Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40-50" 2-2,5 m od ekranu czy 4k

Gregdewal 22 Lis 2015 21:53 669 8
  • #1 22 Lis 2015 21:53
    Gregdewal
    Poziom 7  

Witam

Odpowiedzi na pytania:

1) pomieszczenie 4x6 m (+aneks kuchenny)
    2) odległość od ekranu - 2-2,5 m
    3) osoby oglądające równocześnie - 1 do 4
    4) również bokiem (do około 120 st)
    5) umiejscowienie na szafce
    6) telewizor na ścianie z oknami (południowy zachód) i okna z boku (północny zachód)
    7) obecnie kineskopowe Daewoo 28"
    8) niezbyt wiele bajerów - warto by było dekodowanie DVB-s (NC+) i nagrywanie na USB, co najmniej 100Hz natywne
    9) sygnał z anteny satelitarnej (NC+) i DVB-T (multiplexy polskie, czeskie i słowackie)
    10) urządzenia - dekoder HD (chyba że byłoby DVB-S w TV), PS3, komputer (sporadycznie), urządzonko Android TV
    11) praca 3-4 godz
    12) matryca - a co lepsze ;) - chyba matowa
    13) oglądane programy - ja sport (gł.zimowy); żona - pierdoły i filmy; dzieci - bajki
    14) do internetu mam inne sprzęty (patrz pkt 10) ale smart TV raczej w oczekiwanej klasie - oczywistością
    15) gry od czasu do czasu - ale na pewno nie główne kryterium
    16) preferencje co do marki - ogólnie Panasonic (ale już się zdążyłem o nim naczytać) lub Sony - na pewno nie Szajsung i LG
    17) wielkość wg tabel góra 40 dla full HD przedział 40-50 dla 4K
    18) denerwują mnie pikseloza i brzydkie czernie
    19) oglądam kiedy włączę bez oglądania na porę dnia
    20) kwota 2500 - 3000 (ale przy sensownej propozycji mogę budżet nagiąć
    21) 3D nie i absolutnie nie

Podsumowując powyższe i szperając po sklepach w oczy wpadł mi Panasonic Panasonic TX-40CX680E lub większy brat o 50". Ale czytając o tegorocznych Panasonicach mój entuzjazm opadł...

I w związku z tym prośba jak w tytule - co kupić - czy koncentrować się na 4k (w końcu stosunkowo niewielka odległość), czy też pójść w mniejszy ekran na Full HD i wreszcie - który konkretnie model - bo od tych cyferek już mnie głowa boli :).

Z góry dzięki za wszelką pomoc...

• #2 22 Lis 2015 21:59
    kazikszach
    Poziom 32  

Nie masz źródła 4k, więc po co taki telewizor.

• #3 22 Lis 2015 22:50
    Gregdewal
    Poziom 7  

Z moich informacji w niedługim czasie czeskie DVB-T będzie już nadawane w sygnale 4k... Więc raczej jakiś sens jest?

Choć na UHD nie jestem koniecznie skoncentrowany - więc bardzo proszę o sugestie spełniające moje warunki...

Wracając do 4k - czy powyżej podany Panasonic, czy też cóś takiego THOMSON 40'' LED 40UA6406?

• #4 22 Lis 2015 23:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 22 Lis 2015 23:37
    Nicedog
    Poziom 23  

Gregdewal napisał:
    Podsumowując powyższe i szperając po sklepach w oczy wpadł mi Panasonic Panasonic TX-40CX680E lub większy brat o 50". Ale czytając o tegorocznych Panasonicach mój entuzjazm opadł...
    A czy koniecznie musi to być tegoroczny Panasonic ? :)
    Uważam, że bardzo dobrą propozycją będzie tu Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku.
    Najlepiej jak Kolega o tym poczyta tutaj > http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3116371.html - szczególnie, te moje ostatnie posty tj. nr 29 i #31. :)

• #6 22 Lis 2015 23:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 23 Lis 2015 09:52
    Gregdewal
    Poziom 7  

Nicedog napisał:
    Gregdewal napisał:
    A czy koniecznie musi to być tegoroczny Panasonic ? :)
    Uważam, że bardzo dobrą propozycją będzie tu Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku.
    Najlepiej jak Kolega o tym poczyta tutaj > http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3116371.html - szczególnie, te moje ostatnie posty tj. nr 29 i #31. :)

A więc (wiem, że nie zaczyna się od a więc, ale cóż) - po pierwsze primo - Panasonic TX-50AS500E z 2014 roku pewnie i dobrą propozycją by był, tyle że w listopadzie 2015 jakoś trudno znaleźć egzemplarz niepoekspozycyjny (o ile w ogóle); - po drugie primo - przy full HD i 2,5 m od ekranu - 50" to trochę dużo (chyba); po trzecie primo - wiem, że dla Ciebie kolego 50Hz a 100Hz nie stanowi różnicy, ja jednak wolałbym natywne 100, a podany temat pełny jest Twoich utarczek z Locoloco, którego jednak uważam za trochę większy autorytet :)... Więc dziękuję

LOCOLOCO napisał:
    A jakiej technologii będą nadawać z Czech - 50Fps i 60 FPS ??
    - szczerze mówiąc - nie wiem - dostałem tą informację od kuzyna z Czech, który jest przekręcony na punkcie różnych "nowinek" i to on mnie do 4k namawiał... Z tym, że (jak widać po tytule tematu) do 4k wcale nie jestem w 100% przekonany.

Chętnie przyjmę do wiadomości sugestie dotyczące lepszych (bo w tym przedziale cenowym już chyba takie się znajdą) modeli Full HD w granicach 40" spełniających moje wymogi (czyli min 100 Hz natywne, USB z nagrywaniem, i obsługa kart CI - DVB-S)...

Pozdrawiam

• #8 23 Lis 2015 11:05
    Nicedog
    Poziom 23  

Gregdewal napisał:
    tyle że w listopadzie 2015 jakoś trudno znaleźć egzemplarz niepoekspozycyjny (o ile w ogóle)
    Jeśli chodzi o Panasonic TX-50AS500E to jeszcze nie tak trudno go znaleźć - dowolna dostępność tych telewizorów jest np. tutaj http://cenowarka.pl/panasonic-tx-50as500e-a1096407.html?gclid=CN643O-QpckCFUHnwgodpp4Erg..

Gregdewal napisał:
    wiem, że dla Ciebie kolego 50Hz a 100Hz nie stanowi różnicy
    Tego nie pisałem, że dla mnie, lecz, że dla fachowców z prawdziwego zdarzenia - na co podałem konkretne przykłady ich opinii i przeprowadzonych przez nich profesjonalnych testów. Skora Kolega chce z uwagi na jego tylko lepsze samopoczucie, a nie faktyczne realia wydać znacznie więcej kasy - to, oczywiście, ma tu swój wolny wybór. :)
    Ja przecież Kolegi na siłę do niczego nie popycham, gdyż nie taka jest moja chęć. A zatem również dziękuję..i pozdrawiam.

• #9 23 Lis 2015 18:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli zależy Ci na 4K to ważne na jakie materiały liczysz.
    Nie każdy telewizor będzie odtwarzał 4K z powietrza.

No i oczywiście wiesz że przy 5tej odległości to jeśli ma być 4K to najmniej 55" inaczej nic nie zobaczysz więcej niż na fullhd.
    https://www.google.pl/search?q=tabela+odleg%C...CCgC&biw=1680&bih=927#imgrc=tF3ndYEGmDZLGM%3A

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme