Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cat berlin bk1 głośniki przestały grać

rudy884 24 Lis 2015 22:30 807 12
  • #1 24 Lis 2015 22:30
    rudy884
    Poziom 7  

Witam.
    Mam pewien problem. Posiadam kolumny glośnikowe Cat model Berli BK1. Ostatnio przestały mi działać dwa dolne głośniki w obu kolumnach. Moje pytanie jest nastepując czy ktoś wie jakie to są głośniki nisko czy średniotonowe? Kolumny opròcz tych dwòch 20cm głośnikòw posiadają jeszcze pięć mniejszych. Pytam bo chciałbym powymieniać te głośniki na jakieś inne i dodać do nich jakieś zwrotnice. Na głośnikach nie ma żadnej informacji, a na kolumnach jest naklejka że są to kolumny tròj drożne. Dodam tylko że pięć mniejszych glośnikòw nadal gra.

• #2 25 Lis 2015 11:45
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

A sprawdzałeś czy te głośniki są rzeczywiście spalone? To najmocniejszy punkt kolumny i powinny spalić się ostatnie. Chyba, że były podłączone bezpośrednio pod sam terminal i tylko sekcja średnio-wysokotonowa miała zwrotnice...

• #3 25 Lis 2015 18:58
    rudy884
    Poziom 7  

Sprawdzalem wlaśnie i nie grają wogòle. Jak rozkręciłem kolumny to wygląda to tak ze w srodku podlaczone sa bezposrednio do gniazd i tylko te pozostale piec glosnikow jest podlaczonych do jakis kondersatorow i dopiero do gniaz wyjsciowych

• #4 25 Lis 2015 20:34
    DjMapet
    Poziom 42  

Oddaj głośniki do naprawy, bo wątpię czy zdobędziesz gdzieś takie.
    Swoją drogą, co się z tymi kolumnami działo, że padły wszystkie niskotonowce?

Pozdrawiam

• #5 25 Lis 2015 23:02
    rudy884
    Poziom 7  

Poszły do kuzyna na 18 i pod moją nieobecność dostały ostro w (wiecie co). Ogólnie już jakiś czas temu myślałem o wymianie głośników w tych kolumnach. Tylko nie za bardzo jestem w temacie. Ale rozumując na moje jeśli kolumny są trój drożne to powinienem tam mieć głośniki nisko tonowe średnio tonowe i wysoko tonowe tak?

• #6 25 Lis 2015 23:45
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Powinieneś...wstawić foto kolumn i głośników wraz z zwrotnicami, które przetrwały.

• #7 28 Lis 2015 21:27
    rudy884
    Poziom 7  

Wlasnie chodzi o to ze tam w srodku nie ma zadnych zwrotnic tylko kabelki bezposrednio do glosnikow z tym ze do wysokotonowych sa jeszcze wstawione jakies rezystory. Zdjecia wstawie jutro

• #8 28 Lis 2015 22:17
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To na pewno koledzy pomogą - pospisuj też wartości elementów "zwrotnic".

• #9 29 Lis 2015 07:16
    wkj
    Poziom 34  

Jeżeli głośniki są uszkodzone to nie wiem czy naprawa będzie opłacalna, za ok. 200zł można je już wyrwać, czasem taniej. Jak nie podejmiesz się naprawy to te uszkodzone sprzedaj i kup drugie, zawsze może wyjść taniej a chętny na te uszkodzone się pewnie znajdzie.

• #10 29 Lis 2015 13:04
    DjMapet
    Poziom 42  

rudy884 napisał:
    Poszły do kuzyna na 18 i pod moją nieobecność dostały ostro w

Klasyka.
    Zazwyczaj tak się kończy zabawa w nagłaśnianie imprez sprzętem domowym, do tego wątpliwej jakości.
    Zasadniczo zgadzam się z opinią kolegi @wkj
    Samo dobranie odpowiednich zwrotnic, może być droższe, od zakupu innych kolumn.

Pozdrawiam.

• #11 29 Lis 2015 18:05
    rudy884
    Poziom 7  

No tak wlasnie myslalem. Dzieki ogolnie za zainteresowanie tematem. W sumie te kolumny razem ze wzmacniaczem kenwooda kupilem kilka lat temu za 100zl wiec moze zeczywiscie czas na zmiany :-)

• #12 30 Lis 2015 09:56
    DjMapet
    Poziom 42  

Kenwood-a zostaw, bo pewnie ma z dwadzieścia lat i na pewno pogra drugie tyle.
    No chyba że zmienisz go na coś nowszego o większej mocy i sporo lepszej jakości, ale tanio nie będzie.
    O dobór sprzętu home audio, pytaj w dziale "RTV Co kupić" i nie nagłaśniaj nim imprez, to posłuży Ci długo.
    Na imprezy tylko i wyłącznie sprzęt estradowy.

Pozdrawiam.

• #13 18 Gru 2015 23:42
    rudy884
    Poziom 7  

No Kenwood to model KRF-V5020 więc pewnie jeszcze pogra tylko brakuje mi pilota do niego :P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME