Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV ~48 cali za około 3000 zł?

wjfkdl 29 Lis 2015 13:37 1398 23
  • #1 29 Lis 2015 13:37
    wjfkdl
    Poziom 8  

Witam wszystkich, chciałbym prosić o pomoc w wyborze telewizora.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    ok 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ~3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    zwykle na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    bez znaczenia
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    z prawej strony, ale i tak oglądam tylko wieczorami
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung UE32EH5020, za mały i za niskie odświeżanie
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    wi-fi, odświeżanie na dobrym poziomie, łączenie TV ze smartfonem, szybka praca interfejsu i szybkie czytanie danych np. z dysku przenośnego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia?
    dysk usb, smartfon, pc, możliwe, że jeszcze chromecast
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4 godziny
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sporty walki i piłka nożna
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie ale musi mieć smart tv, chcę przesyłać ekran ze smartfona do TV.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    czasami
    16. Preferencje co do marki?
    nie ma znaczenia
    17. Preferencje co do wielkości?
    48-50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    smużenie i wolna praca menu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    im taniej tym lepiej, jeśli będzie warto to jakieś 3200.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    bez 3D

• Pomocny post
    #2 30 Lis 2015 01:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz z dobrych :"
    - Philips 49PUS7909 z Ambilightem, Androidem, Kodi. MxPlayer
    - Sharp 49CFE5001
    - Philips 50PFH6510
    - Sony 50 W 809

• #3 30 Lis 2015 10:14
    Mariano11
    Poziom 26  

Philips 49PUS7909 na chwilę obecną powinien być dla ciebie najlepszym wyborem.

• #4 30 Lis 2015 14:58
    wjfkdl
    Poziom 8  

Dzięki panowie, tego Sharpa nie sposób gdzieś znaleźć

chciałbym jeszcze zapytać co sądzicie o Sony KDL-50W829B, warto?

• Pomocny post
    #5 30 Lis 2015 17:47
    luks919
    Poziom 8  

A nie lepiej Sony 50W755c lub 50W756c różnią się kolorem, model z tego roku. Mają wszystko czego potrzebujesz i mieszczą się w budżecie.

• Pomocny post
    #6 01 Gru 2015 02:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sharp jest dostępny w różnych wersjach.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/122606-nowosci-sharpa-z-wyposazeniem-smart-tv.html
    Brałbym nowy model na Androidzie. Jak wgrasz do aplikacji Kodi wtyczki będziesz bardzo zadowolony. Dla członków forum jest z kalibracją gratis.

• #7 02 Gru 2015 15:56
    wjfkdl
    Poziom 8  

Dobra, jestem zbyt głupi żeby znaleźć gdziekolwiek któregoś z tych Sharpów.
    Najbardziej zależy mi na matrycy 100hz i ogólnym odbiorze oraz płynności obrazu.
    Tak więc z was wymienionych zostaje praktycznie tylko 50W755C i 50PFH6510 z tym, że nie wiem jak w Phillipsie wygląda sprawa z input lagiem oraz przesyłaniem ekranu smartfona na telewizor.

Chciałbym już dzisiaj zamówić tak więc bardzo proszę o odp.

• Pomocny post
    #8 02 Gru 2015 16:31
    luks919
    Poziom 8  

Oba telewizory mają Androida więc nie powinno być problemu z przesyłaniem obrazu ze smartfona. Sony ma input laga około 36ms Philips nie mogę powiedzieć na pewno ale model który się nie wiele różni czyli pfh6550 ma około 40 ms.

Radziłbym przed kupnem udać się do jakiegoś elektromarketu i zobaczyć sobie jak wykonane są telewizorki i jak mniej więcej wygląda obraz na każdym(trochę ciężko z tym bo rzadko sklepy mają dobry sygnał).

Z mojej strony mogę polecić Sonego, kupiłem go tydzień temu tylko w wersji srebrnej. Obraz naprawdę bardzo dobry (po kalibracji pewnie będzie jeszcze lepszy), czerń niesamowita jak dla mnie i te cieniuteńkie ramki. Android do tej pory nie stworzył żadnych problemów.

W razie pytań mogę odpowiedzieć.

• #9 02 Gru 2015 16:59
    wjfkdl
    Poziom 8  

Dzięki za odp. A możesz mi powiedzieć jak duże jest opóźnienie w przesyłaniu ekranu ze smartfona do TV? tzn od wykonania ruchu do zobaczenia go na telewizorze, klatkuje coś? I jeszcze jedno, widać jakieś smużenie podczas oglądania szybko poruszających się obiektów?

• Pomocny post
    #10 02 Gru 2015 17:09
    luks919
    Poziom 8  

Niestety jeszcze nie sprawdzałem przesyłania ekranu smartfona na TV (mogę to sprawdzić w piątek gdy będę w domu, jeśli chcesz). Korzystałem z funkcji Google Cast z Ipada na TV oraz z przeglądarki Chrome zero problemów, dwa kliknięcia i jest.

Co do smużenia to oglądałem na razie tylko filmy również sensacyjne i nie zauważyłem nic niepokojącego. W sklepie przy kupnie robiłem razem z pracownikiem test firmy Eizo, który sprawdza matrycę pod kątem martwych pikseli, kontrastu itp. Był tam również test płynności i przeszedł go znakomicie wg. mnie i pracownika sklepu. Zaletą jest również to, że poza tym że ulepszacze płynności można wł i wył to jeszcze jest sporo ustawień. W tym roku pierwszy raz Sony udostępniło taką opcję.

• #11 04 Gru 2015 00:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Idzie w czasie rzeczywistym. Różnice są w milisekundach.
    Input Lag Sony i Philips jest taki sam.
    Philips ma lepsze wyposażenie + ambilight.

• #12 08 Gru 2015 16:46
    wjfkdl
    Poziom 8  

Panowie, przepraszam, że jeszcze odświeżam temat ale chciałem tylko napisać, że byłem wczoraj w sklepie, porównywałem obok siebie 50PFH6510 z 50W755C, nie wiem czy to wina kalibracji ale w Philipsie czarny był taki jakby granatowy a biały hmm, zalatywał lekko w różowy, w Sony natomiast czarny był czarny a biały po prostu biały, dodatkowo w pewnym materiale wideo był widoczny gradient, kolor przechodził z pomarańczowego w żółty, w Philipsie było widać po prostu żółty kolor, bez pomarańczowego. Wezmę jednak Sony, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

• #13 08 Gru 2015 18:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #14 08 Gru 2015 18:27
    krakarak
    Poziom 38  

Bierz SONY, będziesz oglądał żywe i naturalne kolory. Telewizory Philips z ich "atutem" w postaci kolorowych światełek niech sobie stoją w sklepie i migają. Nie pomoże im żadna namolnie wciskana "profesjonalna kalibracja".

• #15 08 Gru 2015 18:47
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Światełka w Philipsie akurat nie są takie złe :D i obraz jest bardzo dobry, tylko soft do bani :|

• #16 09 Gru 2015 00:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Soft obecnie działa normalnie.
    Obraz bardzo dobry a po kalibracji "wciskanej" - rewelacyjny podobnie ja w Sony po kalibracji.

• #17 14 Gru 2015 20:25
    wjfkdl
    Poziom 8  

Okej panowie, od kilku dni użytkuję sobie 50W755C, zakochałem się w tym TV :-). W porównaniu do Samsunga ue48h6400 - przepaść. Na Samsungu obraz ten sam program w SD wygląda po prostu tragicznie, nie nadaje się do oglądania nawet z kilku metrów, w Sony skalowanie obrazu jest bajeczne, nie mam pojęcia jak oni to zrobili ale jestem pełen uznania. Co do samego androida, po opiniach wielu ludzi byłem do niego bardzo sceptycznie nastawiony, a tymczasem jestem zadowolony. Cieszę się, że wziąłem TV z androidem, zainstalowałem sobie twitcha, mx playera i praktycznie nie mam już po co podłączać PC pod TV.

• #18 14 Gru 2015 21:53
    FanManiakHD
    Poziom 17  

@wjfkdl, bardzo dobry wybór, W755C fajny telewizor z Androidem. Ostatni soft w Philipsie niektóre bolączki użytkowników wyeliminował. Ale jest trochę drobnych niedociągnięć które psują radość z oglądania.

Piszesz że Samsung źle wygląda w SD, nie zgodziłbym się z tym, po ustawieniu gra dobrze, wiadomo teraz nie powino się kupować telewizora do sygnału SD, jest już wystarczająco programów HD które cieszą oko :)

• #19 14 Gru 2015 23:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Android z wtyczkami do Kodi rozwiązuje tysiące potrzeb.
    Dotyczy zarówno Sony jak i Philipsa.

Samsung w wersji 48H6400 wspiera flasha więc też ma dostęp do tysięcy, tysięcy filmów i programów. Obydwa modele wymagają kalibracji obrazu. Wówczas zarówno Samsung jak i Sony grają znakomicie.

• #20 15 Gru 2015 08:01
    lesmian45
    Poziom 16  

FanManiakHD napisał:
    @wjfkdl, bardzo dobry wybór, W755C fajny telewizor z Androidem. Ostatni soft w Philipsie niektóre bolączki użytkowników wyeliminował. Ale jest trochę drobnych niedociągnięć które psują radość z oglądania.

Piszesz że Samsung źle wygląda w SD, nie zgodziłbym się z tym, po ustawieniu gra dobrze, wiadomo teraz nie powino się kupować telewizora do sygnału SD, jest już wystarczająco programów HD które cieszą oko :)

Te telewizory dostaną jeszcze ze dwie aktualiacje i nie będzie problemu z softem. Seria z 2015 dostanie aktualizacje do 6 wersji Androida. Samo Google w ciągu 3 lat sporo zrobiło by ulepszyć i poprawić stabilność systemu, teraz już całkiem nieźle daje radę.

• #21 15 Gru 2015 21:54
    Monteks
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    ok 12m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ~3-3,5 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    zwykle na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    bez znaczenia
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    z prawej strony, ale i tak oglądam tylko wieczorami
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    wi-fi, odświeżanie na dobrym poziomie, łączenie TV ze smartfonem, szybka praca interfejsu i szybkie czytanie danych np. z dysku przenośnego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia?
    dysk usb, smartfon, pc,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4 godziny
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    sporty weszlakiej treści
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    sporadycznie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    czasami
    16. Preferencje co do marki?
    nie ma znaczenia
    17. Preferencje co do wielkości?
    40-50 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    smużenie i wolna praca menu
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    im taniej tym lepiej, jeśli będzie warto to jakieś 2900-3000.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    bez znaczenia

Zastanawiałem sie nad samsungiem ue48ju6000 ale tylko dla matrycy 200hz a nie samego 4k, czy naprawdę takową posiada, czy też sprzedawca mi "wkręcał" ? cena tego około 2700 :)

• #22 15 Gru 2015 22:25
    vigo
    Poziom 20  

Pewnie, że wkręcał. Ewentualnie nie wiedział o czym mówi.
    Samsung 48ju6000, to tylko 60Hz. Samsungi 4K, dopiero od modelu ju7000 mają matrycę 120Hz.

• #23 15 Gru 2015 22:43
    Monteks
    Poziom 2  

To co polecasz z palety samsunga do 2800 i do 48-50 cali bym był jak najbardziej zadowolony?
    Zaznaczam, że nie zależy mi na 4k :)
    Jakie modele innych firm polecacie w podanych wyżej kryteriach? :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME