, że nie widać różnić między 50 Hz a 100Hz

• #22 20 Lis 2015 02:14
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Polecam się dokształcić z lektury obowiązkowej i nie pisać głupot, że nie widać różnić między 50 Hz a 100Hz
    Kolego - nie tak ostro. To co napisałem jest oparte na faktach, które podają źródła producenta. Zatem są dla mnie bardziej wiarygodne, aniżeli jakieś teorie "z palca wzięte". Toteż bardzo uprzejmie proszę nie czynić mi tu tak nieuzasadnionych uwag, że piszę głupoty.

Kolega cały czas w kółko pisze o "matrycy natywnej 50 Hz" - a skoro tak pisze - to niech chociaż poda wiarygodne źródło, że tak rzeczywiście jest. Tym bardziej, że na tym forum już tyle razy był o to proszony. W dzisiejszym świecie tylko udokumentowane fakty się liczą, a nie jakieś obiegowe, ustne teorie.
    Kolega pisze tylko ogólniki m.in. "polecam się dokształcić z lektury obowiązkowej". A jeżeli już tak bardzo mi coś poleca - to proszę niech określi i poda jakieś bliższe szczegóły tego co rekomenduje.

W moim poście nr 20 zrobiłem już podsumowanie co do Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku - gdzie m.in. przypominam wypowiedzi ekspertów, że nawet przy tych 50 Hz w praktyce jednak trudno będzie dostrzec różnicę w obrazie...różnice są praktycznie niewidoczne. Zatem gdyby było tych 50 Hz - to nie jest to żadna istotna wada przy tak super atrakcyjnej cenie. I tu nawet przy tych 50 Hz "świat się nie zawali".:)

LOCOLOCO napisał:
    To bardzo dobry model z 2104 roku nie produkowany od prawie roku,
    No nareszcie Kolega powiedział coś jednoznacznego - że ten ww. Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku - "to bardzo dobry model".

I chociaż jest "nie produkowany od prawie roku" - to na szczęście można go jeszcze zakupić np. na ceneo.pl > http://www.ceneo.pl/30688255

• #23 20 Lis 2015 03:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Chcesz stare kupujesz stare.
    Inni chcą nowe kupują nowe.
    Ja wolę z matrycę 100Hz szczególnie na wielkości 50".

Na pokazach nawet dzieci z przedszkola widzą różnicę.
    Ty nie widzisz to Twoja sprawa.
    Link podany - do dokształcenia.

• #24 20 Lis 2015 13:14
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:
    Chcesz stare kupujesz stare.
    Inni chcą nowe kupują nowe.

Na pokazach nawet dzieci z przedszkola widzą różnicę.
    Ty nie widzisz to Twoja sprawa.
    Link podany - do dokształcenia.
    To są nadal bardzo ogólne spostrzeżenia Kolegi - a nie jakieś konstruktywne konkrety. Zatem nie będę powtarzał tego, co już bardzo zrozumiale powyżej napisałem.

Ponadto na tym forum przede wszystkim nie o to chodzi - co "ja wolę"
    Cytat:
    , lecz co woli autor tematu za możliwie jak najbardziej przystępną cenę.
    Wystarczy, że wspomniani powyżej eksperci testujący telewizory wydali opinię, iż różnice w obrazie pomiędzy 60 Hz i 100 Hz są praktycznie niewidoczne - toteż proponuję, abyśmy już zakończyli tę dyskusję i zostawili w spokoju wspomniane przez Kolegę "dzieci z przedszkola". :)

• #26 20 Lis 2015 20:33
    Nicedog
    Poziom 23  

LOCOLOCO napisał:

http://www.hdtv.com.pl/forum/p...stapic-twoja-stara-plazme.html
    To jest podobny do tego.
    Najtańszy Panasonic z matrycą natywną z modeli ubiegłorocznych to:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/t...ozwiazania-w-nowej-klasie.html
    I zapraszam do przedszkola.
    Kolego, bez stosownego wyjaśnienia skaczesz z tematu na temat, podsyłasz jakieś linki - i tak naprawdę nie wiadomo o Ci chodzi. Toteż wybacz - do takiego intelektualnego, pełnego chaosu przedszkola w Twoim wykonaniu - to mnie nie zapraszaj.
    Powyżej już Tobie bardzo uprzejmie przypominałem, abyś wraz z ceną podał jakiś konkretny model telewizora i zrozumiale uzasadnił, czym np. wyróżnia się od konkurencyjnych modeli, czy proponowane w nim "wodotryski" są koniecznie potrzebne w codziennym użytkowaniu i czy wart jest swojej ceny itd. Ty zamiast skoncentrować się na konkretach robisz niepotrzebne parabole, zadziornie i chełpliwie pisząc np. o przedszkolach - co przede wszystkim nie jest potrzebne i pomocne dla autora tematu.

LOCOLOCO napisał:
    Testuję telewizory od 20 lat.
    Prawdę mówiąc, to każdy z nas od urodzenia "testuje" telewizory przez codziennie ich oglądanie. :)

• #27 20 Lis 2015 20:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Brawo, brawo, brawo - to mi się naprawdę podoba !

"Prawdę mówiąc, to każdy z nas od urodzenia "testuje" telewizory przez codziennie ich oglądanie."

• #28 22 Lis 2015 14:03
    zkepczynski
    Poziom 10  

Nie wiem czy mogę reklamować konkurencyjny portal, ale na hdtvpolska są testy panasonic as500 oraz cs520, które powinny rozwiać wątpliwości Nicedog-a. Linków nie podaję, można wygooglać.

• #29 22 Lis 2015 17:17
    Nicedog
    Poziom 23  

zkepczynski napisał:
    Nie wiem czy mogę reklamować konkurencyjny porta l, ale na hdtvpolska są testy panasonic as500 oraz cs520, które powinny rozwiać wątpliwości Nicedog-a. Linków nie podaję, można wygooglać.
    Dziękuję Kolego - ta zasugerowana przez ciebie strona > http://hdtvpolska.com/topic/34624-test-panaso...a-tx-50as500-as500-va-tani-idealny-do-filmow/ jednoznacznie potwierdza, że na tym forum jednak polecam bardzo dobry model telewizora 50 calowego, gdyż m.in. pisze tam :
    Cytat:
    Panasonic TX-50AS500E jest chyba najlepszym telewizorem LCD dostępnym obecnie na rynku (patrząc oczywiście na ekrany bez strefowego wygaszania) i przewyższa pod tym względem testowany przez nas bardzo dobry AS600. Czapki z głów Panowie! W tej klasie to ewenement.[ ]....Ogólnie rzecz biorąc, odwzorowanie kolorów po kalibracji jest co najmniej dobre. Jeżeli dodamy do tego głęboką, niemal smolistą czerń to stanie się jasnym, dlaczego obrazy wyglądały bardzo atrakcyjnie.

Ponadto w podsumowaniu tego testu na ww. stronie napisano:
    Cytat:
    Jeżeli szukacie dużego, lecz przy tym taniego ekranu do kina domowego, to Panasonic TX-50AS500E nie ma sobie równych. Choć pozbawiono go funkcji upłynniania ruchu, to zmierzona wartość kontrastu stawia go w absolutnej czołówce telewizorów LCD dostępnych na naszym rynku. TX-50AS500E to naprawdę udany duży telewizor klasy podstawowej w przystępnej cenie. Polecamy!

Zatem autorowi tematu warto się zastanowić nad ewentualnym zakupem tego ww. telewizora, który na tym forum od początku z takim uporem polecam, a który jest oferowany w dość przystępnej cenie.

• #30 22 Lis 2015 20:11
    zkepczynski
    Poziom 10  

Do filmów w tej kategorii cenowej zapewne, dla miłośników sportu niekoniecznie (ze względu na 60hz matrycę i brak upłynniaczy). Proszę przeczytać w recenzji o odwzorowaniu ruchu.
    Ps. Cała dyskusja jest czysto akademicka, bo zeszłoroczne modele są niedostępne. Chyba, że jakiś model z ekspozycji, ale to i tak nie w tej cenie, o której pisał Nicedog. Proponuję skupić się na modelach dostępnych.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme