Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 4K 55" Sony czy Samsung? Czym tak naprawdę jest dziś "odświeżanie&a

matPRO 02 Gru 2015 00:05 1740 6
  • #1 02 Gru 2015 00:05
    matPRO
    Poziom 13  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 50m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? nie dotyczy
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung lcd 46 cali, rocznik 2007
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Amplituner/BD/PC/PS4
    10 .Jakie urządzenia? wszystko przez AT (4K passtrought)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV/Film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
    16. Preferencje co do marki? Samsung/Sony - nie jestem przywiązany
    17. Preferencje co do wielkości? tylko 55 cali, mierzono, przykładano kartony itp
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? piksele i brak płynności
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami, ale mam małe dziecko więc pewnie też w dzień.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? myślałem o 5 tys. ale mogę wydać więcej jeśli naprawdę warto, uważam że lepiej wymieć za 2-3 lata
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Na co dziś zwracać uwagę przy zakupie TV? Nie, nie lubię 3D

Chcę kupić 4K 55" Sony lub Samsunga (a może coś innego?).
    Mogę wydać 3-5 tys. ale nie chcę przepłacać, wolę kupić przeciętny model, wiadomo - wszystko szybko się zmienia, z drugiej strony nie chcę przyoszczędzić 500 PLN i mieć z tego powodu coś nie tak z obrazem przez np. za mało Hertzów w odświeżaniu...
    Czym tak naprawdę dziś jest odświeżanie? Kiedyś w kineskopowcach było 50 Hz a czasem zdarzało się 100 Hz, jak to się ma do dzisiejszych TV? Czy wartość tego parametru podnosi jakość czy tylko cenę?
    Dajmy na to:
    - telewizor Samsung UE55JU6000, odświeżanie 800 Hz "Picture Quality Index 800" cena ok. 3500 PLN
    - telewizor Sony KD-55X8005C, odświeżanie 200 Hz "motion flow XR", cena ok. 4500 PLN
    - telewizor Sony KD-55X8509C, odśieżanie 1000 Hz "motion Flow XR", cena kolejny tysiąc w górę ok. 5500 PLN
    O co chodzi z tym odświeżaniem? Czy parametry rzędu 800 Hz a w niektórych modelach 1400 Hz są w ogóle realne?
    Czy inne parametry są ważne?

• #2 02 Gru 2015 01:17
    RometFan;p
    Poziom 26  

Przeciętny kowalski nie zauważy różnicy. Każdy producent ma jakieś swoje opcje podbijające częstotliwość odświeżania. A niestety oko ludzkie nie wychwyci różnicy powyżej ok 25-30 Hz. Więc tym bym się nie kierował. Co do producentów skłaniał bym się ku Sony, Sharp, Panasonic. Samsungów jest ponoć dość dużo w serwisach padają w nich pojedyncze elementy jak kondensatory. Jesteś pewny że potrzebna Ci rozdzielczość 4K? Żaden kablowy dostawca nie dostarcza w tej rozdzielczości programów.

• #3 02 Gru 2015 09:10
    matPRO
    Poziom 13  

RometFan;p napisał:
    Jesteś pewny że potrzebna Ci rozdzielczość 4K? Żaden kablowy dostawca nie dostarcza w tej rozdzielczości programów.

To samo wszyscy mówili o FHD w 2007 jak kupowałem poprzedni TV, były może 3 kanały HD w TV kablowej. Wg mnie to się zmieni i wejście 4K jest nieuniknione - fakt można się wstrzymać 2 lata i wtedy kupić coś lepszego, ale z drugiej strony na co czekać? Internet kipi od filmów 4K, cieszy to oko, prędkość LTE mam dość dużą i stabilną (ok.40d/30u). Dodatkowo mam nowy aparat z który nagrywa filmy 4K, i małe dziecko któremu robię zdjęcia - w 4K fajnie to wygląda. Do tego telewizory FHD wcale nie są dużo tańsze.

Chyba będę wybierał między modelami Sony, z drugiej strony może za 5 tys. kupię Samsunga który będzie lepszy od Sony?

• #4 03 Gru 2015 19:27
    vigo
    Poziom 20  

Przy zakupie TV, zwracaj uwagę na natywną wartość odświeżania 60Hz, 120Hz, czasami 240Hz. To się liczy a nie marketingowa papka 500, 800, 1500 itp.

• #5 04 Gru 2015 00:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zauważy i to bardzo zauważy:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Z tego co napisałeś wybrałbym Sony ale oczywiście z kalibracją bo dopiero wówczas Sony pokazuje jakość. Masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.

• #6 09 Gru 2015 16:01
    matPRO
    Poziom 13  

LOCOLOCO napisał:
    Zauważy i to bardzo zauważy:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/szczegoly-techni...ry-tekst-o-hercach-przeplocie-i-ostrosci.html
    Z tego co napisałeś wybrałbym Sony ale oczywiście z kalibracją bo dopiero wówczas Sony pokazuje jakość. Masz też możliwość przedłużenia oryginalnej gwarancji Sony do 5 lat.

Dziękuję za informacje, wybrałem SONY X8509C, ile powinna kosztować kalibracja?

• #7 09 Gru 2015 18:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme