Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jak wgrać bios do soltek sl75drv5

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak wgrać bios do soltek sl75drv5
Autor
Wiadomość
mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 10 Cze 2005 20:53   

witam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mam jeden problem!!!
nie wiem jak zaaktualizowac bios w moim solteku sl75drv5...
pobrałem bios ze strony producenta i cos tam po angioelsku sie doczytałem ze trzeba utwozyc dyskietke startowa z biosem i programem awdflash.exe i go uruchomic w dosie... wiec to zrobiłem:
wsadziłem płytę instalacyjną windowsa 98 potem zrobiłem uruchom z obsługa cd-rom i włączył sie dos, nastempnie wsadziłem dyskietke z biosem i programem awdflash i wpisałem komende awdflash.exe i sie nie włancza tylko sie pojawia juz nie pamietam co... ale na koncu pisze ponow prube i trzeba nacisnac "P" tak jak by nie było programu na dyskietce!

to co jest napisane w instrukcji załączonej do biosu:
Upgrading the System Bios

Step 1. Please visit the board maker's website, download the latest BIOS file and Award Flash utility (AWDFLASH.EXE).The Bios file will be in a *.bin Format,(*stands for the specific bin file name).

Step 2. Create a pure bootable diskette by including only the Drvspace*.bin file, Io.sys and the AWDFLASH.EXE onto the diskette. This program only works in pure DOS environment, the utility can not be worked in win95/98/ ME/NT/2000/XP.

Step 3. Insert the diskette into drive A; reboot your system from the disk.

Step 4. Type Awdflash *.bin /sn/py/cc and then press "ENTER"to run BIOS upgrade program. (*.bin depends on your Mainboard Model and version code). Instead of typing *.bin, you should replace the * with the specific .bin file name for your Mainboard.

Step 5.Please press "F1" or "F10" to exit or reset your system.
"WARNING" If you receive the message WRITE FAIL while award "FLASH MEMORY WRITER" is verifying the Flash memory, just repeat the process. Please DO NOT reset or turn off the system. If the award memory flash utility is not able to update the BIOS successfully, your system may not be able to boot up.

Step 6.You will need to see the message "CMOS checksum error-Default loaded" while booting the system. Press "DEL" to enter BIOS setup to run CMOS setup utility, then reload "LOAD SETUP DEFAULTS" or OPTIMISED DEFAULTS" and save this change.

The Parameters of AWDFLASH.EXE
/ sn: No original BIOS backup
/ py: Program flash memory
/ cc: Clear CMOS data after programming.

Note: User can type AWDFLASH / ? to get further details about parameters. Wrong use of Parameters will damage the BIOS information, so that we strongly recommend not using or adjusting the parameters unless you understand their function.

After upgrade, please press "F1" or "F10" to exit or reset your system.

WARNING: If the message "WRITE FAIL" appears while Award "FLASH MEMORY WRITER" is verifying memory, just repeat the process, please DO NOT reset or turn off the system if the "AWARD FLASH" utility was not able to update the BIOS successfully as the system may not be able to boot up.

NOTE: You will see a message "CMOS checksum error -Default loaded during system boot. Please press "DEL" to run CMOS setup utility, then reload "LOAD OPTIMIZED DEFAULTS" and save this change.

Dodano po 2 [minuty]:

prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Cze 2005 20:53   

Powrót do góry

yaurent
Specjalista od radiokomunikacji
Specjalista od radiokomunikacji

Miasto: Kraków

Post#2 11 Cze 2005 12:20   

Re: jak wgrać bios do soltek sl75drv5

Zrób inaczej: sformatuj dyskietkę i zaznacz "kopiuj pliki systemowe", po czym wgraj na nią program do flaszowania i nowy bios. Komputer przestaw na start z dyskietki i powinno pójść jak po maśle.....
Powrót do góry

Kolobos
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Warszawa

Post#3 11 Cze 2005 13:19   

Polecam ten obraz dyskietki:
http://www.abitfaq.it/Files/drdflash.exe
Wystarczy go uruchomic i sam sie wypakuje na dyskietke, nastepnie dograj na dyskietek awdflash oraz plik z biosem i po uruchomieniu z niej komputera wpisz:

awdflash.exe nowybios.bin kopia.bin /sy /py

Za nowybios.bin oraz awdflash.exe wstaw swoje nazwy plikow i bios sam sie wgra oraz utworzy sie kopia oryginalnego biosu na dyskietece pod nazwa kopia.bin.
Powrót do góry

nightlady
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łódź

Post#4 11 Cze 2005 14:41   

po pierwsze, kiedy chcesz wgrac bios i startujesz kompa z dyskietki startowej 98 nie bierz opcji startu "uruchom z obsługa cd-rom" ani "bez obsługi cd-rom" tylko tę opcję z linia polecen, zeby przy starcie komp nie zaczytywał dosa !!!!!!

na dyskietce z której będziesz wgrywał bios, musi byc plik awdflash.exe ( do biosu firmy award ) i plik bin z biosem np. new.bin Mozesz zrobic tak jak napisał Kolobos, ale mozesz tez uruchomic awdflash.exe - on posiada swoje menu, po uruchomieniu flashera najpierw robisz sobie kopie swojego starego biosu ( tak na wszelki wypadek ) do pliku np. old.bin. Nastepnie wgrywasz nowy bios wskazując mu plik z nowym biosem na dyskietce np. new.bin
powodzenia :)
Powrót do góry

mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 11 Cze 2005 14:54   

hmmmm cos ssie wgrało ale jest to ta sama wersja (nie nowsza) jak pisało na stronie producenta z 2003r a jest z 2002r
moze ktos zna jakies modyfikowane biosy do mojej płyty?
pozdro
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#6 11 Cze 2005 14:58   

Tego BIOS-a miałeś?
http://81.169.156.245/soltek.de/soltek/download_file/BIOS/awd/awd-socketA/75drv5/75drv518.zip
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2005 14:58   

Powrót do góry

mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Post#7 Post autora tematu 11 Cze 2005 15:07   

ja brałem go ze strony angielskiej a nieniemieckiej ale zara sprubuje.
aha i zrobiłem jak kazał Kolobos i pojaiwł mi sie komunikat na koncus SOURCE FILE NOT FOUND!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2005 15:07   

Powrót do góry

nightlady
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 11 Cze 2005 15:09   

:) Najwazniejsze ,że sie udało :) zawsze najgorzej pierwszy raz, nowszego biosu poszukaj na stronie producenta, bo jesli tam nie ma znaczy ze nie ma :(
Powrót do góry

mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 Post autora tematu 11 Cze 2005 15:14   

to znaczy ze sie udało i ten komunikat swiatczy ze sie uaktualnił?
pozdro

Dodano po 1 [minuty]:

a co do tych modyfikowanych biosów to istnieja takie wogle?
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#10 11 Cze 2005 15:16   

nightlady napisał:
:) Najwazniejsze ,że się udało :)

Co się udało?

mkwd40 napisał:
aha i zrobiłem jak kazał Kolobos i pojaiwł mi się komunikat na koncus SOURCE FILE NOT FOUND!

Nie zrobiłeś tak, jak pisał Kolobos! Komunikat oznacza, że plik nie został znaleziony. Przeczytaj post Kolobosa raz jeszcze, podaj nazwę pliku i napisz, jak Twoim zdaniem będzie wyglądało polecenie do zaprogramowania.
Powrót do góry

nightlady
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 11 Cze 2005 15:40   

mkwd40 napisał:
hmmmm cos ssie wgrało ale jest to ta sama wersja (nie nowsza) jak pisało na stronie producenta z 2003r a jest z 2002r
moze ktos zna jakies modyfikowane biosy do mojej płyty?
pozdro

nie doczytałam dalszych postów
source file not found - ten komunikat oznacza - czyli plik zródłowy nie znaleziony, znaczy zle podałes nazwy plików
musisz sobie jakos nazwac plik z nowym biosem np new.bin i ten plik wskazujesz !!!!!

zrób wszystki dokładnie a napewno sie uda !!!

awdflash.exe new.bin kopia.bin /sy /py

na dyskietce musi byc plik new.bin - nowy bios, zmien mu tak nazwe !!!!

przedewszystkim staraj sie zrozumiec to co robisz
Powrót do góry

mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 Post autora tematu 11 Cze 2005 17:00   

ok!!!!!! udało sie ale dalej jest to wersja z 2002r. moze zna ktos jakies programy do spreawdzania wersji biosu?
pozdro

Dodano po 30 [sekundy]:

sprawdzałem na everescie...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2005 17:00   

Powrót do góry

mkwd40
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 Post autora tematu 14 Cze 2005 13:58   

na ewerescie est coagle stara wersja.........
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> jak wgrać bios do soltek sl75drv5
Strona 1 z 1