Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80

piciu.h 27 Lis 2015 18:39 1059 17
  • #1 27 Lis 2015 18:39
    piciu.h
    Poziom 10  

Witam. Jak w temacie mam dwie zwrotnice z wytopionym numerem 80-8-93 kawałek dalej cyfra 2. Szybkie pytanie, która cewka jest do GDM a która do GDW. Każda jest inaczej polutowana (ktoś coś próbował zrobić) Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80

• #2 27 Lis 2015 20:40
    wkj
    Poziom 34  

Te dwie cewki po prawo są od GDM, najmniejsza, której nie widać od GDWK.

Zwrotnice to ZgB 90/9/693, mildton 80, poszukaj sobie schematu, jest na elektrodzie.

• #3 27 Lis 2015 23:05
    piciu.h
    Poziom 10  

Po prawej są tylko dwie cewki. Obie widać na zdjęciu tylko pod tą mniejszą ( tą do góry) jest dowinięte tak jakby resztę drutu który nie zmieścił się na karkasie.

Dodano po 10 [minuty]:

wkj napisał:

Zwrotnice to ZgB 90/9/693, mildton 80.

To dlaczego jest wypalony numer 80-8-93 ?

Dodano po 7 [minuty]:

Mildton 80 jest ale zwrotnicy 90-9-693 nie ma nawet w Google

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Mniejsza z tym, schemat mam.
    Pytanie która cewka jest od GDM, ta niżej (większa) czy ta górna mniejsza.
    Z tych zwrotnic co mam jedna jest polutowana GDM z większą a druga odwrotnie. Nie mam jak pomierzyć indukcyjności i dlatego pytam.

• #4 27 Lis 2015 23:20
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

piciu.h napisał:

Dlatego że wkj się rypnął w jednej cyferce. Nie 90 a 80.
    piciu.h napisał:
    jest dowinięte tak jakby resztę drutu który nie zmieścił się na karkasie.
    To jest właśnie ta druga cewka.
    piciu.h napisał:
    Nie mam jak pomierzyć indukcyjności i dlatego pytam.
    Tu nie ma czego mierzyć. Rozrysuj sobie schemat tej swojej. Od razu będziesz widział jakie masz filtry.

• #5 27 Lis 2015 23:58
    piciu.h
    Poziom 10  

Mam schemat, pobralem. Jedna cewka jest 0,5mH druga 0,4mH. Na chłopski rozum to 0,4 to ta górna /mniejsza ale czy tak jest?
    Jak już pisałem przy jednej mała to GDM przy drugiej ta większą i choćbym sto razy rozrysował to i tak wiele to nie mówi!

Dodano po 11 [minuty]:

Oj sorry, źle patrzyłem ale teraz to już nic nie wiem. W 80-8-693 są cztery cewki a ja mam trzy jak w 80-8-793. Coś tu się nie zgadza.

Dodano po 6 [minuty]:

Wartości kondensatorów się zgadzają 4,7 i 2,2 mikro, brak rezystora 3,9 przy obu ale jest jakiś mostek dorobiony z przewodu, same kombinacje tyle ze to mało ważne i tak robię w/g schematu.

Dodano po 4 [minuty]:

Tak wygląda z boku, zwój między nimi jest od tej górnej /mniejszej.

• #6 28 Lis 2015 01:02
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

piciu.h napisał:
    Jak już pisałem przy jednej mała to GDM przy drugiej ta większą i choćbym sto razy rozrysował to i tak wiele to nie mówi!
    Jak rozrysujesz, to będziesz widział jak cewki są połączone. Po tym można rozpoznać czy masz filtr górnoprzepustowy czy pasmowy. Indukcyjności są zbędne, sam sposób włączenia do obwodu mówi o tym, z którą gałęzią filtru mamy do czynienia.
    piciu.h napisał:
    ale jest jakiś mostek dorobiony z przewodu
    Drut oporowy. Bardzo częsty zabieg Tonsilu (i wcale nie głupi).
    piciu.h napisał:
    cztery cewki a ja mam trzy
    Masz cztery. Po lewej jedna i po prawej trzy. Jedna na drugiej.

• #7 28 Lis 2015 06:15
    wkj
    Poziom 34  

telecaster1951 napisał:
    piciu.h napisał:

Dlatego że wkj się rypnął w jednej cyferce. Nie 90 a 80.

Dokładnie, miało być ZgB 80/8/693.

• #8 28 Lis 2015 08:09
    piciu.h
    Poziom 10  

telecaster1951 napisał:
    piciu.h napisał:
    Jak rozrysujesz, to będziesz widział jak cewki są połączone. Po tym można rozpoznać czy masz filtr górnoprzepustowy czy pasmowy. Indukcyjności są zbędne, sam sposób włączenia do obwodu mówi o tym, z którą gałęzią filtru mamy do czynienia.
    piciu.h napisał:
    ale jest jakiś mostek dorobiony z przewodu
    Drut oporowy. Bardzo częsty zabieg Tonsilu (i wcale nie głupi).
    piciu.h napisał:
    cztery cewki a ja mam trzy
    Masz cztery. Po lewej jedna i po prawej trzy. Jedna na drugiej.

Jakie trzy cewki po prawej? Od dawna wiadomo że kij ma dwa końce wiec powinno być sześć a są cztery!

Co do mostka "oporowego" to jest w jednej zwrotnicy i raczej nie robił tego Tonsil chyba ze stosował Lgy 0,75 , tam jest ominięty kondensator.

• #10 28 Lis 2015 08:52
    piciu.h
    Poziom 10  

Czyli ta dolna większa to cewka 2,3mH wpięta równolegle w GDM a ta mniejsza 0,5mH wykorzystana szeregowo do GDM i równolegle do GDW. Jedna cewka dla dwóch głośników może być wykorzystana czy faktycznie jednej brakuje?

• #11 28 Lis 2015 10:04
    wkj
    Poziom 34  

piciu.h napisał:
    ...a ta mniejsza 0,5mH wykorzystana szeregowo do GDM i równolegle do GDW. Jedna cewka dla dwóch głośników może być wykorzystana czy faktycznie jednej brakuje?

Nie.
    Jedna cewka nie może być wykorzystana do dwóch torów, bynajmniej tutaj tak nie jest.

Zrób dokładne zdjęcia z każdej strony tych zwrotnic to koledzy napiszą ci co i jak podpiąć i co jest do czego.

• #12 28 Lis 2015 11:43
    piciu.h
    Poziom 10  

wkj napisał:

Zrób dokładne zdjęcia z każdej strony tych zwrotnic to koledzy napiszą ci co i jak podpiąć i co jest do czego.

Dodaje foto.
    Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80 Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80 Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80 Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80

To jest ta z tym "mostkiem"

Dodano po 15 [minuty]:

Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80 Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80 Zwrotnice 80-8-93 chyba od mildton 80

• Pomocny post
    #13 28 Lis 2015 11:46
    wkj
    Poziom 34  

Brązowy mostek 0,75 mm kw. to kawałek kabla od starych potencjometrów, jak ich nie wsadzasz to musi być.
    Reszta jak na rysunku - bez brakującej cewki tez zagra.

ps. cewka na niskim torze jest odwrotnie i ja tez tak narysowałem, ale nie chce ci mieszać bo znów epopeję zaczniemy.

• #14 28 Lis 2015 12:03
    piciu.h
    Poziom 10  

Dzięki"wkj" !
    Czyli odpowiedź to że te dwie cewki są od GDM a brak od GDW. Mam luźną 0,22mH to spróbuje ją zamontować w tor wysokiego i zobaczymy jak zagra.

• #15 28 Lis 2015 12:16
    wkj
    Poziom 34  

Wątpię byś to usłyszał (nie każda cewka innej jest równa) nachylenie charakterystyki z 6 na 12 dB/okt się zmieni.

• #17 28 Lis 2015 12:34
    wkj
    Poziom 34  

Jak ma być oryginał to cewka musi być, po eksperymentuj czy będzie różnica. Może się okazać że za jakiś czas i tak zauważysz że ja stopiło.

ps.
    Poczytaj o zwrotnicach, o rodzajach i rzędach filtrów.

• #18 28 Lis 2015 16:05
    piciu.h
    Poziom 10  

Czyli lepiej bez cewki tylko sam kondensator ?

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Czy lepiej dokupić cewkę 0,5mH i dołożyć do toru GDW tak jak jest w oryginale ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME