Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam TV 32" z Androidem bez preferencji producenta

PiotrPitucha 28 Lis 2015 08:50 840 10
  • #1 28 Lis 2015 08:50
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Mam dość sprecyzowane warunki do zakupu TV i pytanie którego nie mogę rozwiązać przeszukując oferty.
    - TV ma mieć 32", inne za małe lub się nie mieszczą ( kiedyś bywały 37" co byłoby na granicy, ale ostatnio chyba nie ma takich na rynku ),
    - SMART koniecznie,
    - Android i tu pytanie do użytkowników, czy na TV z Androidem da się zainstalować Kodi?, jeśli nie to nie szukam telewizora :),
    - cena w okolicy 1500.
    Jeśli to nierealne to kupię TV bez Androida i TV Boxa oddzielnie, ale tu mam już sprecyzowany wybór.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 29 Lis 2015 03:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 29 Lis 2015 09:07
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Myślałem że się nie doczekam odpowiedzi :)
    Wszyscy piszą litanie na temat odległości, kątów, co będą oglądać itd. :)
    Tu jest sprawa prosta , szafa jest taka że tylko 32" wejdzie, znajoma chce mieć FullHD i nie jest to fanaberia tylko konieczność a do Kodi trzeba Android.
    Na ten TV już się natknąłem cieszę się że potwierdzasz działanie Kodi.
    Jakie konkretnie znasz ceny i przybliż mi sprawę kalibracji ( rozumiem że nie u każdego sprzedawcy ).
    Pozdrawiam

• #4 29 Lis 2015 11:04
    Mariano11
    Poziom 26  

Kodi to normalna sprawa z Androidem - żadna fanaberia :). Co do ceny - to zależy gdzie znajdziesz, ale na 100% taniej online.

• #5 29 Lis 2015 11:44
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Kodi to czasami fanaberia, można sprawdzić na telefonach, a niestety nie mam informacji i ilości pamięci w tym TV :)
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #6 30 Lis 2015 02:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 30 Lis 2015 08:38
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Chodziło mi o RAM, a tego prosto rozszerzyć się nie da.
    Dzięki za konkretne informacje.

• #8 18 Gru 2015 11:43
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Nabyłem bardzo polecany na Elektrodzie Philips 32PFH 5500, fakt wielkiego wyboru nie było :(
    Czytając porady przy wyborze TV nie tylko z mojego tematu, zawsze trafiam na wysokie oceny Philipsów, ale pierwszy raz miałem go w ręce i dzielę się wrażeniami z wielkiego zawodu.
    Obraz jak obraz, trudno być zachwyconym, uznałbym go za poprawny, postawiony obok Samsung U32F6270 bardziej mi odpowiada, ale może to subiektywne odczucie.
    Połączenie z internetem fatalne, jeszcze w żadnym TV nie spotkałem tylu problemów.
    O WiFi chwilowo muszę zapomnieć, po każdym włączeniu TV wymagana jest konfiguracja dla idealnego moim zdaniem sygnału na poziomie -35dBm, łączenie trwa koło minuty i ustawienia są gubione po wyłączeniu TV.
    Wypiąłem router i podłączyłem TV bezpośrednio do modemu, łączenie koło minuty, informacja o znalezieniu sieci i próba łączenia z dedykowanym serwerem KLAPA, próba ponownego łączenia i KLAPA, za 4 razem się udaje RADOŚĆ !!!!
    Wpisuję www.wp.pl w przeglądarkę i KLAPA !!!!, drugi raz UDAŁO SIĘ, ale muli jak nieszczęście, zmieniam na www.onet.pl i sytuacja podobna.
    Przypominam sobie łączenie mojego Samsunga, proste pytanie WiFi czy sieć przewodowa, wybieram WiFi, widzę moją sieć, pytanie o hasło i od tego czasu zapomniałem że jestem podłączony do sieci, żadnych problemów !!!!!!
    No ale Philips 32PFH 5500 kupiony dla Androida, wchodzę w aplikacje i widzę kompletny bajzel na ekranie, pytanie po co pokazują mi się rzeczy których z natury nie mogę użyć, bo są niedostępne w Polsce?
    Kolorystyka fatalna, pstrykam wielokrotnie pilotem by w końcu zauważyć gdzie jestem, wyróżnienie wybranej ikony w całej masie jest kompletnie niewidoczne.
    Próbuję instalować Kodi, instalacja błyskawiczna, bo internet szybki i sensowne pingi, pojawia się klawiatura wirtualna i znowu poważne zastrzeżenie, na Raspberry będąc na górze klawiatury klikam kursor w górę i z "6" jestem na spacji, tu niestety nie ma zawijania i muszę klikać 4 razy...
    Może to nie tragedia, ale z "p" do "a" jest już 9 kliknięć a na skróty dużo wygodniej.
    Moja userka jest mało techniczna i te przygody mnie przestraszyły, będę miał teraz wieczne telefony co i gdzie przycisnąć......
    TV stoi w segmencie i nikt z tyłu nie będzie grzebał, ale czytnik kart wystaje bez sensu z TV i bardzo łatwo go urwać, odnoszę nawet wrażenie że wystaje poza obrys TV.
    Nigdy więcej Philipsa, w porównaniu z Samsungiem poczułem się jakbym się przesiadł z Mercedesa do Zaporożca, tych wszystkich wad nie zrekompensuje najlepszy obraz.
    Znajoma prosiła mnie o pomoc, bo serwisant instalujący kablówkę nie poradził sobie z uzyskaniem połączenia do internetu, myślę że z takim samym problemem na Samsungu poradziłoby sobie dziecko z zerówki, wystarczy umiejętność czytania.
    Pozdrawiam

• #9 18 Gru 2015 13:29
    vigo
    Poziom 20  

Tak to jest, jak się słucha rad sprzedawców, którzy pod niebiosa wychwalają swój towar (czyt. Philipsa...)

• #10 18 Gru 2015 14:31
    serek5555
    Poziom 11  

Popieram usera Vigo.
    TV nie kupuje się ot tak, tylko trzeba samemu się o nim przekonać na żywo i wtedy pośród kilku modeli, wybrać najbardziej nam pasujący.

• #11 18 Gru 2015 17:25
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Zamykam temat.
    Oczywiście coś za coś, poszukiwałem TV z Androidem dla znajomej, by ją uwolnić od dodatkowych pudełek, teraz dochodzę do wniosku że Raspberry Pi z Kodi na tyle dobrze integruje się z TV Samsunga, że obsługa zestawu jest prostsza niż TV z wbudowanym Androidem.
    Oczywiście teoretyczne możliwości Philipsa są imponujące, jednak z poziomu obsługi user-pilot-TV musimy zwracać uwagę na ergonomię obsługi.
    serek5555 ma rację, najlepiej kupować mając pod ręką i przed oczami kilka TV, ale to jest problematyczne, bo w mniejszych miastach wystawy są puste, w większych miastach na półkach stoją te TV które słabo schodzą.
    Lubię podejść do sklepu i pooglądać udając zupełnie niezorientowanego i posłuchać jak się ludziom wciska kit :)
    - "po co panu więcej niż jedno HDMI, to niepraktyczne"
    - "USB w TV jest wcale niepotrzebne"
    - "LG jest najlepsze, mamy tu FullHD z ekranem IPS !!!!"
    - "po co FullHD, nikt i tak nie nadaje..."
    No wie pan... mam DVD, kamerę, czasami podpinam tableta i Raspberry, wszystko z DVD i na dodatek mam rękę szerszą niż przestrzeń między TV i ścianą .....
    No wie pan... nagrywam filmy na dysk z USB jak mnie nie ma w domu, dysk bierze trochę prądu i zasilam kabelkiem Y, potrzebuję co najmniej 2 USB
    Zaciekawił mnie gość tym LG, ale ekran jakiś taki mdły, TV tani, wracam do domu i sprawdzam, w sieci sklepów opisany jako FullHD IPS, sprawdzam u producenta co mu dolega że jest taki tani, a na stronie LG HD Ready....
    No co do FullHD to nadają, powiem gorzej, niektóre kablówki tak nadają, że po HDMI z dekodera obraz się nie przeskaluje i mamy czarny ekran zamiast filmu ( sprawdzone na SONY ), zostaje EURO, ale w nowych TV EURO często brak.
    Pozdrawiam i polecam długie próby sprzętu przed zakupem

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME