Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 80 - Naprawa kolumn

pitereczdd 23 Lis 2015 21:51 723 5
  • #1 23 Lis 2015 21:51
    pitereczdd
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam 2x kolumny alton 80 w ciężkim stanie. Dwa głośniki średniotonowe maja skruszona piankę, jeden niskotonowy takowej pianki nawet nie posiada a drugiego nie mam. Wysokotonowe są git. Nie mam pewności czy głośnik niskotonowy działa. Reszta gra(jak można nazwać to graniem)
    Moje pytanie jest następujące: Co polecacie mi z nimi zrobić? Jakaś regeneracja? Może jakieś zamienniki. Ja kompletnie się na tym nie znam wiec przepraszam za mało profesjonalne opisanie sprawy itp.
    Dodam ze kolumny spędziły kilka/kilkanaście lat w piwnicy. Są dosyć stare +/-30 lat. Zależy mi na jak najmniejszych kosztach.
    Dodaje zdjecia ich stanu.
    Alton 80 - Naprawa kolumn Alton 80 - Naprawa kolumn Alton 80 - Naprawa kolumn

• #2 23 Lis 2015 22:02
    JaroPC
    Poziom 15  

Myślę że najlepiej byłoby je oddać do regeneracji. Brakujący głośnik można dokupić.

• #3 23 Lis 2015 22:06
    2510814
    Usunięty  
  • #4 23 Lis 2015 22:23
    pitereczdd
    Poziom 2  

Nigdy nie robiłem tego. Słyszałem ze trudne, ale z tego co widziałem do ogarnięcia. Skrzynie w stanie db+. Lekko porysowane ale szczelne. Grały to chyba sprawne. Ogólnie miałem tam włożone jakieś 150W i 4 ohm. Od razu je zdemontowałem. (Mój ojciec nie jest najlepszy w dobieraniu sprzętu grającego :P)

• #5 24 Lis 2015 05:55
    wkj
    Poziom 34  

pitereczdd napisał:

Moje pytanie jest następujące: Co polecacie mi z nimi zrobić? Jakaś regeneracja? Może jakieś zamienniki. Ja kompletnie się na tym nie znam wiec przepraszam za mało profesjonalne opisanie sprawy itp.

Polecamy naprawić. Regeneracja owszem, jak nie czujesz się na siłach, wysyłaj do tonsila lub znajdź kogoś w okolicy co je zregeneruje. Jak już robić to na oryginałach, kup brakujący głośnik, oczywiście oryginalny.

• #6 29 Lis 2015 19:23
    344979
    Usunięty  
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME