Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja niestandardowego głośnika

waski920 29 Lis 2015 18:54 606 17
  • #1 29 Lis 2015 18:54
    waski920
    Poziom 7  

Witam,
    mam jakiś prawdopodobnie niestandardowy/ niepolski głosnik, który chciałem zregenerować, tu do wymiany cewka, resor i membrana.

Największy kłopot mam z doborem tych elementów. Sporo jest części do Tonsili,
    a tu mam wymiary cewki szerokość 37mm, wysokość 27mm.
    Znajduję np cewkę o takiej szerokości jednak wyższą, 32mm. I mogę ją przyciąć? Czy to że jest trochę dłuższa nie będzie przeszkadzać?

Druga sprawa, podobna z resorem i membraną. Też mogę je przyciąć tak aby pasowały do średnicy cewki?

Pozdrawiam

• #2 29 Lis 2015 18:58
    KrzysztofK
    Poziom 21  

Co to za głośnik? Gdzie pracuje? Daj jakieś zdjęcia. Czy regeneracja będzie w ogóle opłacalna?

• #4 01 Gru 2015 16:26
    Sanjose
    Poziom 25  

Kosz pierwszego głośnika wygląda na jakiś HECO, prawdopodobnie seria Professional, podaj numer z magnesu lub z kosza jeśli takowy jest, może coś uda się ustalić.
    Drugi głośnik ten z membraną, nie wiem co to za marka, chyba jakiś VISONIK.

• #5 01 Gru 2015 16:26
    mikke2
    Poziom 11  

Na pewno taniej ci wyjdzie kupić nowy lub używany w dobrym stanie podobny do tego.
    Regeneracja nigdy w 100% nie przywróci sprawności głośnika.

Moderowany przez telecaster1951:

Proszę nie pisać bzdur! Dobrze zregenerowany głośnik niczym się nie różni od nowego.

• #6 01 Gru 2015 16:31
    Sanjose
    Poziom 25  

mikke2 napisał:
    Na pewno taniej ci wyjdzie kupić nowy lub używany w dobrym stanie podobny do tego.
    Regeneracja nigdy w 100% nie przywróci sprawności głośnika.

Zależy jak i na jakich częściach był regenerowany głośnik, jak naprawiacz nie odstawi fuszerki, to głośnik powinien grać tak jak przed uszkodzeniem.

• #7 01 Gru 2015 17:17
    waski920
    Poziom 7  

Faktycznie na tym pierwszym jest naklejka Heco z numerem 011216, a na samym koszu 27LZ.
    Natomiast na drugim koszu znajduję tylko 72.5-1

• #8 01 Gru 2015 18:01
    Sanjose
    Poziom 25  

Modelu kolumn w którym stosowano przetwornik nie ustaliłem, ale jestem pewien że głośnik pochodzi z lat 70. Być może to seria "P" 1302, 2302 itd.

• #10 01 Gru 2015 18:07
    Sanjose
    Poziom 25  

Rozumiem że masz obudowę dla tego głośnika?
    Sam głośnik który pokazałeś z aukcji to nic innego jak chiński kalosz, nie warto.

• #11 01 Gru 2015 18:09
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

waski920 napisał:
    co sądzicie o głośniku MRS
    Że to zupełnie inna półka.
    Porównujesz Heco do głośnika samochodowego, w którym podawane parametry są jedynie pobożnym życzeniem producenta?
    W sumie - bez repair-kit'u i tak nie zrobisz nic sensownego z tych koszy, ale...
    A tak w ogóle - po co (do czego) ma być ten głośnik?

• #12 01 Gru 2015 18:14
    waski920
    Poziom 7  

Tak, mam 2 kolumny z 4 miejscami na głośniki 10" (25 cm). Wszystkie jednak zaczęły odmawiać posłuszeństwa w bardzo podobnym czasie.
    Chciałbym przywrócić kolumny do działania, jednak nie za wielkim kosztem.

Nie wiem czy bawić się w renowacje tych które mam, czy poszukać jakiś sprawdzonych na ich miejsce?
    Mogą być tylko 2, po jednym w każdej kolumnie, tylko jakie najlepiej?

• #13 01 Gru 2015 18:14
    Sanjose
    Poziom 25  

Największy problem to to, że oryginalnych części do tych głośników z tego okresu niema, jedynie zawieszenia można dostać, i to nie do każdego modelu.
    Zabawa w przeszczep też nie ma sensu, pozostaje chyba tylko przetop...

EDIT: Pokaż zdjęcia obudów. To chyba nie jest tajemnica?

• #15 01 Gru 2015 18:27
    Sanjose
    Poziom 25  

To jest ELAC LK 4100. 50W 4Ω.
    Bardzo fajnie brzmiące kolumienki poziome :) szkoda niszczyć kaloszami z chin.

No i te głośniki są z tych kolumn.

• #16 01 Gru 2015 18:32
    waski920
    Poziom 7  

To jakie dwa głośniki polecasz na początek, żeby dobrze grało, i żeby nie zbankrutować? ;)

• #17 01 Gru 2015 18:35
    Sanjose
    Poziom 25  

waski920 napisał:
    To jakie dwa głośniki polecasz na początek,

Oryginalne.

Wiem że może być ciężko ze znalezieniem, ale nic innego nie zagra tak dobrze jak oryginał.

• #18 01 Gru 2015 18:40
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Membrany i resory możesz poszerzyć o kilka milimetrów jak nie masz na wymiar. W cewkach najbardziej liczy się wysokość uzwojeń sam karkas nie jest już taki ważny (byle by nie był za krótki). Bo nie skleisz go z membraną, jak będziesz powiększał otwory postaraj robić to w miare dokładnie żeby klej dziurami nie wypływał. Powodzenia :D

Moderowany przez telecaster1951:

Za takie "porady" przyznaję ostrzeżenie. Powiększanie otworów, nie ważny karkas, przypadkowe membrany. Czyli robimy potworka o nieznanych parametrach. Brawo!
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME