Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40 cali do 3000 zł.

kuku83 01 Gru 2015 17:40 1038 22
  • #1 01 Gru 2015 17:40
    kuku83
    Poziom 16  

Witajcie
    Zaczynam się rozglądać za nowym telewizorem, ale bez Waszej pomocy będzie ciężko, a nie chciałbym kupić jakiegoś bubla, więc tak:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5x3,5m.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    ok. 3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost i bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Słońce świeci z lewej strony tv.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Philips 32PFL7762D/12
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Głównie zależy mi na obrotowej podstawie, bardzo dobra jakość obrazu, bardzo dobry jak na tą półkę cenową czas reakcji, dobre odświeżanie, odtwarzanie z usb, wifi i smart tv nie jest koniecznością, dodam na marginesie, że lubię jak tv posiada jakieś przydatne bajery.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    NC+
    10 .Jakie urządzenia?
    Konsola, DVD, Media Player, czasem laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    8-14
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    raczej matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie jest to konieczne.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie co dzień, od czasu do czasu.
    16. Preferencje co do marki?
    raczej nie
    17. Preferencje co do wielkości?
    Tylko 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Kiepska jakość obrazu, pikseloza, mało nasycone wypłowiałe kolory.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Porównywalnie
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Maks. 3000 zł. ale jeśli da radę kupić dobry model poniżej 3000zł, a który specyfikacją nie będzie odbiegał od droższego, to będzie super.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Bez 3D
    Dziękuję za poświęcony czas na pomocne odpowiedzi.

• Pomocny post
    #2 01 Gru 2015 21:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 01 Gru 2015 22:22
    kuku83
    Poziom 16  

Dziękuję za propozycję, już zabieram się za wyszukiwanie opinii i recenzji o tych sprzętach.

Dodano po 23 [minuty]:

Więc tak się sprawa przedstawia, Philipsa będzie bardzo trudno dostać, szkodza bo zależało mi na tej obrotowej podstawie, a z tego co widzę Sony takiej nie posiada.
    A gdybym tak zrezygnował na dobre z tej obrotowej podstawy, to czy w tej cenie nadal najlepszym wyborem będzie Sony 40 W 705 ??? Pytam, bo sprawdzałem cenę tego TV i kosztuję 2.190zł jak dla mnie super, dodatkowo w znanym sklepie RTV raty 0% to już mega, tylko właśnie, czy w cenie do 3000 zł, będzie to jeden z lepszych wyborów, z racji właśnie tego, że są raty 0% może warto nagiąć budżet o jakieś 200-500zł, tylko czy to się będzie opłacać i będzie to miało sens???
    Dodam tak na koniec, że jeśli chodzi o telewizory, to tak za bardzo się nie znam i nie było czasu aby się tym interesować, więc liczę tylko na Waszą dobrą wolę, że polecicie sprzęt naprawdę dobry. Dzięki.

• Pomocny post
    #4 01 Gru 2015 22:33
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Jeżeli już chcesz Sony to proponowałbym 43W755, lepiej się sprawdzi do sportu niż W705
    Fajny model jest też LG 42LF652 i Samsung 40J6200

• #5 01 Gru 2015 22:58
    kuku83
    Poziom 16  

Najmocniej przepraszam, że zmieniam zdanie, ale brałem pod uwagę 40 cali gdyż na szafce mam postawioną witrynę, ale przekonałem żonę (tylko mi znanym sposobem), że lepiej zachwycać się świetnym obrazem w TV niż pustymi kieliszkami w witrynie i zgodziła się, że ewentualnie ją ściągnięmy, oczywiście jeśli zaproponujecie dobry telewizor 50 calowy, oprócz wielkości TV moje kryteria wyboru się nie zmieniają, tylko czy odległość 3m. nie będzie kolidowała z takim wielkim telewizorem ??? Może lepiej skupić się na mniejszym 40 calowym, a lepszym telewizorze ??? Co wy o tym sądzicie ???

• Pomocny post
    #6 01 Gru 2015 23:11
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Znam takich co z 3 metrów oglądają 60 calaka :) czym większy ekran, tym lepsze doznania wzrokowe. Jeśli cena nie przekraczalna to sprawdź sobie tego LG w wersji 50 i Samsunga. Jeśli soft cię nie zraża to zerknij jeszcze na Philipsa 50PFH6550 doskonały obraz, ale właśnie ten soft ... . Bo Sony przekracza już założony budżet o 200 zł.

Sprawdź sobie jeszcze zeszłorocznego Samsunga 50H6400, bardzo fajny telewizor, jest teraz w euro z soundbarem w dobrej cenie.

• #7 01 Gru 2015 23:21
    kuku83
    Poziom 16  

Cena jak pisałem wcześniej, jeśli warto to do 3500zł.

• #8 02 Gru 2015 16:15
    kuku83
    Poziom 16  

FanManiakHD
    Bardzo zaciekawiła mnie Twoja propozycja, chodzi mi o Samsunga 50H6400, tym bardziej, że sądząc po opiniach jest to bardzo dobry sprzęt w tym pułapie cenowym, jutro będę w sklepie Euro i zobaczę z bliska jak się prezentuję i być może go zakupię, chyba że wypowie się jeszcze ktoś, czy aby na pewno ten TV jest wart swojej ceny ?

Dodano po 9 [minuty]:

Mam jeszcze pytanie odnośnie tego Soundbara, którego możemy kupić od razu w zestawie, tak krótko, warto go brać ??? Posiadam kino domowe, może nie najnowsze (Sony dav dz560) ale dźwięk jest dla mnie zadowalający i nie wiem czy pakować się dodatkowo w taki Soundbar ???

• Pomocny post
    #9 02 Gru 2015 19:22
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Jest wart swojej ceny, dwa piloty, multimedialny i zwykły, matryca 100 Hz VA, pełny upłynniacz obrazu. Więc do sportu bardzo dobry. A Soundbar możesz sprzedać jak masz kino, wtedy jesteś 400 złotych do przodu. Telewizor H6400 z Soundbarem możesz kupić tylko na zamówienie.

• #10 02 Gru 2015 20:02
    kuku83
    Poziom 16  

Dzięki za odpowiedź
    Mam jeszcze jedno pytanko, czy model Samsung ue40h6400 który posiada ekran 40 cali to identyczny model o identycznych parametrach różniący się tylko wielkością ekranu ??? Nie ma tego modelu o wielkości między 40 a 50 cali ???

• Pomocny post
    #11 03 Gru 2015 09:38
    konrad.l
    Poziom 10  

Witam.
    Temat jest mi znany, bo go wielokrotnie przerabiałem.
    Samsung 50 h6400 ma matrycę CMO.
    Model 2 cale mniejszy model 48 h6400 posiada matrycę
    Samsunga. Ja go mam i Tobie również go polecam.
    Ewentualnie model 55 h6400 ( matryca Samsung lub AUO).

• #12 03 Gru 2015 09:57
    kuku83
    Poziom 16  

Dziękuję Konrad za odpowiedź.
    Ja zdecydowany jestem na model z 40 calowym ekranem, przemyślałem wszystkie za i przeciw i 40 cali będzie bardziej mi pasował i przemeblowania w pokoju też nie będę musiał robić. Jedyne co mnie martwi, to ta wada dotycząca kurzu na matrycy.

• Pomocny post
    #13 03 Gru 2015 12:01
    konrad.l
    Poziom 10  

Kurz na matrycy jest ponoć sporadyczny.
    Samsung podobno bez większych problemów
    wymienia matrycę na gwarancji.

Dodano po 57 [minuty]:

A może pójdziesz w większy. Dopłata do 48" to ok. 500 zł.
    A 8 cali to naprawdę sporo. Zastanów się. Jaką masz tą wnękę?.

• #14 03 Gru 2015 12:44
    kuku83
    Poziom 16  

Już ją mierzylem nie raz, musiałby odsuwać szafę i brzydko by to wyglądało. Wiesz do tej pory miałem 32 całe więc wydaje mi się, że 40 cali już spowoduje różnicę, tym bardziej że siedzę w odległości ok. 2.50 m.
    Myślałem jeszcze nad wyborem Sony KDL-43W809C sporo droższy, tylko czy warty takiej dopłaty względem Samsunga?

• #15 03 Gru 2015 13:46
    konrad.l
    Poziom 10  

Wiesz co ja mając twój budżet i nie mając innej możliwości
    manewru wybrałbym chyba Soniaka.

• #16 04 Gru 2015 00:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście, że Sony zagra lepiej.
    Tylko musisz pamiętać o kalibracji bo ludzie później piszą że nie mogą ustawić kolorów.
    Ale kalibrację dostaniesz gratis przy zakupie.

• #17 04 Gru 2015 22:01
    kuku83
    Poziom 16  

Witajcie
    Zrobiłem tak jak radziliście, zakupiłem... Sony KDL-43W809C.
    Co do samego telewizora, powoli poznaję jego funkcję, to pierwszy mój tv, który ma tyle funkcji, więc trochę mi zejdzie, aż załapę co do czego.
    Odnosząc się do Twojego postu LOCOLOCO, to nie dostałem żadnej gratisowej kalibracji (kupiłem go w Euro agd), choć wyczytałem, że są osoby, które za pomocą przystosowanego do tego sprzętu wykonują taką kalibracje, pisałem z kolegą z innego forum, który miał właśnie taką kalibrację przeprowadzoną, jednakże zupełnie mu nie odpowiadała i powrócił do standardowych ustawień, ja również mam ustawione standardowe ustawienia obrazu i jak dla mnie jest super. Jedyne co mnie dziś mega wkurzyło to to, że wczoraj kupiłem ten telewizor, a od dziś widzę na stronie internetowej, że jest na niego promocja i zyskałbym 300zł. niestety zrządzenie losu, ważne aby działał bez problemów, to zapomnę o tych 300zł.
    Słuchajcie mam jeszcze pytanie, chodzi mi o okulary 3d, wiadomo że nie ma ich w zestawie i teraz tak, napiszcie szczerze, czy warto jest kupić, nie mam żadnego odtwarzacza 3D a nie wiem czy telewizor ma opcję aby pobierać filmy 3D z jakiegoś serwisu (bynajmniej nie doszedłem jeszcze do tego), czy jeśli ustawimy aby obraz automatycznie był zmieniony na 3D to fajnie to wygląda, myślę tu o zwykłych programach w przysłowiowym HD w NC+ ???

• #18 04 Gru 2015 23:00
    FanManiakHD
    Poziom 17  

Gratulują zakupu. W809 to bardzo dobry telewizor, czyli podniosłeś swoje wymagania od założenia tego tematu :)

Odnośnie tej ,,kalibracji'' to dostałbyś ją jak byś kupił telewizor u @ LOCOLOCO :D

Zerknij sobie na ten filmik z kalibracji W805 (W805 i W809 są tożsame) tam są podane ustawienia tego samego telewizora, tylko większego, może ci przypasują https://www.youtube.com/watch?v=G_rVqwHdiV0

• Pomocny post
    #19 05 Gru 2015 09:35
    konrad.l
    Poziom 10  

Ja mogę Ci szczerze przyznać, że mam tego Samsunga od prawie
    miesiąca 2 pary okularów były w zestawie. Tak się złożyło, że ani
    razu ich nie używałem. Leżą w szufladzie niewiem czy kiedyś będą
    w obiegu. Ty masz 43 cale, ja bym chyba sobie odpuścił 3D na
    twoim miejscu.

• #20 05 Gru 2015 11:05
    kuku83
    Poziom 16  

Konrad, a czy występuję u Ciebie ten clouding, czyli te biały plamy na czarnym tle w dolnym obszarze ekranu ??? Pytam, bo u mnie widać, że są z dwie plamy na dolnej krawędzi ekranu i widać je tylko wieczorem jak przełącze na kanał hdmi gdzie nie mam nic podłączonego, czyli czarne tło, ogólnie to wydaję mi się, że to nie przeszkadza przy oglądaniu telewizji.

• #21 05 Gru 2015 11:54
    konrad.l
    Poziom 10  

Przyznam Ci szczerze, że też się tego bałem. Naczytałem się dużo na forum Samsunga " model 55" że na matrycy dość często zdarzają się przebarwienia, tzw. chmurki , martwe piksele etc. Na szczęście u mnie nie ma takich historii. Oczywiście czasem nie jestem do końca zadowolony z jakości obrazu, ale to chyba za sprawą bardziej przekazu sygnału a nie telewizora. Generalnie matryca nie wykazuje tendencji do przebarwień.
    Pozdrawiam.

• #23 24 Gru 2015 19:48
    kuku83
    Poziom 16  

Dziękuję Wszystkim za pomocne odpowiedzi.
    Temat do zamknięcia.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme